جمعه, ۴ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 23 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

بدون شک گام نخست در هر زمینه ای، سخت ترین بخش محسوب می شود. در این راستا شروع یک کسب و کار نیز دشواری های خاص خود را دارد و نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اشتباه در این زمینه می تواند باعث شود تا شما دیگر فرصت شروعی مجدد را نداشته باشید. برای مثال هزینه کردن برای یک کسب و کار، باعث خواهد شد تا در صورت شکست، بودجه ای را از دست بدهید که ممکن است دیگر قادر به تامین آن نخواهید بود. در این راستا کمتر کسی را هم می توان پیدا کرد که حاضر به سرمایه گذاری بر روی ایده فردی باشد که یک بار شکست را تجربه کرده است. به همین خاطر نیز درصد کارآفرین ها بسیار کم است. با این حال این امر به معنای رها کردن خواسته ها نبوده و با رعایت نکاتی می توانید ریسک های موجود را به مراتب کاهش دهید. درواقع اگر افرادی موفق شده اند تا کسب و کارهای فوق العاده را ایجاد کنند، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما قادر به انجام چنین اقدامی نباشید. در این راستا بهترین منبع برای یادگیری اصول موردنیاز، کتاب ها هستند. با این حال این موضوع را نیز فراموش نکنید که شما زمان کافی برای مطالعه تمامی آثار را نخواهید داشت و در این رابطه لازم است تا بهترین ها را مورد توجه قرار دهید که در ادامه 14 مورد برتر، بررسی خواهد شد که به شما کمک خواهد کرد تا یک کسب و کار جدید را با موفقیت شروع نمایید. 

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

1-آیا برای تغییر جهان آماده هستید؟ (2020)

نویسنده: ساموئل جیمز

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

نویسنده این کتاب بر این باور است که تنها راز موفقیت، داشتن ایده ای بزرگ است. درواقع ایده های کوچک، قدرت چندانی ندارند و طبیعی است که احتمال موفقیت و کسب نتیجه از دل آنها نیز کم باشد. با این حال هنگامی که خود را برای ایجاد برندی انقلابی آماده می کنید، همه چیز کاملا دگرگون خواهد شد. درواقع وی توصیه می کند که افراد تا زمانی که ایده ای مناسب را در ذهن ندارند، ابدا کسب و کاری را شروع نکنند. برای مثال ایده اوبر، به حدی جذاب و انقلابی بوده که ارزش کار بالایی دارد و موفق شد تا سریعا مراتب رشد را سپری کند. درواقع ایده های انقلابی به صورت خودجوش بسیاری از مراحل موفقیت را طی می کنند. در این زمینه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که نحوه به اجرا درآوردن یک ایده بزرگ و تبدیل آن به اقدامات کوچک و زنجیروار، از دیگر هنرهای شما به عنوان یک مدیر خواهد بود. این موضوع ممکن است تا حد زیادی گیج کننده باشد. با این حال آقای جیمز تمامی موارد را به خوبی تشریح کرده و با ذکر مثال های متعدد شما را به درک و آمادگی لازم می رساند. 

مطلب مرتبط: هر آنچه پیش از شروع کسب و کار باید بدانید

2-رهبران کارآفرین (2020)

نویسنده: جوئل پترسون

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

اگر تصور می کنید که برای شروع یک کسب و کار ایده و سرمایه، مهمترین ابزارهای موردنیاز محسوب می شوند. بدون شک دراشتباه هستید. در این زمینه آماده بودن شما مهمترین اصل است. درواقع شما قرار است تا به عنوان مهمترین فرد یک کسب و کار تبدیل شوید و طبیعی است که باید از ویژگی های لازم برخوردار باشید. نویسنده این کتاب عقیده دارد تا زمانی که به سطح یک رهبر نرسیده اید و ویژگی های آن را در خود تقویت نکرده اید، ابدا نباید به دنبال ایجاد یک کسب و کار باشید. این موضوع باعث خواهد شد تا از همان روز اول، همه چیز به صورت اصولی و حرفه ای پیش برود. در این راستا حتی ممکن است شما به یک دوره خودشناسی و خودسازی هم نیاز داشته باشید. 

3-بدترین مدل کسب وکار در جهان (2018)

نویسنده: دنی شورمان

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

آگاهی از اشتباهات، کمک خواهد کرد تا مسیر بهتری را طی کنید. درواقع این اقدام یکی از تکنیک های آموزشی محسوب می شود. در این کتاب نیز بدترین اقداماتی که برای ایجاد یک کسب و کار ممکن است رخ دهد، مورد بررسی قرار گرفته و آگاهی در این زمینه کمک خواهد کرد تا شما از تکرار آنها فاصله بگیرید. نکته جالب دیگر این است که کتاب فوق، تنها به مطرح کردن اشتباهات بسنده نکرده و با تحلیل درست، اقدامات جایگزین را نیز معرفی می کند. این امر باعث خواهد شد تا ذهن مخاطب، بدون پاسخ باقی نماند.

4-پشت صحنه محصولات (2019)

نویسنده: جیل سالی

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

تصور بسیاری از افراد در رابطه با یک کسب و کار شامل تولید و فروش است که در آن مدیریت فردی پشت میز نشین محسوب می شود. با این حال این کتاب تلاش کرده است تا اقدامات پشت صحنه یک کسب و کار و به اصطلاح روی دیگر این حوزه را مورد بررسی قرار دهد تا شما با دید درست تری وارد این حرفه شوید. درواقع نکات مطرح شده حاصل بررسی بیش از 50 کارآفرین است و شما می توانید با تجربیات چند ساله افراد، آشنا شوید. این امر کمک خواهد کرد تا مشکلات آنها را در مسیر خود نداشته باشید. 

مطلب مرتبط: معماهای پیش روی کارآفرینان در شروع کسب و کار

5-ساخت همراه با پیشرفت (2017)

نویسنده: کریس کین 

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

درواقع هر فردی می تواند یک کسب و کار را برای خود ایجاد کند. با این حال رساندن آن به موفقیت، موردی است که تنها اندکی از افراد در این زمینه موفق ظاهر می شوند. درواقع براساس آمارها بیش از 50 درصد کسب و کارها نمی توانند حتی سال اول فعالیت خود را به پایان برسانند. در این راستا این کتاب یک گام جلوتر رفته و تمامی مواردی را بررسی می کند که برای بقای کسب و کار شما الزامی است. با این حال این امر باعث نشده تا از توجه به نقطه شروع نیز غفلتی صورت گیرد. درواقع در فصل های انتهایی، شما با تمامی اقدامات حرفه ای برای شروع کسب و کار خود نیز آشنا خواهید شد. 

6- 60 ایده برای شروع یک کسب و کار (2018)

نویسنده: پاملا ویگلسورث

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

نداشتن ایده نیز از جمله مواردی است که باعث خواهد شد تا نتوانید یک کسب و کار پرسود را برای خود ایجاد کنید. این کتاب تلاش کرده است تا بهترین ایده ها را که حداقل تا 10 سال آینده سود بسیار خوبی را دارند، معرفی و بررسی نماید. نکته جالب این است که تمامی موارد معرفی شده، براساس نظرات برترین اقتصاددان ها است و به همین خاطر می توانید نسبت به درست بودن آنها، اطمینان بالایی را داشته باشید. تنوع موجود نیز کمک کرده است تا از بین 60 گزینه، حداقل یک مورد مناسب را پیدا کنید و یا با انتخاب چند حوزه، منابع درآمدی خود را متنوع نمایید. 

7-الزامات کارآفرینی و مدیریت کسب و کار (2018)

نویسنده: نرمن اسکابرگ

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

بدون شک آگاهی در هر زمینه ای باعث خواهد شد تا بتوانید عملکرد به مراتب بهتری را داشته باشید. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده از تجربه یک آشنا، اقدامی پرریسک محسوب می شود. درواقع هیچ دلیلی وجود ندارد که تجربیات یک نفر، برای شما نیز مناسب باشد. با این حال در رابطه با قوانین جهانی، این مسئله کاملا متفاوت بوده و با رعایت آنها می توانید از پیشرفت خود مطمئن شوید. در کنار این مسئله نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که کتاب فوق، هشتمین نسخه به روز شده محسوب می شود. درواقع این کتاب یکی از مرجع های اصلی هر مدیر و کارآفرینی محسوب می شود که هر پنج سال، تغییرات دید در آن اعمال شده است. 

مطلب مرتبط: 5 مهارت اصلی شروع یک کسب و کار

8-تکنولوژی های جدید (2015)

نویسنده: جیل دیچ

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

به عقیده نویسنده این کتاب، در عصر حال حاضر مفهوم مدیریت تغییرات گسترده ای را پیدا کرده است. درواقع دیگر نمی توان براساس عقاید قدیمی در این زمینه فعالیت هایی را داشت. در این راستا مدیری موفق خواهد بود که بهتر بتواند از تکنولوژی استفاده کند. این امر باعث خواهد شد تا فعالیت ها با بالاترین سطح راندمان همراه باشد و سریعا بتوانید در حوزه کسب و کار خود، رشد کنید. درواقع رشد آهسته در بازار به شدت رقابتی حال حاضر نیز یک مشکل بزرگ محسوب می شود. برای مثال هوش مصنوعی، فضای ابری و بسیاری از تکنولوژی های دیگر از جمله مواردی محسوب می شود که می تواند کسب وکار شما را دگرگون کند. در این کتاب تلاش شده است تا ضمن بررسی بهترین و جدیدترین تکنولوژی ها، اصولی معرفی گردد که باعث خواهد شد تا بتوانید موارد جدیدتر را شناسایی کرده و بهترین استفاده را از هر یک از آنها داشته باشید. درواقع این کتاب به مدیران در تغییر نگرش و عملکرد آنها، کمک بسیاری را خواهد کرد. 

9-استراتژی های موفق برای کسب و کارهای کوچک (2013)

نویسنده: رابرت اس فری

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

درواقع اکثر کسب و کارهایی که ایجاد می شوند در دسته کوچک قرار می گیرند و به همین خاطر توجه به آنها کاملا ضروری است. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چنین اقدامی ابدا ساده نبوده و لازم است تا به نکات مختلفی توجه داشته باشید. در این زمینه اگر بخواهید بدون آگاهی کافی وارد عمل شوید، متحمل اشتباهاتی خواهید شد که حتی ممکن است امکان ادامه فعالیت را از شما بگیرد. در این راستا بهتر است که کار خود را با استراتژی هایی شروع کنید که برای چندین سال متوالی، بسیاری از برندها را به موفقیت رسانده است که در این کتاب، به خوبی تمامی آنها با ذکر مراحل، بیان شده است. 

10- سود 3 میلیون برابری (2016)

نویسنده: تیم نیکولز

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

نویسنده این کتاب خود از جمله افرادی است که موفق شده تا یک کسب و کار کوچک را به ابربرندی تبدیل کند که در حال حاضر رشد 3 میلیون برابری را در کمتر از پنج سال داشته است. وی در این کتاب تجربه خود را به زبان بسیار ساده بیان کرده است تا افراد بیشتری بتوانند در سطح وی قرار گیرند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از اقدامات کوتاه مدت و برخی دیگر بلندمدت محسوب می شوند. به همین خاطر ابدا نباید نسبت به کسب نتایج، عجله داشته باشید. 

مطلب مرتبط: 2021 سالی تاریخی برای شروع یک کسب و کار

11-ماتریکس دیجیتال (2017)

نویسنده: ونکات امانکنتر

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

سری فیلم های ماتریکس باعث شد تا نگاه بسیاری از افراد نسبت به جهان پیرامون تغییر یابد. درواقع این کتاب تلاش کرده است تا درست به مانند فیلم مذکور عمل کند و نگاه افراد به کسب و کار در آینده را تغییر دهد. درواقع به عقیده نویسنده شما نمی توانید برای وضعیت حال حاضر خود اقدامات خاصی را انجام دهید و بهتر است که برای آینده، سرمایه گذاری کنید. این امر باعث خواهد شد تا در یک افق 10ساله، به برند پیشرو در صنعت خود تبدیل شوید. با این‎حال رسیدن به چنین سطحی نیازمند انجام اقداماتی است که باید از همین امروز آنها را مورد توجه جدی قرار دهید. خوشبختانه این کتاب تنها به معرفی یکسری موارد کلی بسنده نکرده و در هر مرحله، درست به مانند مربی دلسوز موارد را به صورت کامل تشریح کرده است. 

12-معضل نوآوران (2016)

نویسنده: کلیتون ام کریستنسن

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

در بین تمامی مواردی که تاکنون معرفی شده است، بدون شک این کتاب از محبوبیت بالاتری برخوردار است و بارها توسط افرادی نظیر بیل گیتس، معرفی شده است. این کتاب موفقیت و ناکامی های شرکت ها و کمپانی های بزرگ را تحلیل می کند و تلاش کرده است تا مشکلات کارآفرینان را بررسی و طبقه بندی نماید که بدون شک مطالعه آن برای هر فردی، اهمیت فوق العاده ای را خواهد داشت. 

13-هیچ گاه برای ثروتمندشدن دیر نیست (2019)

نویسنده: کری هانن 

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

بدون شک یکی از مهمترین دلایل علاقه مندی افراد به حوزه کارآفرینی برای کسب ثروت است. در این راستا ممکن است تصور کنید که رسیدن به این سطح وابسته به سن خاصی است. این امر در حالی است که در واقعیت این موضوع کاملا متفاوت بوده و هزاران نفر را می توان مثال زد که بعد از 50 سالگی به ثروت میلیونی دست پیدا کرده اند. درواقع این کتاب تلاش می کند تا افراد را به این باور برساند که هیچ گاه برای اعمال تغییر در زندگی دیر نیست. همچنین این کتاب تلاش کرده است تا اصولی را مطرح کند که باعث خواهد شد تا شما بتوانید سودآورترین حوزه ها را انتخاب کرده و در نهایت به موفقیت دست پیدا کنید. 

مطلب مرتبط: الزامات شروع یک کسب و کار

14-برنامه جایگزین (2009)

نویسنده: جان مالینز

برترین کتاب ها برای شروع یک کسب و کار

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود تا کسب و کارها با مشکلات متعددی مواجه شوند به این خاطر است که آنها تنها براساس یک برنامه پیش می روند. این امر ریسک بسیار بالایی را دارد و ممکن است اتفاقاتی فراتر از حد تصور رخ دهد. در این زمینه بروز یک بحران و یا بیماری فراگیر، می تواند تمامی تصورات شما را به صورت کامل نابود کند. در این راستا لازم است تا از همان ابتدا، برای هر اقدام خود، برنامه جایگزین هم داشته باشید تا در صورت بروز مشکل، بتوانید به خوبی اقدامات را مدیریت کنید. در کنار این مسئله نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که برنامه دوم شما باید ویژگی هایی داشته باشد تا شما را از هدف اصلی دور نکند و سریعا بتوانید آن را به اجرا بگذارید که در این کتاب تمامی موارد مرتبط با این موضوع، بررسی شده است. 

منبع : bookauthority
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/7PN7VZkV
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه