شنبه, 23 شهریور 1398 - 11:00

اگرچه برای اکثر افراد، سرگرمی ها تنها برای گذران وقت هستند، با این حال کارآفرین ها نسبت به این موضوع نگاهی متفاوت داشته و برای انتخاب سرگرمی مورد علاقه خود، دلایل جالبی را دارند. درواقع این افراد قادر به کشف نکات آموزشی از درون هر چیزی هستند که سرگرمی نیز یکی از آنها محسوب می شود. در همین راستا و در ادامه به بررسی 12 مورد منتخب، خواهیم پرداخت.

1-کوری بلیک(موسس برند roundtable)

نکات مدیریتی سرگرمی ها

به نظر من شطرنج آموزشی ترین سرگرمی است که هر فردی می تواند خود را به آن مشغول کند. در این بازی شما وظیفه مدیریت مهره های خود را دارید که هر یک از توانایی ها و خصوصیات خاص خود برخوردار هستند. این امر درست تداعی کننده محیط شرکت است. برای موفقیت در آن نیز شما باید استراتژی های بلندمدت داشته باشید. به همین خاطر صرفا توجه به حرکت فعلی، شانسی را برای موفقیت برای شما به همراه نخواهد داشت. در نهایت شما لازم است تا خود را با توجه به شرایط جدید، سازگار کرده و تغییراتی را در انتخاب های خود انجام دهید که این امر خود به تقویت مهارت انعطاف پذیری در مدیران کمک خواهد کرد.

2-جان رود (موسس برند nextstep)

بازی های کارتی به این علت که شما دقیقا از توانایی و دارایی های حریفان خود آگاه نیستید، درست به مانند شرایط حاکم در بازارهای مختلف است. درواقع شما نمی دانید که سایرین چه برنامه و یا امکاناتی را در اختیار داشته و تنها قادر به انواع پیش بینی ها خواهید بود. این دسته از بازی ها به شما کمک خواهد کرد تا مهارت پیش بینی و تصمیم گیری سریع را در خود افزایش دهید. در نهایت به علت این امر که شما نمی-توانید با اطمینان 100درصد در تمامی مراحل بازی کنید، این امر قدرت ریسک شما را نیز افزایش خواهد داد.

3-دیوید اهرنبرگ (موسس برند earlygrow)

در این ورزش شما باید قادر به ایجاد هماهنگی میان خود و اسب ها باشید. در غیر این صورت عملکرد لازم را نخواهید داشت. این ورزش به من کمک کرده است تا در زندگی و کار خود قدرت تطبیق پذیری بیشتری را پیدا کنم. علت این امر به این خاطر است که شما هر بار با یک اسب متفاوت مواجه خواهید بود. به همین خاطر عملا عادت کردن به یک شرایط، بی معنا است. توجه بیشتر به جزییات نیز از دیگر مواردی است که این ورزش شما را به خوبی در آن استاد خواهد کرد. در نهایت انجام مداوم حداقل یک ورزش، به حفظ سلامت و افزایش آستانه تحمل شما کمک شایانی خواهد کرد.

مطلب مرتبط: معرفی بهترین سرگرمی های مجازی

4-دورن بلاچ (موسس برند poshly)

تمرین های تئاتر و اجرای انواع نمایش ها در زمینه اعتماد به نفس عملکردی معجزه آسا را خواهد داشت. همچنین این امر به شما کمک خواهد کرد تا قادر به افزایش کاریزمای موردنیاز یک کارآفرین باشید. علت این امر به این خاطر است که شما توانایی اجرای درست تمامی حالت ها و بیان احساسات را خواهید داشت که این امر به افزایش تاثیر کلمات و سخنرانی های شما کمک بسیاری را خواهد کرد. در نهایت افزایش توان کار تیمی از دیگر مزیت های این امر محسوب می شود. درواقع در حال حاضر انواع مختلف کارآفرین هایی را می توان مشاهده کرد که عملا در زمینه کار تیمی با مشکل مواجه بوده و تصور می کنند که این امر تنها به کارمندان اختصاص دارد، با این حال با نگاهی به برندهای موفق، به نقش فعال مدیران پی خواهید برد. در اجرای تئاتر نیز شما باید با سایر بازیگران همکاری لازم را داشته و تنها نقش خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

5-پابلو پالاتنیک (موسس برند shadesdaddy)

فوتبال ورزشی است که تقریبا تمامی افراد به آن علاقه دارند، با این حال نگاه من به فوتبال، چیزی فراتر از یک سرگرمی و یا ورزش است. درواقع جذابیت اصلی آن به خاطر سیستم هایی است که تیم ها در زمین پیاده می کنند. به همین خاطر من شیفته تحلیل علت انتخاب سیستم و یا تغییر آنها از سوی مربیان هستم. این امر به شما کمک خواهد کرد تا به نگاهی چندجانبه نزدیک شده و با تحلیل تفکر مربیان، به بهبود تصمیمات خود کمک کنید. در نهایت در فوتبال سه عامل برای موفقیت وجود دارد که شامل استراتژی، اراده و مهارت است. بدون شک هر شرکتی با در اختیار داشتن این سه مورد نیز در عرصه کاری خود می تواند کاملا درخشان ظاهر شود.

6-مارک کراسنر (موسس برند expectful)

کراس فیت ورزشی است که باید آن را ترکیبی از تمرین های قدرتی، استقامتی و هوازی دانست. این ورزش به علت این امر که به تقویت تمامی اعضای بدن توجه دارد، پس از مدتی قادر به انجام کارهایی خواهید بود که عملا تصور آن را نیز نمی کنید. به علت برگزاری مداوم مسابقات درون باشگاهی و تشویق های مداوم سایر ورزشکاران، افراد به سرعت با تقویت روحیه خود مواجه می شوند. همچنین به علت سخت بودن این ورزش، افراد با آستانه تحمل به مراتب بیشتری در کار و زندگی شخصی خود مواجه خواهند شد. به همین خاطر این ورزش نه تنها بهترین شیوه برای حفظ تناسب اندام محسوب می شود، بلکه به شما کمک خواهد کرد تا از معجزه تشویق آگاهی پیدا کرده و صبر و تحمل خود را در برابر مشکلات پیش رو، افزایش دهید. در نهایت مشاهده این امر که حتی ضعیف ترین افراد از نظر بدنی، پس از مدتی با تغییرات چشمگیری مواجه می شوند، شما را به این باور خواهد رساند که هر فردی در شرکت، با آموزش درست و کمک از جانب شما قادر به تغییر اوضاع خواهد بود. این امر شما را از بسیاری از هزینه های استخدامی دور نگه می دارد.

7-بریتانی هوداک(موسس برند ZinePak)

ترانه سرایی به این علت که در تلاش برای ایجاد یک مورد جدید هستید، خلاقیت شما را به شدت افزایش خواهد داد. همچنین به این علت که تمامی بخش ترانه شما باید با یکدیگر ارتباط معنایی داشته باشند، به عملکرد شما در زمینه تصمیم گیری و توجه به در یک راستا قرار داشتن آنها، کمک بسیاری را خواهد کرد. ضرورت بازبینی متن نیز از دیگر مواردی است که باعث می شود تا بررسی مجدد، به عادت رفتاری شما تبدیل شود. در نهایت موسیقی و شعر در زمینه کاهش استرس نقشی اساسی را داشته و درگیر شدن هرچه بیشتر با این هنر، تاثیر آن را افزایش خواهد داد. فراموش نکنید که کارآفرین هایی که در زمینه های هنری نیز فعالیت دارند، معمولا بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. به همین خاطر این امر یک راه برای افزایش شهرت شما و برندتان خواهد بود.

8-جیدئون کیمبرل(موسس برند inlist)

استفاده از فناوری دیجیتال در رشته های هنری نظری نقاشی، طراحی و... از جمله سرگرمی های سودمندی محسوب می شود که دانش های مفیدی را نیز برای شما به همراه خواهد داشت. درواقع با توجه به این امر که امروزه نرم افزار به عنوان دانش نخست محسوب می شود، بهتر است تا برای هر کاری از آن استفاده کنید. درواقع تجربه 15 ساله من در این زمینه، کمکی بسیاری را برای انجام کارها کرده است. درواقع با این دانش شما می توانید کارهای روزمره یک کارآفرین را به نحوی بهتر و جذاب تر از سایرین انجام دهید که خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود. در نهایت شما قادر به پوشش کامل بسیاری از نیازهای شرکت خواهید بود که این امر نیاز به استخدام های متعدد را کاهش خواهد داد که یک امتیاز ویژه خصوصا برای برندهای نوپا محسوب می شود.

9-رایان استونر(موسس برند phenomenon)

غواصی از جمله سرگرمی هایی محسوب می شود که قبل از پرداختن به آن، لازم است تا دقیقا تمامی شرایط و عوامل تاثیرگذار را مورد ارزیابی قرار داده و هدفی را برای خود مشخص کنید. درواقع نمی توان به یک باره و تا عمق دلخواه، اقدام به این امر کرد. همین امر به تقویت مهارت تصمیم گیری منجر خواهد شد. درواقع در تصمیم گیری برای کسب و کار، توجه به شرایط و تعیین دقیق اهداف، از جمله اصل-های بسیار مهم محسوب می شود. به همین خاطر انتخاب این ورزش به عنوان سرگرمی مورد علاقه، تصمیمی کاملا سودمند خواهد بود.

10-آدریان رادمند (موسس برند turngram)

قایقرانی شما را به این حقیقت نزدیک خواهد کرد که دانسته های تئوری تنها نصف راه موفقیت محسوب می شوند. درواقع قایقران های حرفه ای در تلاش برای افزایش تجربه خود هستند تا درصد اشتباهات خود را کاهش دهند. درواقع درس گرفتن از اشتباهات و سازگار شدن با شرایط مختلف آب وهوایی، شما را به تمام آن چیزهایی خواهد رساند که یک کارآفرین برای تداوم موفقیت های خود به آن نیاز دارد.

مطلب مرتبط: نقش روابط عمومی در موفقیت کسب و کار

11-ابای رز (موسس برند thinkcerca)

سه سال مربی گری در رشته هاکی به من کمک بسیاری را در زمینه تقویت مهارت مدیریتی کرد. درواقع هدایت یک تیم ورزشی، شروع بسیار خوبی برای افرادی است که قصد فعالیت در زمینه کارآفرینی را دارند. این امر باعث می شود تا شما به بسیاری از اشتباهات خود پی برده و تجربیاتی تکرارنشدنی را به دست آورید. به همین خاطر توصیه می شود تا حداقل قبل از شروع فعالیت خود در زمینه کارآفرینی، در این رابطه مدتی را فعالیت کنید. در نهایت ادامه دادن به این اقدام باعث خواهد شد تا مکانی برای آزمایش ایده های جدید شما وجود داشته باشد.

12-آلفردو آتاناسیو(موسس برند uassistme)

قبل از پرواز، افراد باید همه چیز را شخصا یک بار دیگر مورد بررسی قرار دهند تا از فراهم بودن همه چیز اطمینان حاصل کنند. این امر باعث خواهد شد تا عادت رفتاری شما، بررسی مجدد همه چیز توسط خودتان باشد. درواقع همواره مشاهده می شود که برخی از کارآفرین ها بررسی های مجدد را به افرادی دیگر واگذار می کنند. این امر زمینه بسیاری از مخفی کاری ها را فراهم خواهد کرد. به همین خاطر خودتان باید آن را در لیست کارهای مهم خود قرار دهید. در نهایت پرواز به شما کمک خواهد کرد تا به علت امکان مشاهده همه چیز در ابعاد بسیار کوچک تر، با فروتنی بیشتری مواجه شوید. درواقع غرور کاذب را می توان آفت اصلی بسیاری از کارآفرین ها تلقی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید