دوشنبه, ۲۳ فروردین(۱) ۱۴۰۰ / Mon, 12 Apr(4) 2021 /
           
فرصت امروز

شرکت آلمانی فولکس واگن یکی از غول های عرصه خودروسازی محسوب می شود. این برند در مواجهه با پروژه اپل برای تولید خودرو در طول سال های اخیر بر روی ضرورت افزایش کیفیت صنعت خودرو تاکید داشته است. هربرت دیس، مدیرعامل فولکس واگن، در واکنش به خبر تلاش اپل برای تولید خودرو اینگونه اظهارنظر کرده است: «صنعت خودرو مانند کسب و کارهای ساده امکان ورود سریع برندها را فراهم نمی کند. اپل نیز در همین راستا قرار دارد بنابراین اپل توانایی ورود به صنعت خودرو و موفقیت یک شبه را نخواهد داشت.»

آمادگی فولکس واگن برای رقابت با اپل

رویترز در طول سال های اخیر به طور مداوم اطلاعاتی از پروژه اپل برای تولید خودرو را در دسترس کاربران قرار داده است. این پروژه تحت عنوان «تایتان» از سال 2014 شروع شد. بدون تردید ورود یک برند فعال در زمینه تولید گوشی و رایانه هوشمند به عرصه خودروسازی برای هر مخاطبی جذاب خواهد بود. برنامه اولیه اپل طراحی و ساخت نخستین خودروی هوشمندش در سال 2024 است. 

برنامه های اپل برای خودروی هوشمندش هنوز به طور رسمی اعلام نشده است. بنابراین اطلاعات بسیار اندکی از ویژگی‏ های خودروی هوشمند اپل در دسترس قرار دارد. هربرت دیس در رابطه با این موضوع برخی از حدس های اولیه را ارائه داشته است. از آنجایی که اپل در زمینه طراحی دستگاه های دیجیتال و همچنین بهبود عملکرد باتری گوشی های هوشمندش دارای مهارت بالایی است، به احتمال فراوان خودروی تازه‎اش نیز الکتریکی یا دست کم سازگار با محیط زیست خواهد بود. 

برنامه اصلی فولکس واگن برای رقابت موثر با برندهایی مانند اپل تلاش برای ایجاد تنوع در بازار خودرو است. بر این اساس فولکس واگن مدیریت پروژه های مربوط به طراحی خودروهای برقی و کوچک را سرعت بخشیده است. این امر رقابت بسیار زیادی در عرصه تولید خودرو، دست کم در چند سال پیش رو، ایجاد خواهد کرد. 

منبع : reuters
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Vs8uLZq3
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه