یکشنبه, ۱۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Sun, 3 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - دیل کارنگی

4 سال پیش ( 1398/1/7 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

دیل کارنگی، نویسنده مطرح آمریکایی است که نوشته های او نظیر آیین زندگی، دوست یابی و سخنرانی از محبوبیت جهانی برخوردار شده است. درواقع وی به این قاعده باور دارد که با جایگزین کردن برخی از عادت های خود، می توان تغییرات اساسی را در زندگی و کار ایجاد کرد. اگرچه در نگاه اول ممکن است به نظر برسد که نوشته های وی تنها در زمینه موفقیت شخصی کاربرد دارد، با این حال وی تا قبل از شروع کار نویسندگی در مزرعه ای زندگی می کرده که در آن کسب وکاری را از فرآورده های شیر به راه انداخته که کاملا موفق بوده است. به همین خاطر نیز وی تجربه های خود را در زمینه فروش نیز در کتاب های خود ذکر می-کند. درواقع او از جمله افرادی است که با مشکلات متعدد و شکست های گوناگون مواجه شده و به همین خاطر به خوبی می تواند این مسائل را در سایرین ریشه یابی کرده و راهکارهای مناسبی را برای رفع آنها ارائه دهد. جالب است بدانید که بسیاری از کارآفرینان موفق جهان از شاگردان وی بوده اند. با توجه به کارنامه درخشان این نویسنده توانا، نظرات وی می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی برای افراد مختلف باشد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 9 راز موفقیت از نگاه او خواهیم پرداخت.

راز موفقیت نویسند بزرگ جهان دیل کارنگی

1-از انتقاد، قضاوت و شکایت اجتناب کنید

هر فردی می تواند انتقاد کرده و سایرین را مورد قضاوت خود قرار دهد. درواقع این دسته از افراد نسبت به همه چیز با دید منفی نگاه می کنند. با این حال این اقدام هیچ تغییری را در وضعیت آنها و افراد پیرامون شان ایجاد نخواهد کرد. درواقع ریشه بسیاری از ابراز نارضایتی ها در عدم توانایی خود افراد بوده و به علت این امر که نمی توانند عملکرد مورد نظر خود را داشته باشند، در اقدامی تدافعی سایرین را مقصر تلقی می کنند. در این رابطه لازم است تا برنامه ای برای رشد مداوم خود داشته باشید. این امر نه تنها زمان شما را برای فکر کردن در رابطه با موارد منفی کاهش خواهد داد، بلکه باعث خواهد شد تا بتوانید با غلبه بر ضعف های خود از آرامش خاطر و استرس کمتری برخوردار شوید. در نهایت توجه داشته باشید که موقعیت و شرایط هر فرد و شرکتی با سایرین متفاوت بوده و همین امر باعث می شود تا مقایسه ها حداقل با معیارهای رایج امری کاملا نادرست به نظر برسد. بدون شک برای فرد و یا شرکتی که برنامه ای درست برای بهبود خود داشته باشد، این دسته از مسائل بدون اهمیت خواهد بود. در نهایت این امر که در ازای انتقادهای بیهوده به عنوان مشوق و کمک رسان سایرین عمل کنید، باعث خواهد شد تا سایرین نیز رفتاری مشابه شما داشته باشند که خود امنیت و آسایش کاری خاصی را به همراه خواهد داشت. در این رابطه توجه داشته باشید که ریشه بسیاری از خستگی های ناشی از کار افراد نه به علت فشار کاری آنها بلکه تنها به خاطر استرس و عصبانیت های بی موردی است که با عدم انجام سه مورد معرفی شده، می توانید به آسانی آن را برطرف کنید. این امر اگرچه در ابتدا ممکن است کمی سخت به نظر برسد، با این حال به مرور زمان این عادت جدید جایگزین عادت مخرب قبلی خواهد شد که بدون شک تحولی در وضعیت کاری و حتی زندگی شخصی شما به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: 7 قانون موفقیت از زبان راجر فدرر

2-به احساسات خود بها داده و سبک خاص خود را برای ابراز آن داشته باشید

بدون توجه به احساسات، بدون شک شما تبدیل به روبات هایی خواهید شد که صرفا وظایف مشخصی را انجام می دهند. با این حال شما در بهترین حال ممکن نیز نمی توانید یک روبات باشید، علت این امر نیز آستانه تحمل و خستگی هایی است که متوجه هر انسانی خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که بسیاری از خلاقیت ها و راهکارهای کاری تنها زمانی به سراغ شما خواهد آمد که بتوانید به خوبی احساسات خود را شکوفا کرده و آن را مدیریت کنید. در نهایت با توجه به این امر که مشتریان شما نیز از انسان هایی شبیه به خودتان تشکیل شده اند، عدم توجه به این مسئله باعث خواهد شد که حتی در زمینه تبلیغات نیز کاملا ناموفق ظاهر شوید. فراموش نکنید که با پیدا کردن مواردی که باعث ایجاد حس خوب در شما و اطرافیان تان خواهد شد، می-توانید آنها را برای کاهش حس های بد که بدون شک در راندمان کاری و انگیزه شما تاثیر مخربی را خواهد داشت، مورد استفاده قرار دهید. در این رابطه لازم است تا این نکته را به خاطر داشته باشید که رمز موفقیت شما در هر زمینه کسب و کاری، در ارتباط مستقیم با میزان لذت شما از آن خواهد بود. به همین خاطر نیز باید به دنبال حفظ و یا تقویت حس های مثبت به عنوان مشوق-های خود برای حرکت رو به جلو باشید.

3-ارتباطات کلامی خود را افزایش دهید

هیچ فرد موفقی را نمی توانید پیدا کنید که از قدرت برقراری روابط خوبی بهره مند نباشد. به همین خاطر نیز می توان در کارنامه بسیاری از مدیران چندین دوره فروشندگی در راستای افزایش مهارت ارتباطی و بالابردن قدرت نفوذ در دیگران را مشاهده کرد. در نهایت هنگامی که به فردی اجتماعی تبدیل شوید، در محیط شرکت نیز با کارمندان و یا همکاران خود ارتباط عمیق تری را ایجاد خواهید کرد که این امر زمینه رشد و ترقی فردی و جمعی را به همراه خواهد داشت. جالب است بدانید که آمارها در رابطه با این دسته از افراد حاکی از بها دادن بیشتر به منافع جمعی است. به همین خاطر نیز امروزه در تقریبا تمامی شرکت های بزرگ، این مهارت به عنوان یکی از معیارهای مهم استخدامی محسوب می شود.

4-موفقیت های دیگران را مورد ستایش و تشویق قرار دهید

با حسادت و تلاش برای ضربه زدن به دیگران، هیچ گاه به قدرت شما افزوده نخواهد شد. با این حال تشویق سایرین نه تنها به تقویت روحیه آنها کمک خواهد کرد، بلکه باعث ایجاد حس خوب در شما و ترغیب آنها برای عمل مشابه خواهد شد. فراموش نکنید که در دنیای کسب وکار به هر میزانی که از دوستان و شرکای بیشتری برخوردار باشید، کمتر دچار مشکل خواهید شد. درواقع هنگامی که به این باور برسید که شما در رقابت با هیچ فردی قرار ندارید، قادر خواهید بود تا برنامه ریزی درستی برای پیشرفت خود داشته باشید و به شکلی درست تنها از گذشته خود پیشی بگیرید. آمارها در این رابطه حاکی از آن است که تشویق سایرین باعث از بین رفتن غرور کاذب خواهد شد که بدون شک مزیت بزرگی برای هر فرد محسوب می شود.

5-از اشتباهات خود درس بگیرید

نقطه شروع کسب تجربه از اشتباهات این است که در ابتدا آنها را به خوبی بپذیرید. در این رابطه همواره مشاهده می شود که برخی از افراد نگرانی بیش از حدی در رابطه با مقوله شکست داشته و همین امر باعث می شود تا آنها نتوانند از فرصت های موجود به خوبی استفاده کنند. با نگاهی به تمامی اقدامات بزرگ نیز به میزانی ریسک و شهامت در آنها پی خواهید برد. به همین خاطر نیز بهتر است تا زمانی که عمر شما به پایان نرسیده است، نگرش خود را نسبت به این مسئله تغییر داده و آن را به عنوان یک کلاس درس بسیار خوب در راستای کسب تجربیات بی نظیر تلقی کنید. با این حال لازم است تا نتایج تحلیل های شما به صورت مکتوب درآورده شود تا با تکرار مجدد آنها مواجه نشوید.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

6-به افراد اجازه صحبت کردن را بدهید

همواره این احتمال وجود دارد که برخی از مسائل از دید شما پنهان مانده باشد. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که سایرین را به صحبت کردن تشویق کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که افراد هنگامی که بتوانند به راحتی صحبت کنند، آرامش بیشتری را خواهند داشت که بدون شک در عملکرد آنها تاثیر مثبت بسزایی را خواهد داشت. به همین خاطر این امر نه تنها در رابطه با کارمندان، بلکه در زمینه مشتری مداری نیز می تواند به یک فاکتور برای افزایش شانس موفقیت شما در فروش و جلب رضایت آنها تبدیل شود. بدون شک با این اقدام قادر خواهید بود تا به رضایت شغلی کارمندان و رضایت مشتریان خود بیفزایید.

7-مدیریت زمان را جدی بگیرید

بدون اولویت بندی مناسب، تصور موفقیت امری کاملا دشوار خواهد بود. درواقع شما از زمان محدودی برخوردار هستید که نوع مدیریت آن برگ برنده خواهد بود. در این رابطه بسیاری از افراد تنها به زمان بندی انجام کارهای خود می پردازند. این امر در حالی است که در ابتدا باید اقدامات را در جایی مکتوب کرده و برای هر یک از آنها امتیازی را قائل شوید. سپس قادر خواهید بود تا آنها را براساس امتیازاتی که داده اید، طبقه بندی و اولویت بخشی کنید. اگرچه در این رابطه استفاده از نظر مشاوران می تواند شما را با انواع تکنیک ها و راهکارها آشنا سازد، با این حال این امر نباید باعث شود تا شما خود در این رابطه اقدامی را صورت ندهید. بدون شک هر فردی بهتر از سایرین نسبت شرایط، توانایی ها و نیازهای خود آگاه بوده و می تواند بهترین برنامه را اتخاذ نماید. به همین خاطر در این رابطه مقایسه و استفاده از برنامه سایر افراد، اقدامی کاملا نادرست خواهد بود.

8-ترس های خود را کنار بگذارید

بسیاری از مردم به راحتی زندگی خود را به علت ترس های شان در سطح محدودی نگه می دارند. این امر در حالی است که هر فردی می تواند آغازگر یک فصل جذاب از زندگی خود باشد. با این حال بسیاری از ترس ها به مانند سدی محکم باعث می شوند تا افراد تنها به دنبال حفظ وضع موجود و سطحی کاملا مشخص باشند. در این رابطه بزرگترین ترس هر فردی شکست محسوب می-شود. این امر در حالی است که شکست تنها یک توقف کوچک و به معنای نیاز به رشد بیشتر است. درواقع هیچ شکستی را نمی-توان پایان کار تلقی کرد. در این رابطه حتی افراد ورشکسته زیادی را می توان مثال زد که با شروعی مجدد حتی به وضعیتی بهتر از گذشته دست پیدا کرده اند. به همین خاطر نیز لازم است تا آستانه تحمل خود را افزایش داده و به مسیری که برای خود ترسیم کرده اید، ادامه دهید. درواقع افراد موفق، شکست خورده هایی هستند که تسلیم نشده و همواره به سمت جلو گام برمی دارند. درنهایت با تسلیم نشدن به این نکته پی خواهید برد که ریشه بسیاری از ترس ها و ماهیت بسیاری از موانع، ذهنی بوده و هیچ غیرممکنی وجود نداشته است.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان موسس برند والت دیزنی

9-به هرکاری که انجام می دهید علاقه داشته باشید

بدون اشتیاق کافی شما قادر نخواهید بود تا در برابر فشارها و موانع ایستادگی کرده و به دنبال پیشرفتی مداوم و همیشگی باشید. با نگاهی به محیط پیرامون خود به این نکته پی خواهید برد که افراد موفق، سرحال تر از سایرین از خواب بیدار شده و به محل کار خود می روند. به همین خاطر نیز تمامی مشاوران توصیه می کنند که کسب وکاری را برای خود انتخاب کنید که به آن بیشترین تمایل را دارید. با این حال در صورتی که شرایط برای تحقق ایده آل های شما فراهم نبوده است، با راهکارهایی می توانید نگرش خود را نسبت به موقعیت شغلی فعلی خود تغییر داده و عملکرد خود را دگرگون سازید.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RNtgHAf8
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه