جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

3 درس پاندمی کرونا برای مدیران

1 سال پیش ( 1399/10/20 )
نویسنده : مورا شیفر   مترجم : امیر آل علی  

بحران کورنا را می توان عجیب ترین بیماری همه گیر تاریخ به حساب آورد که تمام جهان را درگیر خود کرده است. در این راستا طبیعی است که بسیاری از مدیران با شرایطی مواجه شوند که بسیار گیج کننده محسوب می شود. با این حال اگر از هر بحران، نکاتی را یاد نگیرید، همواره احتمال تکرار آن وجود دارد. در ادامه 3 مورد از درس های کرونا برای مدیران را بررسی خواهیم کرد. 

3 درس پاندمی کرونا برای مدیران

1-تنوع در اقدامات الزامی است 

با نگاهی به برندهایی که با مشکلاتی مواجه شده اند، به این نکته پی خواهید برد که تمامی آن ها تنها در یک حوزه فعالیت دارند. درواقع تک محصولی بودن همواره با ریسک بالایی همراه بوده و به همین خاطر لازم است تا تنوع در اقدامات داشته باشید. با این اقدام حتی اگر یک حوزه وارد بحران شودف سودآری شرکت نابود نخواهد شد. همچنین فراموش نکنید که در جهان امروز، اینترنت حرف اول را می زند. به همین خاطر نیز ضروری است تا از این بستر نهایت استفده را کرده و فروش اینترنتی خوبی را داشته باشید. درواقع برندهایی نظیر آمازون، با این ویژگی موفق به کسب سودهای کلا شده اند.

2-ذخیره درآمدی نیاز هر برندی است 

برندهایی که صندوقی برای مواقع بحرانی دارند، بدون شک حتی کرونا نیز نتواسنته است تا آن ها را وارد بحران نماید. در این راستا فراموش نکنید که به عنوان مدیر شرکت لازم است تا همواره منابع مالی شرکت را در سطح خوبی قرار دهید. بنا بر یک استاندارد جهانی، شما باید بتوانید بدون هیچگونه درآمدی، با ذخایر مالی خود بتوانید تا 2 سال هزینه ها را پرداخت نمایید. در این راستا فراموش نکنید که اگرچه ممکن است تصور نمایید در شرایط بحرانی می توان با تعدیل نیرو،؛ هزینه ها را کاهش داد، با این حال چنین اقدامی رویه سایر کارمندان را نیز تضعیف خواهد کرد. با این حال کاهش هزینه ها در هر شرایطی مهم بوده و باعث خواهد شد تا ثروتی را در اختیار داشته باشید که پشتیبان شما در روزهای سخت خواهد بود. 

مطلب مرتبط: کرونا و 3 درس تجاری مهم

3-شناخته شده بودن یک مزیت بزرگ است 

در شرایط حال حاضر کم تر کسی حاضر است تا از برندهای ناشناخته خرید نماید. علت این امرد به این خاطر است که بحران الی برای مشتریان نیز بوده و آن ها ترجیح می دهند تا دقت بیش تری را داشته باشند. همچنین احتمال رعایت پروتوکل های بهداشتی توسط این برندها، بیش تر است. این موضوع یک نکته مهم را نشان می دهد که اگر برای شناخته شدن در جامعه هدف خود، برنامه نداشته باشید، در روزهای سخت ابدا نمی توانید به بقای خود اطمینان داشته باشید. در نهایت برندهایی که به جای بیان مشکلات، راه حل هایی را ارائه دهند، بدون شک اعتماد مشتری را نیز حتی در بدترین شرایط خواهند داشت. 

منبع : allbusiness
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/HYscsnN4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه