پنجشنبه, ۳ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Thu, 23 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

بسته به اینکه چه علت پنهانی شما را از کارتان بازمی دارد، راه حل های مختلفی برای گذشتن از این مانع وجود دارد.تعلل در کارها و به تأخیر انداختن امور، مثل تب یا گلودرد ممکن است دلایل مختلف داشته باشد. تا زمانی که علت اصلی آن برایتان روشن نباشد، هر اقدامی برای حل کردن آن، ممکن است وضع را بدتر کند.

به گزارش زومیت،در این مقاله ما ۵ مورد از شایع ترین علل این مشکل و راه حل های رفع آن ها را بررسی می کنیم:

کاری که پیش روی شما است برایتان سنگین است

توضیح: وقتی شما به وظیفه ی خود نگاه می کنید، حس می کنید کوهی از کار را به عهده ی شما گذاشته اند که هرگز نمی توانید آن را به اتمام برسانید. به همین علت رغبتی به شروع آن ندارید.

راه حل: وظیفه ی خود را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید و بعد روی آن ها کارکنید. این کار باعث حرکت شما می شود و مسئولیت شما کمتر رعب انگیز به نظر می رسد.

مثال: شما تصمیم دارید یک کتاب بنویسید، اما بجای نشستن و تلاش برای نگارش، احتمالاً مدت ها به صفحه ی سفید کاغذ یا مانیتور خیره می شوید. شما باید روند زیر را با دقت و حوصله دنبال کنید:

•    تمام ایده هایی که به ذهنتان می رسد را بنویسید

•    رئوس ایده ها را به صورت تیتر بازنویسی کنید

•    برای هر ایده یک شرح اجمالی بنویسید

•    سبک نوشتن خود را انتخاب کنید

•    اطلاعات موردنیازتان را بیابید

•    اطلاعات موجود را به رئوس ایده ها اضافه کنید

•    برای نمونه ی اولیه، سه پاراگراف بنویسید

•    برای خود برنامه بریزید که روزی ۲ صفحه بنویسید

تعداد وظایفی که به عهده دارید بسیار زیاد است

توضیح: لیست کارهایتان آن قدر طولانی است که حس می کنید هرگز تمام نمی شوند. پس چرا اصلاً شروعشان کنید؟

راه حل: وظایفتان را به صورت یک فعالیت مفهومی باهم ترکیب کنید و برای این فعالیت یک محدودیت زمانی تعیین کنید.

مثال: ایمیل شما به قدری از درخواست ها و تقاضا پرشده که شما حس می کنید پاسخ دادن به آن ها تا ابد طول می کشد. بجای اینکه در مورد این مشکل بی حوصله و پریشان باشید، با خود قرار بگذارید که امروز چند ساعت را فقط به پاسخ دادن ایمیل ها می گذرانید. برای فردا یا دو روز بعد دوباره این کار را تکرار کنید.

اگر به وظایف خود به عنوان یک فعالیت و نه صرفاً یک سری اعمال پراکنده نگاه کنید، سنگینی بار آن ها برایتان کمتر می شود.

وظایف شما تکراری و خسته کننده است

توضیح: شما فردی خلاق با ذهنی فعال هستید، پس طبیعتاً هر کاری که موردعلاقه ی واقعی شما نباشد، برایتان خسته کننده است.

راه حل: وظایفتان را به کارهای جداگانه تفکیک کنید. به هر کار یک زمان محدود اختصاص دهید و به چشم یک چالش به آن نگاه کنید که آیا می توانید در این مدت محدود، این کار را به پایان برسانید؟ هرگاه که در مدت زمان مشخص یا قبل از آن ،کارتان را به پایان رساندید، به خودتان پاداش بدهید.

مثال: شما یک فروشنده ی تازه استخدام شده هستید که باید به تعداد زیادی مشتری ایمیل هایی مخصوص بنویسید و ارسال کنید. برای این کار باید حساب های شخصی مشتریان را چک کنید، ببینید از فروشنده ی قبلی چه درخواست هایی داشته، و بعد خودتان را به عنوان فروشنده ی جدید معرفی کنید.

به جای اینکه تقلا کنید این کار را به هر نحوی انجام بدهید، حداکثر زمان نوشتن یک نامه را تخمین بزنید (مثلاً ۵ دقیقه). بنابراین شما باید ۱۲۰ دقیقه برای همه ی مشتریان وقت بگذارید، یعنی دو ساعت. تایمر خود را تنظیم کنید و ایمیل اول را تایپ کنید. اگر زودتر از موعد کارتان را تمام کردید، یک کار متفرقه انجام دهید ( مثلاً اخبار را روی گوشی خود مرور کنید). هنگامی که زنگ آلارم به صدا درآمد، آن را دوباره تنظیم کنید و تایپ ایمیل دوم را شروع کنید.

وظیفه ی شما به قدری مهم است که برایتان دلهره آور است

توضیح: شما می دانید که اگر این کار را خراب کنید، شغل خود یا یک فرصت مهم را از دست می دهید. شما از انجام این کار اجتناب می کنید چراکه می ترسید در معرض خطر قرار بگیرید.

راه حل: با دوستی که به او اعتماد دارید تماس بگیرید. از او بخواهید که کار شما را مرور کند یا مثل یک هیئت داوری آن را مورد بررسی قرار دهد. وقتی می خواهید کارتان را به فرد مورد اعتماد خود تحویل دهید، کمتر احساس خطر می کنید و بنابراین شروع کار برایتان آسان تر می شود. روشن بینی و تائید فرد ناظر هم زمان با ارائه ی آزمایشی کار شما، به شما اعتمادبه نفس بیشتری می دهد.

مثال: شما وظیفه دارید به مشتریانی که بدهی دارند ایمیل بدهید و از آن ها بخواهید حساب خود را پرداخت کنند. ازیک طرف نمی خواهید مشتریان از شما دلگیر شوند یا به رابطه ی خوب شما خللی وارد شود و از طرف دیگر شما موظفید بدهی را از آن ها دریافت کنید. انجام متعادل این کار، اصلاً آسان نیست به همین علت شما از ارسال ایمیل ها خودداری می کنید.

برای اینکه فشار ذهنی خود را رفع کنید، از یکی از دوستانتان بخواهید قبل از ارسال متن ایمیل شما را بخواند و ببیند آیا لحن مناسبی دارد؟ به این ترتیب نوشتن ایمیل ها برایتان آسان تر می شود، چون حس می کنید آن ها را برای دوست خود می نویسید نه مشتریان.

مشکل: شما حس می کنید اصلاً تمایلی به کار کردن ندارید

شرح: شما به شدت ناامید یا خسته اید، بنابراین در خود توانایی انجام هیچ کاری را نمی بینید.

راه حل: شما دو گزینه پیش روی خود دارید : یا اینکه زمان فعالیت را تغییر دهید و به وقتی موکول کنید که کمی حس بهتری دارید، یا اینکه برای خود انگیزه های کوتاه مدتی ایجاد کنید و در عوض آن به خود پاداش بدهید.

مثال: شما باید گزارش یک سفر کاری را تحویل دهید، ولی بعد از یک روز مأموریت با ترددهای طولانی، خسته هستید. درست است که میدانید اگر همین امشب گزارش را بنویسید کار دقیق تری را تحویل می دهید، ولی آن ها به فردا صبح و بعد از قهوه ی صبحانه موکول می کنید، یعنی وقتی که در خود انگیزه ی بیشتری حس می کنید.

حالا شما می توانید به خودتان یک انگیزه ی کوتاه مدت بدهید، مثلاً بگویید که اگر امشب این گزارش را تکمیل کنید، به عنوان پاداش کتابی را که مدت ها می خواستید بخوانید، می خرید یا دانلود می کنید.

برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/lVjdowy4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه