سه شنبه, ۲۸ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Tue, 16 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی 5 نکته طلایی بازاریابی B2B

راهکارهای تولید ویدئو برای کمپین های بازاریابی B2B

4 سال پیش ( 1398/9/4 )
پدیدآورنده : توماس گریفین   پدیدآورنده : علی آل علی  

فرمت ویدئو یکی از مهم ترین ابزارهای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. طراح های تبلیغات استفاده بسیار زیادی از فرمت ویدئو برای تولید کلیپ رسمی کمپین های مختلف می کنند. سلیقه مشتریان در طول چند سال اخیر به طور مداوم از سوی مشاهده تبلیغات متنی به سوی نمونه های ویدئویی تغییر کرده است بنابراین تغییر نگرش طراح های تبلیغات و بازاریاب ها نیز امری طبیعی خواهد بود. حوزه بازاریابی B2B در مقایسه با سایر بخش های بازاریابی در زمینه تولید محتوای ویدئویی دچار مشکلات بسیار بیشتری است. شرکت های B2B با شرکت ها و برندهای مختلف به عنوان مشتری هدف سر و کار دارند. بدون شک جلب نظر برندها در مقایسه با مشتریان عادی دشواری های بسیار بیشتری دارد.

وقتی که برند ما هزینه و زمان زیادی برای تولید ویدئوی بازاریابی B2B اختصاص می دهد، کسب نتیجه مناسب ضروری خواهد بود. ویدئوهای بازاریابی ما باید جذابیت و تاثیرگذاری بالایی بر روی مخاطب داشته باشد. در غیر این صورت سرمایه گذاری های ما نتیجه بخش نخواهد بود. در ادامه این مقاله شیوه های تولید ویدئو بازاریابی B2B به طور تاثیرگذار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

تولید ویدئو برای کمپین های بازاریابی B2B

1. اهمیت توجه به مرحله خرید

یکی از نکات مهم در زمینه تولید ویدئوی بازاریابی توجه به مرحله ترغیب مشتریان به خرید محصولات مان است. این بخش باید در نقطه اوج تاثیرگذاری ویدئو قرار گیرد. ایراد بسیاری از برندها انتخاب زمان نامناسب برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان است. به این ترتیب تمام برنامه های آنها با مشکل مواجه می شود. امروزه اگر ما تصمیم به تاثیرگذاری بر روی تصمیم گیری های مشتریان درباره خرید محصولات مختلف داریم، باید با سلیقه شان آشنایی داشته باشیم. بدون آشنایی هرچند مختصر با سلیقه آنها امکان تاثیرگذاری فراهم نخواهد شد.

مطلب مرتبط: تکنیک های کاربردی برای جلب توجه مخاطب به کمپین های B2B

پس از شناخت سلیقه مشتریان باید به سراغ تولید ویدئو براساس آن رفت. این مرحله دشواری های خاصی دارد. اغلب سلیقه مشتریان هدف یک برند کاملا یکسان نیست. به همین خاطر ما نیازمند توجه به شخصی سازی محتوا برای گروه های مختلف هدف مان خواهیم. بود. توجه به این امر تا حد زیادی بازگشت مطمئن سرمایه گذاری برندمان در قالب تمایل مشتریان به خرید را تضمین خواهد کرد.

2. اهمیت گذار سریع به اصل مطلب

امروزه ویدئوهای بازاریابی طولانی کمتر مورد توجه مخاطب هدف قرار می گیرد. این امر به خاطر تغییر سلیقه مشتریان در طول دهه های اخیر است. هدف من در اینجا بررسی دلیل این تغییر سلیقه نیست. هدف اصلی من فقط بررسی تاثیر این نکته بر روی فعالیت بازاریابی برندهای عرصه B2B است. توصیه اصلی من در اینجا بیان سریع اصل مطلب است. بسیاری از برندها مقدمه چینی بسیار زیادی انجام می دهند. این امر موجب صرف نظر مخاطب از ادامه مشاهده محتوای بازاریابی ما خواهد شد.

پیام اصلی ویدئوی ما باید به اندازه کافی جذاب باشد. اگر مرحله قبلی پیرامون آشنایی با سلیقه مشتریان به خوبی ساماندهی شود، در این مرحله مشکل چندانی نخواهیم داشت. وقتی پیام اصلی کمپین ما برای مشتریان جذابیت داشته باشد، بیان سریع آن ایده مناسبی خواهد بود بنابراین تا جای ممکن از اتلاف زمان پرهیز کنید.

3. ترغیب مشتریان به سوی عملی خاص در میانه ویدئو

هر برندی با هدفی خاص اقدام به تولید ویدئوی بازاریابی می کند. بازاریاب ها این هدف را در قالب «ترغیب مشتریان به سوی عملی خاص» معنا می کنند. اشتباه بسیاری از برندها در تولید ویدئو اشاره به این بخش در چند ثانیه پایانی است. بدون تردید این امر از نقطه نظر منطقی قابل توجیه است. به هر حال مشتریان پس از مشاهده مقدمه چینی های ما به پیروی از هدف اصلی متمایل خواهند شد.

نکته مهم در اینجا عدم مشاهده تمام ویدئوی ما از سوی کاربران است. بسیاری از کاربران در میانه تماشای ویدئوی ما قید ادامه اش را خواهند زد بنابراین بخش قابل توجهی از مخاطب ها هرگز از پیام تبلیغاتی برندمان آگاه نخواهند شد. توصیه من در این بخش قرار دادن پیام اصلی برند در میانه ویدئو است. به این ترتیب شانس ما برای جلب نظر شمار بالاتری از مخاطب ها افزایش خواهد یافت.

4. ضرورت تولید ویدئوی قابل فهم بدون صدا

شبکه های اجتماعی پلتفرم تبلیغاتی اصلی اغلب برندها محسوب می شود. نکته مهم درخصوص شبکه های اجتماعی عادت های کاربران برای مشاهده ویدئوهای مختلف است. بدون تردید همه ما تجربه مشاهده ویدئوهای مختلف بدون صدا را داشته ایم. این امر ناشی از عدم تمایل ما به پخش صدای ویدئوهاست. اغلب افراد در محیط های عمومی به اکانت شان در شبکه های اجتماعی سر می زنند بنابراین ویدئوی بازاریابی برند ما باید توانایی بیان معنای اصلی اش بدون نیاز به عنصر صدا را داشته باشد. این امر موجب افزایش تاثیرگذاری ویدئو موردنظر خواهد شد.

متاسفانه کلیپ های بسیاری از برندها بدون صدا قابل فهم نیست. درست به همین خاطر میزان استقبال برندها از چنین ویدئوهایی به طور قابل ملاحظه ای اندک است. بدون شک در ابتدای مسیر تولید ویدئوهای بدون صدا دشوار خواهد بود با این حال پس از یادگیری تکنیک های این حوزه میزان تاثیرگذاری ویدئوهای برندمان بر روی مخاطب چند برابر خواهد شد.

مطلب مرتبط: 3 شیوه ساخت ویدئوهای جذاب برای کمپین بازاریابی برندمان

5. بارگذاری ویدئو در پلتفرم های مختلف

مشتریان هدف یک برند در شبکه های اجتماعی مختلفی حضور دارند. نکته مهم در اینجا شناسایی پلتفرم مورد علاقه مشتریان مان و تلاش برای حضور در آنهاست. توصیه من در این بخش بسیار ساده و روشن است: بارگذاری ویدئوی بازاریابی برندمان در شبکه های اجتماعی مختلف است. اشتباه بسیاری از برندها تلاش برای حضور انحصاری در یک پلتفرم اجتماعی مشخص است. به این ترتیب هیچ گاه هدف اصلی برندها مبنی بر تاثیرگذاری بر روی تمام مشتریان محقق نخواهد شد. موفقیت در این زمینه بستگی به توانایی ما برای حضور مناسب در پلتفرم های مختلف دارد.

یکی از نکات مهم درخصوص بازاریابی در پلتفرم های مختلف توجه به ویژگی های خاص هر کدام از آنهاست. این امر نیازمند شناخت دقیق ویژگی های هر پلتفرم و شخصی سازی محتواست. به این ترتیب تاثیرگذاری ویدئوی ما بر روی مخاطب هدف افزایش می یابد.

منبع : inc
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/9gmW7dQs
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه