دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

کمک به ناشنوایان طرح جدید اندروید

7 ماه پیش ( 1399/7/27 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جی پیترز  

اگرچه زبان اشاره برای ارتباط ناشنوایان وجود دارد، با این حال این موضوع در بسیاری از شرایط کاربرد لازم را نداشته و این امر به ایده ای برای مدیران اندروید تبدیل شده است. برای مثال پارس سگ و گریه نوزاد، از جمله شرایطی محسوب می ‎شود که ممکن است فردی ناشنوا از آن باخبر نشود. این شرایط بسیار خطرناک بوده و احتمال دارد که به یک حادثه منجر شود. به همین خاطر نیز تیم طراحی و توسعه اندروید در اقدام جدید خود، این قشر را مورد توجه خود قرار داده و قرار است که در محصولات حاوی این سیستم عامل، گوشی تلفن همراه به عنوان یک گوش مصنوعی رفتار کرده و افراد را نسبت به صداهای اطراف خود آگاه سازد.

کمک ناشنوایان طرح جدید اندروید

در این راستا بهتر است که از مچ ‎بند هوشمند استفاده شود تا افراد در کمترین زمان، نسبت به اتفاقات، آگاهی پیدا کنند. با این حال این طرح جذاب، در مراحل اولیه خود به سر می‎ برد و در حال حاضر تنها می ‎توان 10 صدا را مشخص کرد. در این راستا مواردی نظیر زنگ در، انواع آژیرها، زنگ هشدارها، زنگ تلفن ثابت و... از جمله مواردی هستند که به صورت پیشنهادی در این برنامه وجود داشته و افراد در صورت تمایل می ‎توانند مواردی جدید را اضافه نمایند.

به همین خاطر احتمالا در به ‎روز رسانی بعدی، تعداد آن نامحدود خواهد شد، با این حال هنوز مشخص نیست که این ابزار کاربردی، برای تمامی گوشی ‎های اندرویدی در دسترس قرار خواهد گرفت و یا صرفا مختص به گوشی‎ های هوشمند گوگل است. بدون شک در صورتی که این طرح موفقیت لازم را به همراه داشته باشد، سایر برندها نیز به دنبال پیاده‎ سازی آن خواهند بود که این امر در نهایت باعث خواهد شد تا سختی ‎های روزمره افراد ناشنوا، تا حدود زیادی کاهش پیدا کند.

منبع : theverge
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/59kHVnWa
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه