یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

اقدام اوبر برای کاهش انتشار ویروس کرونا

2 سال پیش ( 1399/1/16 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : ویکتوریا کاوالیر  

ویروس کرونا به علت سرعت بسیار بالای انتشار خود، به تهدیدی جدی برای تمامی کشورها تبدیل شده است. در این بین برندهای جهانی به خوبی نقش خود را برای رفع آن تا به امروز ایفا کرده و در کنار کمک های مالی، اقدامات سودمندی را برای کاهش میزان انتشار این ویروس انجام داده اند. اگرچه دورکاری برای بسیاری از برندها امکان‎پذیر است، با این حال برای اوبر به عنوان نخستین و بزرگ‎ترین تاکسی آنلاین، شرایط کاملا متفاوت بوده و همین امر سلامت رانندگان را با تهدیدی جدی مواجه ساخته است.

اقدام اوبر برای کاهش انتشار ویروس کرونا

در این راستا مدیران اوبر اعلام کرده اند که برای هر یک از رانندگان که درگیر این بیماری شوند، مرخصی 14 روزه با حقوق تعیین کرده است، با این حال با توجه به این امر که میزان حقوق رانندگان اوبر کاملا بستگی به فعالیت آنها دارد و نمی توان برای آن یک محدوده مشخص درآمدی را تعیین کرد، هنوز رقم مشخصی اعلام نشده است. همین امر نیز ممکن است باعث شود تا حتی رانندگان مشکوک به این ویروس نیز تمایل داشته باشند تا به کار خود ادامه دهند که این مسئله می تواند سلامت مسافران را در معرض تهدید جدی قرار دهد. آخرین آمارها در رابطه با مبتلایان این ویروس حاکی از 100 هزار نفر است که پیش‎بینی می شود طی چند روز آینده افزایشی چشمگیر را نیز داشته باشد. در حال حاضر تهدید اصلی، وارد شدن این ویروس به کشورهای فقیرنشین آفریقایی است که می تواند یک بحران غیرقابل کنترل با توجه به امکانات پزشکی و عدم رعایت بهداشت عمومی باشد که تاکنون راه حلی برای آن ارائه نشده است.

مطلب مرتبط: اقدام جدید دولت روسیه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند که اوبر باید اقدامات بیشتری را برای پیشگیری از ابتلای رانندگان خود به این ویروس انجام دهد و صرفا کمک به درمان آنها ابدا کافی نخواهد بود. در این رابطه شرکت لیفت به عنوان رقیب اوبر، مبلغی را در اختیار آژانس بهداشت عمومی آمریکا قرار داده است تا به صورت مکرر، رانندگان این شرکت معاینه شده و تجهیزات بهداشتی را در اختیار آنها قرار دهند. درواقع ویروس کرونا علی رغم سرعت انتشار بالای آن، در صورتی که در مراحل اولیه شناسایی شود، احتمال مرگ و میر آن تقریبا صفر خواهد بود. به همین خاطر تشخیص سریع آن بسیار مهم است.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اقدام اوبر، به علت کاهش عملکرد رانندگان آن بوده و این امر سود شرکت را تحت تاثیر قرار داده است. به همین خاطر بسیاری از افراد این اقدام را صرفا در جهت حمایت از رانندگان و کمک به کاهش انتشار ویروس، نمی دانند. تحت این شرایط باید دید که اقدام بعدی اوبر در شرایط حاد حال حاضر چه خواهد بود.

منبع : edition
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/hx5ZoXte
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه