جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

در چند ماه اخیر، ایلان ماسک و بیل گیتس بر سر مسئله کرونا، بارها با یکدیگر مجادله داشته اند، با این حال به نظر می رسد که این موضوع اکنون ابعاد جدیدی را پیدا کرده است. در این راستا بیل گیتس در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است که سفر به مریخ توجیه نداشته و تنها فرصت سوزی خواهد بود. این امر در حالی است که یکی از برنامه های بسیار جدی ایلان ماسک، فراهم آوردن شرایط برای سکونت میلیونی در این سیاره است، با این حال موسس مایکروسافت عقیده دارد که به جای اختصاص بودجه های عظیم برای این اقدام که ممکن است حتی نتایج فاجعه باری را نیز به همراه داشته باشد، می توان برای بهبود شرایط زمین تلاش کرد.

بیل گیتس سفر به مریخ را احمقانه توصیف کرد

درواقع به عقیده او دلیلی برای ترک سیاره خودمان وجود ندارد و این اقدام احمقانه است. بدون شک اگر تعداد بیشتری از کارآفرین ها و افرادی که از درآمد بالا برخوردار هستند، در راستای کمک به حفظ زمین اقدام نمایند، تمامی مشکلات قابل حل خواهد بود. وی در کنار این مسئله، از اقدامات ایلان ماسک نظیر آنچه توسط برند تسلا (خودروهای برقی) در حال انجام است، تقدیر کرده و آن را یک گام موثر در زمینه کاهش تغییرات اقلیمی و کاهش کربن دانست. وی در پایان مصاحبه خود عنوان کرده که هیچ گاه از طرفداران مهاجرت به سیاره دیگری نخواهد شد. حال باید دید که این مصاحبه جنجالی با چه واکنشی از سوی آقای ماسک همراه خواهد بود. 

منبع : futurism
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/aGkpFCH7
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه