پنجشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز
موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان

برایان تریسی از رازهای موفقیت می گوید

5 سال پیش ( 1398/1/19 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

برایان تریسی یکی از برترین نویسندگان و سخنران ها در زمینه موفقیت و کسب وکار است. نوشته ها و سخنرانی های وی به منبع الهام و عامل محرک بسیاری از افراد در سراسر جهان تبدیل شده است. میزان موفقیت وی به اندازه ای زیاد و فوق العاده بوده است که باعث شد تا وی شرکتی را برای انواع مشاوره ها احداث کند. وی از جمله افرادی است که از یک خانواده فقیر متولد شده و سال های زیادی را در فقر سپری کرده است، با این حال پس از عدم موفقیت در زمینه فروش و پس از سفرهای متعدد، به یک تصمیم جسورانه برای ایجاد تغییری جدی در زندگی خود دست پیدا کرد که در افزایش چشمگیر درآمد ماهانه خلاصه می شد. درواقع وی با این سوال مواجه بود که چرا برخی از فروشنده ها کاملا موفق هستند. همین امر نیز به انگیزه ای برای مراجعه به شرکت های گوناگون برای دستیابی به راز موفقیت آنها شد. این تجربه ها در نهایت به وی کمک کرد تا تغییری در شیوه کاری خود اعمال کند که نتیجه آن تحولی بسیار چشمگیر بود. درواقع او با استفاده از چند قانون موفق شد تا از یک فروشنده ناموفق به مدیر فروشی مطرح و با درآمدی بالا برسد. در حال حاضر نیز وی در زمینه تالیف کتاب و سخنرانی به شهرتی جهانی دست پیدا کرده است و بسیاری افراد موفق شده اند تا با کمک او به ثروتی چشمگیر دست پیدا کنند. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه، به بررسی 10 راز موفقیت از نگاه وی خواهیم پرداخت.

برایان تریسی- راز موفقیت

1-برنامه ریزی همه چیز است

مهم ترین گام در راستای رسیدن به هدف، برنامه ریزی درست است. اگرچه بسیاری از افراد از ضرورت این امر کاملا آگاه هستند، با این حال برنامه های آنها بهترین نبوده و همین امر باعث می شود تا به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکنند. درواقع برنامه ریزی باعث خواهد شد تا زمان و انرژی شما در بهترین مسیر خرج شود که بدون شک در دنیای رقابتی حال حاضر، مزیت های فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت. درواقع موفقیت حاصل چندین عامل است که عدم توان کافی هر کدام، همه چیز را با مشکل مواجه خواهد ساخت.

2-عادت های افراد موفق را مورد استفاده قرار دهید

برای کسب موفقیت، این امر که توجه کافی به افرادی که پیش از شما موفق به پیمودن راه شده اند، می تواند حاوی نکات بسیار ارزنده ای باشد. درواقع در راستای کسب تجربه شما دو راهکار در پیش روی خود دارید. نخست این که همه آنها را خود تجربه کنید که این امر زمان بر خواهد بود و به دلیل تلخ بودن برخی از تجربه ها، این تصمیم می تواند با پیامدهای ناخوشایندی همراه باشد. با این حال راه حل دوم استفاده از تجربیات مشابه سایرین است که بدون شک اقدامی هوشمندانه تر خواهد بود. در این رابطه برخی عادت های همگانی وجود دارد که از جمله اشتراک های این افراد محسوب می شود.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - جی کی رولینگ

برای مثال سحرخیزی، ورزش، برنامه ریزی چندگانه و تلاش برای بهبود مستمر از جمله رایج ترین آنها محسوب می شود. با این حال توصیه می شود تا برای درک و کسب دانش بهتر، زندگینامه و سخنرانی های این افراد را به دقت مورد مطالعه قرار داده و نکات مفید را در جایی یادداشت کنید. این نوشته ها در نهایت به راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما تبدیل خواهد شد. به همین خاطر نیز تمامی مشاوران توصیه می کنند که قبل از قدم گذاشتن در هر کسب وکار و حرفه ای، ابتدا بر روی خود سرمایه گذاری کرده و به آمادگی لازم دست پیدا کنید.

3-از منطقه امن زندگی خود فاصله بگیرید

هیچ اقدام بزرگ و دستاورد فوق العاده ای با راحت طلبی و تنبلی به دست نیامده است. به همین خاطر نیز لازم است تا خود را برای سختی های پیش رو آماده کرده و با این اقدام آستانه تحمل خود را افزایش دهید. در این رابطه توجه داشته باشید که در ابتدا هدف شما باید توسط خودتان به خوبی باورپذیر شده باشد، در غیر این صورت نمی توان انتظار داشت که بتوانید تا نقطه مورد نظر خود دوام بیاورید. درواقع ساده سازی مسائل از جمله راهکارهایی است که افراد به وسیله آن خود و سایرین را قانع کرده و اوضاع را به نفع خود تغییر می دهند. به همین خاطر نیز گفته می شود که برای موفقیت لازم است تا قدرت مذاکره و نفوذ کلام مناسبی داشته باشید. درواقع تنها زمانی می توانید خود را از نظر فردی کاملا آماده کسب موفقیت های گوناگون بدانید که ترس از شکست از میان رفته باشد و این امر به توقف شما منجر نشود. در آخر فراموش نکنید که افراد موفق، انسان هایی خارق العاده و با استعدادهای خدادادی نبوده و تنها مرز تفاوت آنها با سایرین در عدم بهانه تراشی برای برداشتن نخستین گام است.

4-نگرش خود را نسبت به مسائل مختلف تغییر دهید

بدون شک شما نمی توانید مانع بروز اتفاقات شوید. درواقع بسیاری از مسائل از قدرت اختیار افراد خارج بوده و تلاش برای این امر تنها شکست را برای شما به همراه خواهد داشت. با این حال شما می توانید نگرش خود را نسبت به اتفاقات پیرامون خود تغییر داده و با این اقدام، جهانی جدید را به سوی خود بگشایید. در این رابطه استفاده از مشاوره سایرین می تواند یک گام موثر در راستای تغییر نگرش و باورها باشد. با این حال توجه کنید که برای این امر نباید به سراغ افرادی که خود موفقیت خاصی را به دست نیاورده اند، بروید. در نهایت آمادگی ذهنی شما کمک خواهد کرد تا به این واقعیت برسید که کنترل هیچ اقدامی در دست شما قرار نداشته با این حال نوع واکنش شما نسبت به هر کدام می تواند متفاوت باشد. برای مثال از دست دادن فرصت شغلی ممکن است با ناامیدی برخی افراد مواجه شود و برای برخی دیگر به منزله فرصتی برای اعمال تغییرات و ارتقای سطح تلقی شود. در این رابطه تلاش برای نگاه چند جانبه، از جمله اقدامات موثر محسوب می شود.

5-سه درصد از درآمد خود را به سرمایه گذاری اختصاص دهید

برای رشد و ساخت آینده ای بهتر، لازم است تا سرمایه گذاری خوبی داشته باشید. در این رابطه تقریبا تمامی افراد تصور می کنند که سرمایه گذاری تنها بر روی موارد مادی مانند خرید ملک است. این امر در حالی است که بهترین نوع آن، سرمایه گذاری روی خود است. برای مثال ممکن است شما در حال حاضر توان مادی لازم را برای خرید یک کالای باارزش نداشته باشید، با این حال می توانید با اختصاص تنها 3درصد از درآمد ماهانه، به افزایش مهارت های خود کمک کرده و با این اقدام به درآمد خود بیفزایید. بدون شک درآمد بالاتر توان شما را برای انجام سایر سرمایه گذاری ها مهیا خواهد کرد. با این حال توجه داشته باشید که این امر باید به صورت مداوم باشد تا پیشرفتی همیشگی و مطلوب را تجربه کنید.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - پائولو کوئیلو

6-تفکر بیش از حد را کنار بگذارید

هر فردی از دو منبع مهم برای تصمیم گیری های خود برخوردار است که شامل قوه عقل و احساس است. در رابطه با میزان اهمیت و برتری هر یک بر دیگری نمی توان نظر دقیقی را ارائه کرد. درواقع این گونه به نظر می رسد که تمامی آنها از درجه اهمیت یکسانی برخوردار هستند. به همین خاطر لازم است تا به احساسات خود نیز بها داده و از وقفه انداختن های بیش از حد طولانی برای شروع یک اقدام جدید، جلوگیری کنید. در نهایت توجه داشته باشید که شکست برای تمامی افراد اتفاق خواهد افتاد و هیچ فردی را نمی توانید بیابید که در طول مسیر زندگی خود، بارها با این مسئله مواجه نشده باشد. به همین خاطر ترس در این رابطه کاملا بی مورد خواهد بود.

7-قانون ۸۰–۲۰ را دنبال کنید

این قانون که به عنوان اصل پارتو نیز معرفی می شود، به این نکته اشاره دارد که 80درصد اتفاقات دلایلی 20درصدی را دارند. این قانون در بسیاری از موارد کاربرد دارد. برای مثال 80درصد از میزان فروش یک شرکت از 20درصد مشتریان تامین می شود و یا 80درصد از سرمایه یک جامعه حاصل تلاش تنها 20درصد است. این امر در رابطه با تلاش های افراد نیز صادق بوده و به همین خاطر لازم است تا 20درصد فعالیت اصلی خود را شناسایی کرده و به دنبال تقویت آن باشید. این امر درست مشابه اقدامی است که شرکت ها نیز انجام داده و بیشترین توجه خود را معطوف به 20درصد مشتریان خاص خود می کنند. این امر بدون شک در وقت، انرژی و هزینه افراد تاثیر بسزایی را خواهد داشت و منجر به رشدی سریع می شود.

8-بیشترین استفاده را از زمان خود داشته باشید

در زندگی هر فردی، زمان هایی وجود دارد که می توانند از آنها استفاده بهتری را داشته باشند. برای مثال مسیر رسیدن به محل کار از جمله زمان هایی محسوب می شود که افراد می توانند از آن برای اقداماتی نظیر گوش دادن به یک کتاب صوتی آموزنده، استفاده کنند. درواقع شما برای مثبت کردن مسیر زندگی خود به برنامه درستی در راستای مدیریت زمان خود نیاز خواهید داشت. خوشبختانه امروزه مقالات و نظرات متعددی در این زمینه وجود دارد که مطالعه آنها می تواند برای هر فردی سودمند باشد.

9-از فرصت های موجود برای کمک به دیگران استقبال کنید

اگرچه این امر تا حدی عجیب به نظر می رسد، با این حال واقعیت این است که با کمک کردن به سایرین، نه تنها به بهبود روحیه بلکه به بهبود روابط و افزایش مهارت-های خود کمک خواهید کرد. این امر به شما کمک خواهد کرد تا این امر به عادت کاری شما تبدیل شود. درواقع این امر که بیش از حد مادی گرا و به دنبال منافع شخصی نباشید، باعث خواهد شد تا اقداماتی را انجام دهید که به محبوبیت شما منجر خواهد شد. این امر درست اقدامی است که برندهای مطرح در راستای افزایش رضایت مشتریان خود انجام می دهند. درواقع بسیاری از تفاوت ها تنها در نوع سرویس دهی به مشتریان و نه کیفیت محصولات است. به همین خاطر نیز لازم است تا این روحیه را ابتدا در خود تقویت کنید تا بعدها بتوانید آن را به عنوان یک فرهنگ در بین کارمندان نیز ایجاد نمایید.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - ناپلئون هیل

10-تاثیر تفکر مثبت را جدی بگیرید

برایان تریسی به قدرت ذهن باور بسیاری دارد. به همین خاطر نیز وی توصیه می کند تا ذهنیت مثبتی را در خود شکل دهید. درواقع افراد منفی باف نه تنها فرصت ها و شانس های زندگی خود را به راحتی از دست می دهند، بلکه اطرافیان خود را نیز آزار خواهند داد. به همین خاطر نیز می توان گفت که هیچ سودی در تفکر منفی وجود نداشته و تنها باعث عقبگرد و رشد منفی شما خواهد شد. درواقع ذهن یک محرک بزرگ محسوب می شود. به همین خاطر نوع تفکر و ذهنیت شما در رابطه با انجام و یا منصرف شدن از یک اقدام، عامل اصلی خواهد بود. در آخر فراموش نکنید که ذهن شما تنها می تواند بر یک موضوع نهایت تمرکز و توجه خود را داشته باشد. به همین خاطر لازم است تا تنها یک هدف اصلی را دنبال کنید. این امر شانس موفقیت شما را به شدت افزایش خواهد داد. بدون شک بهترین بودن در یک رشته از توانایی انجام چندین فعالیت به صورت ابتدایی، برتر خواهد بود و نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت.

 

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AgDk8T2K
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه