جمعه, ۱۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Fri, 7 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران گفت: بازار خودروهای خارجی با ورود به بورس کالا، شفاف و متعادل می شود.

به گزارش فرصت امروز به نقل از سنا، ابراهیم جمیلی اظهار کرد: علاوه بر خودروهای داخلی باید نسبت به عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا هم اقدام کرد، چراکه شفافیت و رقابت، نیاز کل بازار خودرو است.

وی تصریح کرد: ورود ایران خودرو و سایپا یا هر خودروساز دیگری به بورس کالا، می تواند اقدام مؤثری باشد؛ زیرا باعث ایجاد شفافیت و رقابت شده و رقابت هم در کیفیت و هم در قیمت محصول مؤثر است.

رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با بیان اینکه استمرار عرضه و البته کنار گذاشتن کامل رویکرد قیمت گذاری دستوری دو شرط اصلی برای تحقق اهداف ورود خودرو به بورس کالا است، گفت: موضوع مهم دیگر علاوه بر ورود خودروهای داخلی به بورس کالا، این است که امکان عرضه محصول های وارداتی هم در بورس کالا ایجاد شود و افرادی که خودرو وارد کردند بتوانند به راحتی محصولات خود را در بورس کالا عرضه کنند، زیرا این امر باعث ایجاد شفافیت و رقابت در کل بازار می شود.

جمیلی اظهار کرد: قیمت خودروهای خارجی که درحال حاضر افزایش پیدا کرده است با ورود به بورس کالا و شفافیت کامل، قطعاً متعادل می شود و به دولت پیشنهاد می شود از این ظرفیت بازار سرمایه نهایت بهره را ببرد.

وی گفت: با توجه به قیمت خودرو و ارز، دولت می تواند مالیات خود را به دلیل عرضه در بورس کالا به صورت واقعی دریافت کند، یعنی هم درآمد دولت واقعی و شفاف شده و هم مردم دیگر به خودرو به عنوان کالایی سرمایه ای نگاه نمی کنند و هر کسی که نیاز به خودرو داشته باشد، اقدام به خرید می کند.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/wcBIeecq
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه