دوشنبه, 14 بهمن 1398 - 14:39

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۱۰ هزار و ۶۶۴ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۳۸ هزار و ۸۸۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۳۰۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۲ هزار و ۵۶۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد پرشتاب شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۶۸۰ واحد افزایش به ۱۴۵ هزار و ۵۴۲ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۴۵۴ واحد رشد به ۹۷ هزار و ۷۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۳ هزار و ۵۷۱ واحد افزایش به رقم ۵۳۰ هزار و ۵۹۷ واحد رسید، شاخص بازار اول هشت هزار و ۳۳۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۹ هزار و ۹۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۷۵۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۵۷۹ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۲۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۴۵۹ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۴۰۹معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۷۹ واحد و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۳۶۶ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد لابراتورسازی دکتر عبیدی (دعبید) با ۳۷ واحد، سیمرغ (سیمرغ) با ۱۱ واحد، افست (چافست) با ۱۰ واحد، داروسازی جابرابن حیان (دجابر) با ۱۰ واحد و سرمایه گذاری آتیه دماوند (واتی) با هشت واحد بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا، ملی مس صنایع ایران، بانک صادرات ایران و توسعه معادن و فلزات در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۳۱ میلیون و ۲۲ هزار برگه سهم به ارزش بیش از چهار هزار و ۷۳۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۲۱ واحد افزایش داشت و بر روی کانال پنج هزار ۵۳۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۷۴ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۷۱۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید