چهارشنبه, ۵ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - آنتونی رابینز

5 سال پیش ( 1398/1/20 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

بدون شک آنتونی رابینز را باید پرطرفدارترین نویسنده و سخنران در حوزه موفقیت به حساب آورد. وی در ابتدای جوانی با فقر شدید و اضافه وزن بیش از حد مواجه بود. با این حال با سرمایه گذاری روی خود در نهایت موفق شد تا به تناسب اندام و ثروت فوق العاده ای دست پیدا کند. وی رمز اصلی موفقیت فوق العاده خود را در کنترل ذهن عنوان کرده است. در حال حاضر بسیاری از تیم های ورزشی و حتی ارتش آمریکا نیز از وی برای بهبود وضعیت روحی و ذهنی افراد خود کمک می گیرند که بیانگر عملی بودن توصیه ها و تاثیر بسیار بالای گفته های وی است. وی از جمله افرادی است که نشان داده هیچ گاه برای تغییر و رسیدن به اهداف دیر نیست و همه چیز به خود فرد بستگی دارد. در همین راستا و در ادامه به بررسی هشت راهکار برای کسب موفقیت از زبان وی خواهیم پرداخت.

راز موفقیت آنتونی رابینز

1-میزان تمرکز سطح انرژی شما را مشخص خواهد کرد

تقریبا در تمامی سخنرانی های آنتونی رابیز می توان اشاره وی به اهمیت تمرکز را مشاهده کرد. درواقع وی توصیه می کند تا در ابتدا نسبت به این امر که تمرکز شما در چه جنبه هایی مصرف می شود، آگاهی پیدا کرده و نسبت به درستی و یا نادرستی این موارد تصمیم گیری کنید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید موارد ذهنی مضر زندگی خود را شناسایی کرده و با حذف آنها، فرصت برای جایگزینی موارد مفید مهیا شود. در این رابطه توجه داشته باشید که تمرکز افراد ممکن است به هر سمتی برود، با این حال افرادی می توانند به موفقیت مدنظر خود دست پیدا کنند که توانایی جهت دهی به آن را داشته باشند. این امر به شما کمک خواهد کرد تا زمینه برای رشد فراهم شود. نتایج آمارها نیز حاکی از آن است که با تغییر ذهنیت خود می توان حتی شرایط جسمی و انگیزه خود را دچار تحولی عظیم کرد. در نهایت نیز می توان اطمینان داشت که مسیر حرکت برای فردی که هدفی درست را در اختیار دارد، هموار خواهد شد.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - برایان تریسی

2-شش نیاز اصلی را جدی بگیرید

تفاوتی نمی کند که در چه شرایطی بزرگ شده و چه میزان امکاناتی را در اختیار خود دارید. بدون شک به مانند هر فرد دیگری، شما به شش نیاز اساسی احتیاج خواهید داشت که افراد باید نسبت به فراهم بودن آنها، دقت نظر کافی را داشته باشند. درواقع نمی توان موفقیت را برای فردی که خود را از آنها محروم ساخته است، متصور شد. این موارد شامل:

1-احساس راحتی و آرامش: اگرچه مسیرهای کسب آرامش برای هر فردی متفاوت است و نمی توان یک راهکار کلی را برای این امر متصور شد، با این حال وجود آن در زندگی هر فردی کاملا حیاتی محسوب می شود. در این رابطه بسیاری از افراد با اعمال تغییرات و اقدامات کوچک، به سادگی می توانند در این رابطه موفق ظاهر شوند. به همین خاطر نباید این امر را بیش از حد دشوار تصور کرد.

2-امکان رشد و ترقی: با نگاهی به طبیعت نیز به این نکته پی خواهید برد که هر چیزی نیاز به رشد و ترقی دارد. درواقع در صورتی که فعالیت لازم را نداشته باشید، بدون شک روحیه شما به سمت تنبلی و انواع مشکلات روحی سوق داده خواهد شد. به همین خاطر نیز توصیه می شد تا همواره فعالیتی را در نظر گرفته و از محدود ساختن خود به حد مشخصی جلوگیری کنید. در این رابطه پیشرفت در زمینه ای که به آن علاقه زیادی را دارید، بهترین گزینه موجود محسوب می شود.

3-ارتباطات: هر فردی برای بهبود و پیشرفت نیاز دارد تا به احساسات خود بها داده و آنها را مورد استفاده قرار دهد. در این رابطه در موارد متعددی مشاهده شده است که برخی از افراد بنا به دلایل مختلفی، اقدام به سرکوب خواسته ها و احساسات خود می کنند که این امر با انواع بیماری ها همراه خواهد بود. به همین خاطر نیز یک انسان موفق در ابتدا لازم است تا فردی سالم باشد. در این رابطه تجربه عشق و ایجاد ارتباطات مثبت و عمیق، دو پیش شرط اصلی محسوب می شود.

4-حس اهمیت داشتن: این امر خصوصا در رابطه با انگیزه افراد تاثیر بسزایی را خواهد داشت. درواقع شما نیاز به مشوق هایی خواهید داشت تا بتوانید به خوبی در مسیر خود گام برداشته و هیچ گاه با احساس ناامیدی مواجه نشوید. به همین خاطر نیز افراد موفق همواره تیمی فوق العاده را برای خود در اختیار دارند. این افراد در دشواری ها به کمک شما خواهند آمد.

5-مشارکت: هر فردی با کمک به فردی دیگر، حسی فوق العاده را تجربه خواهد کرد. درواقع انواع حمایت ها و کمک هایی که به سایرین می کنیم، نه تنها زمینه رشد افراد دیگر را مهیا خواهد کرد، بلکه در زمینه حس مفید بودن و بهبود روحیه افراد، تاثیر بسزایی را خواهد داشت. به همین خاطر در راستای سلامت روحی، لازم است تا به احساسات و فضایل اخلاقی توجه داشته باشید.

6-تنوع: بدون شک از پیش تعیین شده بودن اتفاقات در درازمدت افراد را خسته و بی انگیزه خواهد کرد. به همین خاطر نیز همواره توصیه می شود تا به صورت مداوم، چالش های جدیدی را به زندگی خود وارد کنید تا از حالت روزمرگی خارج شوید. بدون شک با فراهم آوردن این شش مورد، می توانید شرایط را برای موفقیت خود، مهیا سازید.

3-تصمیمات همه چیز هستند

به عقیده آنتونی رابینز، تصمیمات افراد تشکیل دهنده سرنوشت آنها خواهد بود. برای مثال یک تصمیم اشتباه بدون شک مسیر زندگی شما را دستخوش تغییراتی منفی خواهد کرد. این امر در حالی است که اگر تصمیم بهتر را برای خود اتخاذ می کردید، بدون شک داستان زندکی شما به شکلی دیگر رقم می خورد. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که نسبت به تصمیمات خود دقت عمل کافی را داشته و در این رابطه از اهمیت مشاوره نیز غافل نشوید. اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که ضرورت مشاور را تنها برای شرکت های بزرگ تلقی می کنند. این امر در حالی است که هر فردی در راستای اطمینان از تصمیمات خود، نیاز به کمک سایرین خواهد داشت. در نهایت لازم است تا قبل از انتخاب و اقدام، به خوبی شرایط و اقدامات لازم را برای به اتمام رساندن تصمیم و هدف خود، مشخص کنید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا از پرداختن به موارد غیرممکن خودداری کنید. در نهایت توجه داشته باشید که اگر فکر می کنید می توانید و یا نمی توانید یک کار را انجام دهید، در هر دو صورت حق با شما خواهد بود و همه چیز به خود شما بستگی خواهد داشت.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - جی کی رولینگ

4-سطح استانداردهای خود را افزایش دهید

آنتونی رابینز بر این باور است که میزان دقیق بودن اقدامات، بیانگر مقدار تمایل شما نسبت به یک هدف خواهد بود. درواقع با خرد کردن هدفی بزرگ به اهدافی کوچک، شانس موفقیت و دستیابی به آن افزایش خواهد یافت. همچنین لازم است تا استانداردی درست را برای خود تعیین کرده و در تلاش برای ارتقای مداوم آن باشید. این امر باعث خواهد شد تا انتخاب های شما طبق اصول درستی باشد و انگیزه ای برای رشد بیش تر پیدا کنید. درواقع در صورتی که کنترل زندگی خود را در دست نگیرید، عکس این قضیه اتفاق خواهد افتاد.

5-پیشرفت، حس خوشبختی را برای شما به همراه خواهد داشت

بدن شک هیچ راهکاری وجود ندارد تا یک شبه به سطح ایده آل خود در هر زمینه ای دست پیدا کنید. این امر اگرچه در ابتدا ممکن است ناراحت کننده به نظر برسد، با این حال جالب است بدانید که قدم گذاشتن در مسیر موفقیت، خود حس سرزندگی و خوشبختی را به همراه خواهد داشت. درواقع این امر که هر روز خود را به هدف نزدیک تر حس کنید، بدون شک تجربه ای فوق العاده خواهد بود. به همین خاطر نباید مسیر خود را امری سخت و یا طاقت فرسا تصور کرد. در آخر فراموش نکنید که بدون سختی، هیچ گاه ارزش دستاوردها و داشته های خود را نخواهید دانست.

6-یک استراتژی برای بدترین حالت ممکن داشته باشید

بنا به دلایل مختلف، ممکن است که برنامه ریزی های شما با نتایج مدنظر همراه نباشد. تحت این شرایط در صورتی که برنامه ای برای این شرایط نداشته باشید، بدون شک شکستی سخت را تجربه خواهید کرد که همه چیز را دشوار خواهد ساخت. این امر تنها در کنار گذاشتن هدف و ایجاد هدفی جدید، خلاصه نشده و می تواند تنها شامل تغییر مسیر باشد. درواقع تفاوتی نمی کند که کدام یک را برای خود در نظر گرفته باشید، همواره باید بدترین حالت ممکن را نیز مورد توجه قرار داده و از نابودی خود جلوگیری کنید. در نهایت این امر به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید شروع مجددی سریع و پرقدرتی را داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که احتمال دارد که یک دستاورد و یا موقعیت را از دست بدهید. با نگاهی به روند موفقیت افراد بزرگ نیز به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها با شکست های متعددی مواجه شده و هیچ تضمینی برای پیروزی همیشگی وجود ندارد. با این حال نباید درس های موجود در هر یک را مورد غفلت خود قرار دهید.

7-نزدیک بودن به هدف را جدی بگیرید

اگرچه این امر کمی عجیب به نظر می رسد، با این حال واقعیت این است که تلاش روزانه شما باید در راستای کاهش فاصله با جایگاه مطلوب شما باشد. این امر به شما کمک خواهد کرد تا همواره به دنبال راهکارها و مسیرهایی باشید که فاصله شما را با هدف مورد نظر کاهش خواهد داد. در نهایت این امر تنها در رابطه با هدف کاربرد نداشته و نزدیکی به هر چیزی به افزایش قدرت شما کمک خواهد کرد. برای مثال مدیر یک شرکت با نزدیک کردن خود به کارمندان، به افزایش قدرت و توان اجرایی شرکت کمک خواهد کرد.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت از زبان نویسندگان بزرگ جهان - پائولو کوئیلو

8-به مشتریان خود عشق بورزید

در هر کسب و کاری مشتری ضامن بقا خواهد بود. به همین خاطر نیز لازم است تا آنها را اولویت اول خود بدانید. برای رسیدن به این هدف ایجاد ارتباط عاطفی اقدامی کاملا هوشمندانه خواهد بود. درواقع درگیر کردن احساسات مخاطب خود باعث ایجاد ارتباط عمیقی خواهد شد که بالاترین حد رضایت را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر نیز لازم است تا مشتری را صرفا به عنوان خریدار کالاهای خود تلقی نکنید.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/xY7RoKSJ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایل
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه