پنجشنبه, ۲۷ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Thu, 17 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

کرونا لامبورگینی را هم به تعطیلی کشاند

1 سال پیش ( 1399/1/16 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : کریستوف رووالد  

لامبورگینی سال گذشته یکی از بهترین آمارهای خود در زمینه فروش را به ثبت رساند که نشان از رشد 43درصدی آن بوده است، با این حال در ابتدای 2020 با توجه به رشد ویروس کرونا خصوصا در کشور ایتالیا که به مرکز این ویروس در اروپا تبدیل شده است، لامبورگینی برخلاف سیاست سایر رقبای خود نظیر فراری، اعلام کرده است که به صورت کامل فعالیت خود را متوقف خواهد کرد. در بیانیه این شرکت آمده است که هیچ چیز مهم تر از حفظ جان مردم کشور نبوده و در این رابطه ما تنها به کارمندان خود توجه نداریم. درواقع یک فرد آلوده می تواند به سرعت چندین نفر را نیز مبتلا کند.

کرونا لامبورگینی را هم به تعطیلی کشاند

به همین خاطر وظیفه اخلاقی هر برندی این است که از شیوع انتشار آن جلوگیری کند. درواقع در مقطع حال حاضر راهکار دیگری جز این اقدام وجود نداشته و ضررهای وارده بدون شک در مقابل جان افراد، ناچیز خواهد بود. این اقدام جسورانه مدیران لامبورگینی با توجه به این امر که مورد غفلت سایر برندهای خودروسازی ایتالیایی قرار گرفته است، وجهه این شرکت را بسیار بالا خواهد برد. همچنین این تصمیم با توجه به در صدر قرار گرفتن نام این شرکت در اکثر خبرگزاری ها، یک اقدام فوق‎العاده مناسب تبلیغاتی نیز خواهد بود.

مطلب مرتبط: اقدام اوبر برای کاهش انتشار ویروس کرونا

در این رابطه ذکر این نکته ضروری است که مهم ترین نمایشگاه خودرو (نمایشگاه ژنو) نیز به خاطر این ویروس تعطیل شده است و وضعیت مسابقات خودروسواری نیز در هاله ای از ابهام قرار دارد. همچنین تحلیلگران بر این باور هستند که در صورت ادامه‎دار بودن این ویروس برای دو ماه دیگر، با بحران اقتصادی جدی مواجه خواهیم بود. درواقع در حال حاضر نیز بسیاری از برندها با نابودی مواجه شده اند که اکثر آنها نوپا بوده و تحمل چنین فشاری را نداشته اند. تحت این شرایط جهان در انتظار پیدا شدن راه حلی برای رفع سریع این ویروس است.

منبع : bloomberg
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/5roPk7F6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه