چهارشنبه, ۳۰ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Wed, 19 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - جی کی رولینگ

5 سال پیش ( 1398/1/18 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

نویسنده سری کتاب های هری پاتر که موفق شده است تا به یکی از پرفروش ترین کتاب های تاریخ تبدیل شود، بدون شک جایگاه ویژه ای را در دنیای ادبیات در اختیار دارد. با این حال علت انتخاب وی از میان هزاران نویسنده، تنها قلم توانا و جذاب وی نبوده و داستان زندگی الهام بخش وی نیز از دیگر دلایل این امر محسوب می شود. وی یک ازدواج ناموفق را داشته است که باعث شد تا وی مجبور به زندگی در فقر همراه با کودک خردسال خود باشد. اگرچه وی از مدت ها قبل اقداماتی را در راستای نویسندگی انجام داده بود، با این حال هیچ یک از آنها موفقیتی را برای او به همراه نداشت. همین امر نیز وی را دچار افسردگی کرد که نتیجه آن یک خودکشی نافرجام بوده است. با این حال وی تصمیم گرفت تا تمام تمرکز خود را بر روی نویسندگی معطوف کرده و با این کار خود را از دنیای حال حاضر خود خارج کند که نتیجه آن نخستین جلد از کتاب هری پاتر بود. این کتاب در مدت زمان کوتاهی با استقبال بی نظیر مواجه شد و وی را به نگارش باقی نسخه های آن ترغیب کرد. او در مدت زمان کوتاهی موفق شد تا از زنی فقیر و افسرده، به یکی از پرطرفدارترین و در عین حال ثروتمندترین نویسندگان جهان تبدیل شود. درواقع وی موفق شد تا به جایگاهی دست پیدا کند که کمتر کسی حتی می توانست آن را متصور شود. به همین خاطر نیز با فردی کاملا قدرتمند که موفق شده است تا زندگی خود را به تنهایی دچار تغییرات اساسی کند، مواجه هستیم. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از نگاه وی خواهیم پرداخت.

راز موفقیت جی کی رولینگ

1-از شکست واهمه ای نداشته باشید

در نخستین سخنرانی در دانشگاه هاروارد، جی کی رولینگ عنوان کرد که نگاه عامه مردم در رابطه با افراد موفق، انسان هایی با استعدادهای خاص و شرایط ایده آل برای رشد است. علت این امر نیز به این خاطر است که آنها تنها حال حاضر این افراد را مورد مشاهده قرار می دهند. این امر در حالی است که اکثر ثروتمندان جهان، افرادی خودساخته هستند. وی علاوه بر تشریح شکست های خود در زندگی عنوان کرد که هیچ گاه برای تغییر دیر نیست و همه چیز با نخستین گام شما برای کسب موفقیت، دگرگون خواهد شد. در این رابطه در صورتی که نسبت به شکست واهمه داشته باشید، این طرز تفکر باعث خواهد شد تا به افرادی کاملا محتاط تبدیل شوید که از انجام کارهای جدید خودداری کرده و تنها به دنبال حفظ وضع موجود هستند. با این حال تا زمانی که شما در راستای اهداف خود گام برندارید، بدون شک بازنده خواهید بود این امر در حالی است که با تلاش، شانسی را برای رسیدن به آن برای خود ایجاد خواهید کرد. تجربه نیز ثابت کرده است که تلاش جدی افراد در اکثر موارد با موفقیت مواجه خواهد شد با این حال لازم است تا در ابتدا اهدافی درست و مورد علاقه خود را انتخاب کنید. در غیر این صورت قادر به تحمل سختی های راه نخواهید بود. در نهایت فراموش نکنید که شکست تنها به معنای عدم آمادگی شما و ضرورت تلاش بیشتر بوده و نباید آن را پایان کار تلقی کرد.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - پائولو کوئیلو

2-نقش تمرکز را جدی بگیرید

ایده ساخت بزرگترین مجموعه داستان های دنباله دار جهان، در یک توقف چند ساعته قطار به ذهن خانوم جی کی رولینگ خطور کرد. این امر به خوبی نشان می دهد که برای شروع حتما نباید به دنبال اتفاقات عجیب و غریب و شرایط مناسب باشید. همچنین این امر که یک ایده ناب را بتوانید به خوبی پرورش دهید، بدون شک موفقیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای موفقیت در این امر لازم است تا تمرکز کافی را بر روی هدف خود داشته باشید. با نگاهی به افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که آنها از انجام چندین فعالیت خودداری کرده و یک هدف را دنبال می کنند. این امر باعث می شود تا قادر باشند تا تمامی حجم تمرکز خود را بر انجام یک فعالیت قرار داده و در آن به سطح مطلوبی دست پیدا کنند. این امر درست اقدامی است که نویسنده هری پاتر نیز انجام داده و پس از رسیدن به ایده خود، شبانه روز برای شکل دادن به آن نوشته های خود تلاش کرد. به همین خاطر نیز لازم است تا برنامه زندگی خود را به نحوی تنظیم کنید تا بتوانید زمان و کیفیت کار کافی برای کار خود داشته باشید. در نهایت برای شناسایی تفاوت یک ایده معمولی با بهترین ایده، تنها کافی است تا به میزان هیجان خود پس از خطور کردن هر یک توجه کنید.

3-تنها کاری را انجام دهید که نسبت به آن تمایل دارید

جی کی رولینگ همواره خود را فردی خوشبخت معرفی می کند. علت این امر نیز به این خاطر است که وی روزانه کاری را انجام می دهد که به آن بیش ترین تمایل را دارد. این امر باعث می شود تا اقدامات وی جنبه-ای فراتر از یک کار را به خود گیرد و به نوعی سرگرمی برای او تبدیل شود. در این رابطه تقریبا تمامی افراد موفق نیز عقیده دارند که تنها شرط موفقیت در هر کاری، علاقه کافی به آن است. برای مثال جی کی رولینگ در سنین جوانی ابدا نویسنده موفقی محسوب نمی شد و این امر می توانست وی را به انجام کارهایی دیگر سوق دهد. با این حال تمایل وی به این حرفه درنهایت او را در بالاترین جایگاه ممکن قرار داده است. در این رابطه تفاوتی نمی کند که به چه فعالیتی علاقه مند هستید، بدون شک اگر از علاقه کافی به آن برخوردار باشید موفقیت دور از انتظار نخواهد بود.

4-امیدواری خود را حفظ کنید

برای هر فردی ممکن است لحظات تلخی اتفاق بیفتد که فرد را دچار مشکلات بسیاری کند. اگرچه در این شرایط کناره گیری از هدف رایج ترین اقدام محسوب می شود. با این حال تجربه ثابت کرده است که برای فردی که نهایت تلاش خود را انجام می دهد، حتی سخت ترین شرایط نیز دستخوش تغییراتی خواهد شد. به همین خاطر نیز لازم است تا به خود و مسیری که انتخاب کرده اید، ایمان داشته باشید و این باور را در خود شکل دهید که اتفاقات بزرگ زمان بر خواهد بود. در این رابطه مطالعه زندگینامه افراد موفق باعث خواهد شد تا با سختی های راه آنها نیز آشنا شده و این امر را تنها مختص به خود ندانید. اگرچه برای موفقیت به شانس نیز نیاز خواهید داشت با این حال سخت کوشی اقدامی خواهد بود که درصد آن را به شدت افزایش داده و عملا می توان گفت که پیش شرط آن محسوب می شود.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - ناپلئون هیل

5-از انتقادات فرار نکنید

اگرچه هیچ فردی نسبت به انتقاد از خود احساس خوبی را نخواهد داشت. با این حال واقعیت این است که این امر از جمله موارد مهم در راستای بهتر شدن محسوب می شود. با این حال لازم است توجه داشته باشید که تمامی انتقادها سازنده نیستند و لازم است تا مرز میان آنها را به خوبی شناسایی کنید. درواقع در رابطه با انتقادات موثر، توجه کافی امری ضروری محسوب می شود. با این حال در رابطه با نوع دوم لازم است تا آن را تنها به علت تفاوت سلیقه ها دانسته و اجازه ندهید تا به سدی در مسیر کار شما تبدیل شود. برای مثال مدرسه بریج اسپرت مطالعه کتاب های هری پاتر را برای دانش آموزان خود ممنوع اعلام کرد. علت این مخالفت نیز به خاطر محتوای جادوگری و سحرآمیز این کتاب عنوان شده است. اگرچه برخی این اقدام را صرفا یک نمایش برای کسب شهرت عنوان کرده اند، با این حال نویسنده کتاب عملا واکنشی به این اقدام از خود نشان نداد و باعث شد تا از یک درگیری بی مورد جلوگیری شود. به همین خاطر لازم است تا این باور را در خود شکل دهید که حتی در بهترین حالت نیز همگان موافق شما نخواهند بود و این امر نباید باعث ناراحتی شما شود.

6-از دست دادن ها گاهی به افزایش قدرت شما کمک می کند

در صورتی که جی کی رولینگ در ازدواج خود با شکست مواجه نمی شد و یا فقر و تنگ دستی را تجربه نمی کرد، بدون شک وی به جایگاه حال حاضر خود دست نمی یافت. درواقع برخی از سختی های زندگی باعث می شود تا به هوشیاری بیشتری دست پیدا کرده و به دنبال موفقیت بیشتر جهت خارج شدن از وضعیت سخت کنونی خود، باشید. به همین خاطر نیز نباید در سخت ترین روزهای زندگی، امیدواری خود را از دست داد و شرایط فعلی خود را امری مطلق و دائمی تلقی کرد. در نهایت در صورتی که فردی با پشتکار و شجاع باشید، هیچ شکستی نمی تواند شما را متوقف سازد.

7-مسئولیت های زندگی خود را برعهده بگیرید

این امر که به این باور دست پیدا کنید که شما تنها فرد مسئول در رابطه با زندگی خود هستید، باعث خواهد شد تا هیچ گاه قادر به شانه خالی کردن از آنها نباشید. در این رابطه شناسایی وظایف و پیدا کردن راهکارهایی برای مدیریت بهتر آنها، دو رکن اصلی محسوب می شود. در نهایت این امر باعث خواهد شد تا از بهانه گیری های بی فایده فاصله گرفته و در مسیر پیشرفت و تحقق رویاهای خود گام بردارید. درواقع تفاوت افراد موفق با سایرین در این است که آنها به جای اعتراض به وضع موجود و سرنوشت خود، کنترل همه چیز را در دست گرفته و تغییرات لازم را اعمال می کنند.

8-عقاید و افکار ناکارآمد و منفی خود را کنار بگذارید

تا زمانی که به خودشناسی دست پیدا نکنید، نمی توانید استعدادها و علایق خود را شناسایی کنید. بدون شک فردی که از نظر ذهنی آمادگی تغییر را نداشته باشد، نمی تواند در جهان امروز به موفقیتی دست پیدا کند. به همین خاطر نیز لازم است تا به صورت مداوم به پالایش افکار خود بپردازید. بسیاری از افراد تنها از عقاید و سبک رفتاری اطرافیان خود تقلید می کنند و جسارت متفاوت بودن را ندارند. همین امر نیز باعث می شود تا در نهایت به فردی مشابه سایرین تبدیل شوند. با این حال هیچ فردی درست مطابق دیگری نبوده و عدم توجه به خود بدون شک شانس های موفقیت را از شما دور خواهد ساخت. در نهایت این امر که موارد منفی زندگی خود را حذف کرده و به دنبال افکار، رفتار و محیطی بهتر باشید، بدون شک در روحیه و انگیزه شما تاثیر مستقیم را خواهد داشت. درواقع اگر به خود توجه کافی نداشته باشید، این احتمال وجود دارد که ناامید شده و در نقطه ای مشخص ساکن بمانید.

9-لیستی از اقدامات خود تهیه کنید

این امر که همواره کاری برای انجام دادن داشته باشید، باعث خواهد شد تا از تفکرات منفی و پرداختن به کارهای غیرضروری فاصله گرفته و بتوانید عملکرد ماهانه و یا حتی هفتگی خود را مورد ارزیابی قرار دهید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا نسبت به درستی اقدامات و مسیر خود، اطمینان کسب کنید. در آخر فراموش نکنید که اهداف بزرگ بدون برنامه ریزی دقیق و تلاش فوق العاده، تنها رویاهایی دست نیافتنی خواهند بود.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - دیل کارنگی

10-خیال پردازی را مختص به کودکان تصور نکنید

از جمله اشتباهاتی که افراد با بالا رفتن سن خود انجام می دهند، عدم خیال پردازی است. درواقع آنها تصور می کنند که این مرحله تنها مختص به دوران کودکی بوده و اکنون تنها زمان تصمیم گیری، اقدام و عمل است. با این حال امروزه روانشناس ها اثبات کرده اند که ذهن هر آن چیزی را که بتواند تصور کرده و قبول کند، قدرت کسب آن را در فرد ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر نیز لازم است تا به صورت مداوم نسبت به خواسته های خود تصویر ذهنی و به اصطلاح خیال پردازی داشته باشید. این امر حتی به حفظ روحیه و نزدیک تر شدن هدف برای-تان، کمک خواهد کرد. بدون شک هیچ اقدام بزرگی در جهان بدون خیال پردازی امکان پذیر نبوده و فراموش نکنید که پرواز کردن در زمانی، تنها یک خیال و تصور ذهنی بوده است. به همین خاطر نباید اجازه دهید که واقعیت های موجود شما را از آینده محتمل دور سازد.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/7BP1ehGX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
Ss :
2 سال پیش
من با هری پاتر شروع به کتاب خوندن کردم
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه