یکشنبه, 24 فروردين 1399 - 21:07

اوبر تصمیم به حمایت هرچه بیشتر از پیمانکارهای خود دارد و برای حفاظت از آنها در برابر ویروس کرونا، ماسک تنفسی توزیع می کند.

به گزارش زومیت، اوبر بین راننده ها و مأموران توزیع خود، ماسک تنفسی توزیع می کند. با شیوع ویروس کرونا و وابستگی بیشتر مردم به سرویس های آنلاین، پیمانکاران در این سرویس ها در معرض خطر بیشتری هستند. اوبر هم مانند بسیاری کسب و کارهای پلتفرمی، سعی در حمایت هرچه بیشتر از پیمانکارهای خود دارد و ابتدا شهرها و مناطقی که در معرض خطر بیشتر هستند را پوشش می دهد. البته آنها از مدتی پیش و پس از توصیه سازمانCDC، راننده ها را ملزم به پوشیدن ماسک تنفسی کرده بودند.

راننده مأموران تحویل کالا ماسک تنفسی اوبر

نیویورک سیتی اکنون به عنوان مرکز شیوع ویروس کرونا در آمریکا شناخته می شود. اوبر هم اولین بسته حمایتی ماسک تنفسی خود را بین راننده های آن شهر توزیع کرد. در روزهای آتی، ۵۰۰ هزار ماسک دیگر توسط اوبر در آن منطقه توزیع می شود. اوبر در مجموع ده ها میلیون ماسک تنفسی سفارش داده است و در هفته های پیش رو، آنها را در شهرهای دیگر هم توزیع می کند.

آمریکا امروز به عنوان اولین کشور در معرض خطر ویروس کرونا شناخته می شود. از ماه مارس، شهرهای گوناگون این کشور با کمبود ماسک تنفسی روبه رو هستند. کارخانه های تولید ماسک با دو برابر ظرفیت کار می کنند و بسیاری از کارخانه ها با حوزه های تولید دیگر همچون کفش، آیفون و خودرو هم به تولید ماسک مشغول شده اند. اوبر می گوید ماسک های موردنیاز خود را از خارج از سیستم اصلی سلامت آمریکا تأمین می کند تا ظرفیت ماسک های موردنیاز مراکز درمانی و بیمارستان ها را اشغال نکند.

اوبر هفته گذشته با توزیع اسپری ضدعفونی‏کننده خودرو در شهرهای در معرض خطر، مرحله ابتدایی مقابله با ویروس کرونا را شروع کرد. آنها از ابتدای ماه مارس به راننده ها قول داده بودند که مواد ضدعفونی‎کننده را برای شان فراهم خواهند کرد. از طرفی تمامی مراکز شرکت که به عنوان محل استراحت یا مراجعه شخصی راننده ها محسوب می شدند، برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، تعطیل بودند. دراین میان راننده ها برای دریافت نیاز خود سردرگم شده بودند. سخنگوی اوبر می گوید راننده ها برای دریافت موارد موردنیاز نباید به مراکز مراجعه کنند و از طریق اپلیکیشن اختصاصی خود، درخواست را ارسال می کنند. بدین ترتیب مواد موردنیاز از طریق پست به صورت رایگان برای آنها ارسال می شود.

ماسک های تنفسی در مرحله اول برای راننده هایی ارسال می شود که درخواست مواد ضدعفونی‎کننده را به اوبر ارسال کرده بودند. شرکت هنوز به دنبال بهبود فرآیند توزیع و پیاده سازی سازوکارهایی برای توزیع بهتر و گسترده تر ماسک ها است.

با شیوع ویروس کرونا و بدترشدن شرایط در شهرهای بزرگ، تقاضا برای تاکسی های اینترنتی نیز روز به روز کاهش پیدا می کند. درنتیجه راننده ها برای پیداکردن مسافر با چالش روبه رو هستند. اوبر از شرکت هایی بود که با شیوع همه گیری کووید ۱۹، خسارت های قابل توجهی را تحمل کرد. درخواست راننده در سیاتل که از شهرهای در معرض خطر ایالات متحده محسوب می شود، با کاهش ۶۰ تا ۷۰درصدی مواجه شد و پیش بینی می شود که در شهرهای بزرگ دیگر همچون سانفرانسیسکو، لس آنجلس و نیویورک سیتی نیز همین روند رخ دهد. برخی گزارش ها ادعا می کنند که ویروس کرونا در مجموع منجر به کاهش ۵۰درصدی فعالیت ها و درآمدزایی اوبر شده است.

اوبر قبلا قول داده بود که از راننده های خود حمایت مالی هم انجام می دهد. راننده هایی که مبتلا به ویروس کرونا شده از طرف مأموران سلامت عمومی از ادامه کار منع شده و به قرنطینه فرستاده شده بودند، واجد شرایط دریافت کمک های مالی هستند. البته برخی راننده ها ادعا می کنند که دریافت کمک هزینه اوبر دشواری هایی به همراه داشته است. شرکت در قابلیت جدیدی که در اپلیکیشن خود اضافه کرد، پیدا کردن شغل های متفرقه را برای راننده ها تسهیل می کند.

مقام های نیویورک سیتی برنامه هایی برای حمایت از راننده های اوبر و لیفت اجرا کرده اند. آنها پیشنهاد استخدام در شغل های دیگر را به راننده های بیکار ارائه می کنند. به هرحال اکثر راننده ها با کاهش شدید و حتی قطع درآمد روبه رو شده اند و به دنبال دریافت بیمه های بیکاری هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید