یکشنبه, 23 شهریور 1393 - 08:45

روز گذشته اروپا شرکت‌ها و صنایع جدیدی را به فهرست تحریم‌های خود علیه روسیه اضافه کرد که بخش انرژی و صنایع نظامی این کشور را نیز شامل می‌شود. به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، ‌اتحادیه اروپا روز گذشته تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال کرد.

بر همین اساس صنایع نظامی و انرژی این کشور نیز در دور جدید تحریم‌ها مورد توجه اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند. نام شرکت‌های بزرگی همچون کلاشینکف، که از جمله بزرگ‌ترین شرکت‌های اسلحه‌سازی روس به شمار می‌رود و همچنین روسنفت، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی این کشور، نیز در فهرست تحریم‌های جدید به چشم می‌خورد.

بر همین اساس شرکت‌های روسنفت، ترنس نفت و گازپروم نفت از افزایش بدهی طولانی مدت در بازارهای سرمایه اروپایی منع شده‌اند. اتحادیه اروپا همچنین، ارائه خدمات به روسیه برای انجام عملیات اکتشافی را در پروژه‌های قطبی، دریای عمیق و شیل نیز ممنوع کرده است.

از سوی دیگر 9 شرکت بزرگ نظامی روسیه نیز از سوی اتحادیه اروپا تحت تحریم قرار گرفته‌اند. این اتحادیه در قالب تحریم‌های جدید، ارائه وام‌های بلند‌مدت بیش از 30 روز به پنج بانک اصلی روسیه را ممنوع اعلام کرده است. نام 24 شخصیت روس از جمله اعضای پارلمان و فعالان اقتصادی این کشور نیز در فهرست تحریم‌های جدید به چشم می‌خورد.

پیش‌بینی می‌شود در روزهای جاری ایالات متحده نیز تحریم‌هایی را همگام با اروپا علیه روسیه اعمال کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید