پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

توانایی های مدیریتی نقش مهمی در وضعیت یک برند دارد. بسیاری از مدیران به گمان خودشان بهترین هستند، اما وقتی یک نظرخواهی ساده از کارمندان صورت می گیرد، عمق فاجعه مشخص می شود. چنین امری نه تنها توانایی های پایین مدیریتی را نشان می ‏دهد، بلکه اوج فاصله میان مدیران و کارمندان شان را هم برملا خواهد کرد. چنین امری در زمینه کسب و کار نتایج فاجعه باری برای مدیریت بهینه کسب و کار به همراه خواهد داشت. 

هدف اصلی در این مقاله آشنایی شما با برخی از جملات جادویی برای جلب نظر کارمندان و ارتباط بهینه با آنهاست. چنین امری شما را حسابی از شر نارضایتی کارمندان رها خواهد کرد. به هر حال وقتی شما توانایی ارتباطی و گفت وگوی مناسب با کارمندان تان را داشته باشید، وضعیت تان به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد یافت. در ادامه ما برخی از جملات تاثیرگذار و مناسب برای ارتباط با کارمندان و تبدیل شدن به مدیری بهتر را مرور خواهیم کرد. 

ما بدون کمک شما شانسی در این پروژه نداریم

یک مدیر همیشه به کمک و سختکوشی کارمندانش نیاز دارد. اگر در این میان کارمندان امیدشان را از دست بدهند، شرایط به طور قابل ملاحظه ای سخت و دشوار خواهد شد. کارمندان اغلب اوقات در چنین شرایطی اعتراض‏ های بسیار زیادی نسبت به شرایط سخت جاری بیان می کنند. نکته مهم در این میان نشان دادن اهمیت کارمندان در فرآیند موردنظر است. 

مطلب مرتبط: مدیریت بهتر کسب و کار با ایجاد ارتباط صمیمانه در محیط کار

اگر شما به طور عمومی از کارمندان تان برای کمک در پروژه کمک بخواهید و سهم ‏شان در این فرآیند را بیان کنید، شرایط‎تان به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد یافت. کارمندان در صورتی که خیلی روشن اهمیت خودشان در فرآیند بهبود شرایط برند را درک کنند، هر نوع کمکی به شما خواهند کرد بنابراین شما با بیان جمله «ما بدون کمک شما شانسی در این پروژه نداریم» به بهترین شکل ممکن نظر مساعد کارمندان تان را جلب خواهید کرد. 

ما می توانیم از توصیه های شما در این وضعیت استفاده کنیم

کارمندان علاقه بالایی برای ایده پردازی و بیان توصیه های مختلف به تیم مدیریتی دارند. اگر به هر دلیلی کارمندان شما در این حوزه تمایلی نشان نمی دهند، باید در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به ترغیب شان برای بیان توصیه های کلیدی اقدام کنید. 

اگر مدیر شما در شرکت سراغ تان را بگیرد و بدون مقدمه بگوید «ما می توانیم از توصیه تو در وضعیت کنونی برند استفاده کنیم» شما چه واکنشی خواهید داشت؟ به احتمال زیاد شما از همان لحظه شروع به ایده پردازی در رابطه با شرایط کنونی برند خواهید کرد. این امر تاثیر جملات مناسب و ارتباط درست با کارمندان را نشان می ‏دهد. 

چطور می توان کمک تان کنم؟

شاید این جمله بیشتر در ارتباط با مشتریان دیده شود، اما تعامل با کارمندان براساس آن چندان ایده بدی نیست. بسیاری از کارمندان در صورت نیاز به کمک مایل به پیشقدم شدن مدیران هستند. این امر اعتماد به نفس آنها را حفظ می کند. همچنین شما با این کار اهمیت کارمندان و دغدغه های شان برای برند را نشان می دهید. 

اگر شما همیشه حواس تان به کارمندان تان باشد، به شدت در نگاه آنها جذابیت خواهید داشت. این امر می تواند با یک سوال ساده در مورد نیازشان به کمک دنبال شود. این کار هرگز سخت نیست. پس هیچ بهانه ای از سوی شما برای عدم توجه به این نکته پذیرفته نخواهد بود. 

من مسئولیت اشتباهم را می پذیرم

مسئولیت پذیری یکی از نشانه های مدیران موفق است. اگر شما همیشه به دنبال راهکاری برای در رفتن از زیر بار مسئولیت اشتباهات تان هستید، شاید دیگر وقت جدی بودن فرا رسیده است. وقتی شما در دنیای کسب و کار اشتباهی انجام می دهید، باید اعتماد به نفس کافی برای پذیرش مسئولیتش را داشته باشید، در غیر این صورت دیدگاه کارمندان نسبت به شما به شدت منفی خواهد شد. 

مطلب مرتبط: خوش رفتاری، رمز موفقیت در مدیریت کسب و کار

شما با بیان اینکه مسئولیت اشتباه تان را می پذیرید، به طور قابل ملاحظه ای رفتار حرفه ای در محیط کار را نشان خواهید داد. این امر شما را بدل به مدیری محبوب برای کارمندان می کند. همچنین شما همیشه فرصت استفاده از کمک کارمندان برای جبران اشتباهات موردنظر را نیز خواهید داشت. 

منبع : inc
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Mj4mGSf7
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه