دوشنبه, 05 بهمن 1394 - 03:00

کمپانی تویوتا رکوردشکنی خود را در فروش خودروهای هیبریدی در سال 2015 شرح داد.طبق توضیحات داده شده از طرف تویوتا، این شرکت در سال 2015 در داخل اروپا تعداد مدل خودرو‌های هیبریدی فروخته شده‌اش به 209‌هزار دستگاه رسیده است و این آمار نسبت به سال قبل 17‌درصد افزایش فروش را نشان می‌دهد. طبق آمار تویوتا، در مقابل نزول قیمت سوخت در پنج سال اخیر، باز هم مدل هیبریدی hybrid yaris (یاریس)، در فروش خودرو‌های هیبریدی به نسبت سال گذشته، 23‌درصد افزایش داشته و 72‌هزار دستگاه خودروی به فروش رسیده را ثبت کرده است.

7897684563453451235235236347458569

Yaris hybrid طرح B تکنولوژی خودرو‌های الکتریکی شرکت تویوتا را دگرگون کرده است و در اروپا از هر سه دستگاه خودروی toyota yaris، یکی خودروی ورژن الکتریکی است و این اهمیت خودرو‌های الکتریکی را نشان می‌دهد.ل ازم به ذکر است که تویوتا نخستین خودروی هیبریدی‌اش را در سال ۲۰۰۰ در آمریکا عرضه کرد و برای نخستین بار مدل پریوس برای فروش در این بازار قرار گرفت. در سطح جهان نیز تمام نسخه‌های تویوتا پریوس با اختلاف بسیار زیادی از خودروهای هیبریدی پرطرفدار به شمار می‌روند. مجموع فروش جهانی پریوس‌ها ۴/۷‌میلیون دستگاه بوده که این آمار دو سوم فروش خودروهای هیبریدی تویوتا در جهان بوده است. 

تویوتا در مجموع ۲۷ مدل هیبریدی را در سراسر دنیا به فروش می‌رساندکه بسیاری از آنها به بازار ژاپن محدود هستند. در بازاری مانند آمریکا، تویوتا و لکسوس در مجموع ۱۲ مدل هیبریدی را عرضه می‌کنند و طبق آمار تویوتا، ۷۰‌درصد فروش هیبریدی‌های آمریکا را به خود اختصاص می‌دهند. تویوتا در آوریل ۲۰۱۲، ۴میلیون خودروی هیبریدی‌ فروخت و ۱۱ ماه بعد در مارس ۲۰۱۳ به ۵‌میلیون رسید و کمتر از یک سال بعد نیز در ژانویه ۲۰۱۴ به رکورد ۶‌میلیون دست یافت.

کمپانی تویوتا ضمن تداوم و توجه ویژه خود بر فروش خودروهای هیبریدی در سال 2016، اعلام کرده است که در سال 2020 میلادی، فروش بیش از 400‌هزار دستگاه خودروی الکتریکی در سال را در اروپا هدف خود قرار داده است.

منبع: haber7.com

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید