چهارشنبه, ۵ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - پائولو کوئیلو

5 سال پیش ( 1398/1/17 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

پائولو کوئیلو، شاعر و نویسنده مطرح پرتغالی و صفیر صلح سازمان ملل است که نوشته های وی طرفداران بیشماری را در سرتاسر جهان پیدا کرده است. درواقع وی مطرح ترین نویسنده پرتغالی زبان محسوب می-شود. وی از جمله افراد موفقی محسوب می شود که تحصیل را رها کرده و به سفرهای گوناگون در کشورهای مختلف پرداخته است. همین امر نیز باعث شده تا وی تجربیات جالبی را به دست آورد. بدون تردید وی از جمله بزرگترین نویسنده های معاصر محسوب می‎شود. به همین خاطر نیز نظرات وی در رابطه با مقوله موفقیت می تواند حاوی نکات آموزنده و جذابی باشد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از نگاه وی خواهیم پرداخت.

راز موفقیت پائولو کوئیلو

1-بیش از حد به مقوله شکست توجه نشان ندهید

تمامی افراد در طول زندگی خود بارها با شکست مواجه شده اند. با این حال در صورتی که تسلیم نشوید و به خود و مسیری که انتخاب کرده اید باور داشته باشید، در آخر موفقیت برای شما خواهد بود. درواقع بسیاری از شکست های انسان تنها به علت تصور غلط و اشتباه سایرین است. به همین خاطر در صورتی که با دری بسته مواجه شدید، توصیه می‎شود تا به جای ماندن در وضعیت ساکن، به دنبال راه های جدید و مناسب تری باشید. در این رابطه اشعار و نوشته‎های پائولو کوئیلو نیز با عدم استقبال ناشران بسیاری مواجه شده بود. با این حال وی در نهایت موفق شد تا بهترین انتشارات را برای خود پیدا کرده و مسیر موفقیت خود را هموار سازد. در این رابطه وی همواره عنوان کرده است که در صورتی که انتشارات محلی نوشته های وی را می پذیرفتند، بدون شک او به جایگاه جهانی حال حاضر خود دست پیدا نمی‎کرد. درواقع این شکست ها باعث شد تا وی به دنبال راهکارهایی دیگر و انتشاراتی های قوی تری باشد که نتیجه آن فوق‎العاده بوده است.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - ناپلئون هیل

2-فعالیت خود را در هیچ نقطه ای متوقف نسازید

تنها یک راه برای یادگیری وجود دارد و آن نیز تلاش و فعالیت کردن است. درواقع شما نمی توانید بدون هیچ‎گونه فعالیتی در زمینه مورد نظر خود به سطح مطلوب دست پیدا کنید. در این رابطه همواره مشاهده می شود که افراد اقداماتی مقطعی را در دستور کار خود قرار داده و زمان هایی کاملا بدون تحرک را سپری می کنند. این امر در حالی است که موفقیت تنها با رشدی مداوم امکان‎پذیر خواهد بود. به همین خاطر نیز ضروری است تا برنامه‎ریزی درستی را برای نظم‎بخشی به اقدامات و زندگی خود داشته باشید. با نگاهی به زندگی افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها از یک برنامه مشخص و دقیق برخوردار هستند که در اثر گذشت زمان به عادت رفتاری آنها تبدیل شده است. به عقیده پائولو کوئیلو، اقدام و عمل در مرتبه ای بالاتر از کسب دانسته های تئوری قرار داشته و افراد لازم است تا هر آن چیزی را که فرا می گیرند، در عمل نیز پیاده‎سازی کنند. در غیر این صورت نمی توان دانسته های آنها را چندان مطمئن تلقی کرد.

3-هدف خود را درست مطابق علاقه خود انتخاب کنید

پائولو از همان ابتدا به علاقه خود در زمینه نویسندگی پی برده و همواره در مسیر رسیدن به این هدف خود گام برداشته است. با توجه به این امر که مسیر کسب شهرت وی طولانی بوده است، بدون شک بدون علاقه‎مندی زیاد وی موفق به گذر از لحظات سخت نمی شد. به همین خاطر نیز وی توصیه می کند که به دنبال علاقه خود رفته و اطمینان داشته باشید که این انتخاب بهترین گزینه خواهد بود. در آخر فراموش نکنید که هدف کار و زندگی تنها کسب ثروت نبوده و نباید خود را برای آن به یک قربانی تبدیل کرد. اگرچه پائولو کوئیلو در برخی از شغل ها نظیر بازیگری و کارگردانی به موفقیت هایی دست پیدا کرده بود، با این حال این امر باعث نشد تا وی هدف اصلی خود را فراموش کند و وی همواره عنوان کرده است که در هیچ حوزه ای حتی در بهترین شرایط نمی-توانست به جایگاه فعلی رسیده و از زندگی خود رضایت کامل را داشته باشد.

4-بهترین ها پاداش افرادی است که صبر و استقامت دارند

در کتاب کیمیاگر که محبوب ترین نوشته نویسنده مذکور محسوب می شود، داستان چوپانی اسپانیایی به نام سانتیاگو روایت می شود که برای یافتن گنجی به سرزمین مصر سفر می کند. همین امر نیز باعث می شود تا وی موقعیت فعلی خود را رها کرده و به دنبال گنج خود برود که در طول مسیر با مشکلات متعددی مواجه می شود با این حال با صبر و استقامت خود در هر مرحله، به نوعی مجوز را برای پیشروی پیدا می کند. به همین خاطر نیز در انتهای کتاب عنوان می شود که برای افرادی که به دنبال هدف خود هستند، همه چیز دست به دست خود خواهد داد تا آنها بتوانند به خواسته خود دست پیدا کنند. درواقع از این امر به عنوان پاداش افرادی که دلسرد نمی شود، یاد شده است. به همین خاطر نیز برای رسیدن به یک هدف بزرگ، لازم است تا آستانه تحمل سختی های آن را نیز داشته باشید.

5-نقاط ضعف خود را با نقاط قوت خود پوشش دهید

اگرچه بسیاری از افراد بر این باور هستند که لازم است تا با برنامه‎ریزی نقاط ضعف را برطرف کرد، با این حال این امر در تمامی موارد امکان‎پذیر نبوده و به همین خاطر لازم است تا با سرمایه‎گذاری بر روی نقاط قوت خود، آنها را کاملا کمرنگ کنید. برای مثال فردی که بنا به دلایلی توانایی راه رفتن خود را از دست داده است، نمی تواند با انکار این ضعف خود به زندگی ادامه دهد. بدون شک برای وی رویای یک دونده حرفه ای، امری کاملا غیرممکن خواهد بود. با این حال او می تواند با درکی درست از توانایی و استعدادهای خود و با تمرکز بر روی آنها به جایگاهی دست پیدا کند که دیگر ضعف های وی بی‎اهمیت جلوه کند. این امر درواقع اقدامی است که خود پائولو نیز آن را انجام داده است. وی در دوران کودکی و نوجوانی فردی بسیار لاغر و با قوای جسمانی پایین بوده است که این امر باعث می شد تا اطرافیان وی دائما به آزار و اذیت او بپردازند. با این حال وی با سرمایه ‎گذاری بر روی افزایش دانسته های خود و مطالعه کتاب های گوناگون، اکنون به جایگاهی دست یافته است که دیگر وضعیت جسمانی وی مورد توجه هیچ فردی قرار ندارد.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - دیل کارنگی

6-فراموش نکنید که گذشته شما سازنده آینده نخواهد بود

هر فردی ممکن است در طول زندگی خود در مسیری گام برداشته باشد که مورد علاقه و خواست وی نبوده است. این امر تا زمانی بدون اشکال خواهد بود که به سدی ذهنی در مسیر اعمال تغییرات شما تبدیل نشود. با نگاهی به افراد اطراف خود به این نکته پی خواهید برد که بسیاری از آنها خود را محکوم به گذشته دانسته و همین امر باعث می شود تا باقی عمر خود را نیز به شیوه سابق سپری کند. این امر در حالی است که انسان کاملا مختار آفریده شده و می تواند با کمی شجاعت داستان زندگی خود را کاملا دگرگون سازد. جالب است بدانید که در طول زندگی پائولو وی بارها با مشکلات زیادی مواجه شده که وی به عنوان گذشته تلخ از آنها یاد می کند که بستری شدن در یک کلینیک روانشناسی و روی آوردن به موارد مخدر تنها بخشی از آنها محسوب می شود. با این حال وی در هر مرحله موفق شد تا آنها را کنار گذاشته و زندگی جدیدی را آغاز کند. به همین خاطر نیز لازم است تا بهانه-های پیش روی خود برای تغییر را کنار بگذارید.

7-به حس درونی خود بی‎دلیل و منطق احترام بگذارید

هر فردی از یک حس درونی برخوردار است که برخی آن را به عنوان غریزه تلقی می کنند. جدای از اینکه روی آن چه اسمی را می-گذارید، ضروری است تا به آن توجه ویژه ای را داشته باشید. افراد موفق نیز درواقع به همین صورت رفتار کرده و به دنبال ندای قلبی خود رفته اند. برای مثال در صورتی که حس درونی شما به یک موسیقی خاص معطوف است، بسیار بی‎معنی است که به دنبال رشته-ای دیگر به بهانه هایی نظیر بازار کار و درآمد بیشتر بروید. بدون شک بهترین بودن در یک حوزه بهتر از فردی معمولی در حوزه-های دیگر حتی موارد کاملا رایج و پرطرفدار خواهد بود. به عقیده نویسنده، فردی که به دنبال ندای درونی خود رفته باشد، هیچ‎گاه با ناامیدی و قبول شکست مواجه نخواهد شد و می‎تواند کمک های غیبی را در هر مرحله مشاهده کند.

8-کسب موفقیت تنها یک پیامد شخصی را نخواهد داشت

هنگامی که برای بهتر شدن خود تلاش می کنید، جهان نیز تغییراتی خواهد کرد. به همین خاطر نیز با تلاش های خود می توانید محیطی بهتر را برای همگان خصوصا افراد نزدیک به خود، ایجاد کنید. این امر باعث خواهد شد تا افراد به آرمانی بزرگ دست پیدا کرده و انگیزه ای مضاعف را دریافت کنند. بدون شک پائولو کوئیلو و یا هیچ یک از افراد موفق حال حاضر جهان، در ابتدای کار خود به دنبال تغییر جهان و الهام‎بخش شدن برای سایرین نبوده اند. با این حال تاثیر تلاش-های آنها باعث شده است تا به فردی مهم در جهان تبدیل شوند.

9-از متفاوت بودن واهمه ای نداشته باشید

هیچ فردی درست به مانند فردی دیگر آفریده نشده است. به همین خاطر نیز بسیار بی معنا است که به تفاوت های خود احترام نگذاشته و به دنبال شبیه شدن با سایرین باشید. درواقع این محدودیت ها تنها باعث خواهد شد تا امکان رسیدن به بالاترین حد ممکن از شما سلب شود. برای مثال علت فرستادن پائولو کوئیلو به مرکز بیماری های روانی، تنها متفاوت بودن وی خصوصا در زمینه عقاید بوده است. با این حال وی با حفظ و تکیه بر همین تفاوت ها و عدم تلاش برای تغییر آنها، اکنون به یکی از نویسندگان صاحب سبک و بسیار محبوب تبدیل شده است. این امر درست نکته ای است که وی در کتاب ورونیکا تصمیم می گیرد که بمیرد، به خوبی بیان شده است.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان_جیم کالینز

10-اگر پلی برای رسیدن به هدف مدنظر شما وجود ندارد، خود سازنده آن باشید

از جمله دلایل مهمی که باعث می شود تا افراد به دنبال علایق خود نباشند، عدم وجود زیرساخت های لازم برای موفقیت آنها است. این امر در حالی است که شما می-توانید شرایط لازم برای رسیدن به مقصد مورد نظر خود را ایجاد کرده و بنیانگذار یک حرکت حداقل در محل زندگی خود باشید. به همین خاطر نیز نباید برای رسیدن به هدف خود تنها امید به شرایط موجود داشته باشید.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/FciDZHMd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایل
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه