شنبه, 23 شهریور 1398 - 17:00

بدون شک مستندها، دارای نکات ارزشمندی در حوزه های مختلف هستند. در زمینه کارآفرینی نیز تعداد بی شماری مستند وجود دارد، با این حال به علت کمبود وقت همیشگی این دسته از افراد، معرفی بهترین ها می تواند کمک بسیار خوبی محسوب شود. در این رابطه معرفی موارد منتخب از سوی خود کارآفرین ها که از طریق چند سری نظرسنجی به دست آمده است، بهترین اقدام ممکن خواهد بود. در همین راستا و در ادامه به بررسی 4 مورد از آنها خواهیم پرداخت.

1-The Big Short(2015)

مستند کارآفرین

اگرچه ممکن است در نگاه اول این مورد را یک فیلم تلقی کنید، با این حال به علت روایت یک دوره و تحلیل های جالب، آن را بیشتر به عنوان یک مستند می شناسند. The Big Short بازی ستارگانی نظیر برد پیت، کریستین بیل و رایان گاسلینگ، نگاهی طنز را به رکود بزرگ اقتصاد آمریکا در سال 2007 و وضعیت اوراق قرضه مسکن در بازار بورس آمریکا دارد. درواقع این طرح در موقع اجرا مورد سوءاستفاده های افراد مختلف قرار گرفت و بسیاری با تکیه بر مشکلات موجود در آن، موفق به کسب سودهای بسیار کلان شدند. حضور افراد خبره و کارشناسان بزرگ علم اقتصاد، از دیگر مزیت های این مستند محسوب می شود که بار علمی آن را افزایش داده است. درواقع این فیلم تاثیر سیاست های مالی بر روی تمامی جنبه های اقتصاد را به بهترین شکل نشان می دهد. 

2-TED Talks: Life Hacks(2012)

در سری سخنرانی های برنامه تد، دومین ویدئوی پربازدید آن مربوط به دکتر امی کودی است. وی در این مستند به خوبی به مبحث زبان بدن پرداخته و تاثیر هر یک را بر روحیه فرد و و پیامی که به دیگران منتقل می کند، نشان می دهد. به همین خاطر نیز به عنوان دومین مستند منتخب کارآفرین ها، انتخاب شده است. با مشاهده این مستند 21 دقیقه ای، با واقعیت هایی در رابطه با زبان بدن و تاثیر ژست های مختلف در روحیه و عملکرد افراد آشنایی کاملی را پیدا خواهید کرد که بسیار جذاب و در عین حال حیرت آور است. با توجه به تجربه شخصی و کاربردی خانوم کودی، شما در آخر پی به کاربردی بودن تمامی موارد معرفی شده خواهید برد. به همین خاطر نباید تصور کنید که این مستند، تنها جنبه تحقیقاتی تئوری را دارد.

مطلب مرتبط: 10 مستندی که هر کارآفرین باید به تماشای آن بنشیند

3- American Experience: Henry Ford(2013)

بدون شک همگانی شدن خودرو را باید مدیون هنری فرود (موسس برند فورد) دانست. وی با توجه به شیوه کاری متفاوت خود، انقلابی بزرگ را در عرصه خودروسازی ایجاد کرد. همین امر نیز باعث شد تا سیاست وی تحت عنوان فوردیسم، مورد استفاده بسیاری قرار گیرد. این مستند، به خوبی به تمامی جنبه های زندگی فورد پرداخته است. بدون شک آشنایی با زندگی یکی از بزرگترین کارآفرین های تاریخ، برای هر فردی مفید خواهد بود.

4-Steve Jobs: One Last Thing(2011)

این امر که افراد موفق را از نگاه اطرافیان آنها بشناسید، امری بسیار جذاب خواهد بود. در این مستند زندگی استیو جابز از زبان تمامی اطرافیان وی مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به تاثیرگذاری فوق العاده موسس برند اپل در سطح جهان، مشاهده این مستند نیز کاملا جذاب و دارای نکات بسیار ارزشمندی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی