پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

وقتی کسی به دنبال راه اندازی یک کسب و کار کوچک است، چند صد نکته برای کسب موفقیت در این مسیر پیش روی وی قرار می گیرد. بدون تردید رعایت تمام این نکات برای کارآفرینان امری غیرممکن محسوب می شود. با این حساب اگر شما قصد راه اندازی یک کسب و کار کوچک را دارید، باید به طور ویژه ای در تلاش برای استفاده از نکات و تکنیک های اندک اما کاربردی باشید. این امر شما را به سوی شناسایی ویژگی های مشترک صاحبان موفق کسب و کارهای کوچک هدایت می کند. بدون تردید استفاده از ایده ‏های کارآفرینان موفق به شما امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و تکرار موفقیت شان را می دهد. 

نکته مهم در زمینه الگوبرداری از کارآفرینان و صاحبان موفق کسب و کار مربوط به نحوه شناسایی ویژگی های شان است. هدف اصلی در این مقاله دقیقا همین نکته است. اگر شناسایی ویژگی های کارآفرینان موفق برای شما هم جذاب است، هرگز نکات مورد بحث در این مقاله را از دست ندهید. 

ویژگی های کارآفرینان موفق کسب و کارهای کوچک

دید واضح

هیچ کارآفرین و صاحب کسب و کاری بدون یک دید دقیق امکان موفقیت در بازار را نخواهد داشت. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کارآفرینان دارد. شما باید یک نقشه راه کامل طراحی کرده و برای اجرای آن تمام شرایط را زیر نظر بگیرید، در غیر این صورت هر لحظه امکان شکست کسب و کارتان وجود خواهد داشت. به این ترتیب شما در کمترین زمان ممکن با مشکلاتی گسترده در عرصه کسب و کار رو به رو خواهید شد. 

مطلب مرتبط: تحول دنیای کسب و کارهای کوچک با فناوری ها و ترندهای جدید

برنامه ریزی برای شروع کسب و کار همیشه مهم است. طراحی یک دید واضح از این منظر به مثابه راهکاری برای برنامه ریزی اولیه محسوب می شود. به این ترتیب شما امکان پیگیری کارتان بدون نیاز به نگرانی درباره بروز مشکلات اولیه را خواهید داشت. 

تقویت روحیه خود

بسیاری از کارآفرینان برای تقویت روحیه شان به یک فرد دیگر نیاز دارند تا این کار را برای آنها انجام دهد. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار در این مسیر تنها هستید. بنابراین باید یاد بگیرید چطور به خودتان روحیه بدهید و از همه مهمتر اینکه بتوانید به کارمندان تان هم انرژی و روحیه مثبت را منتقل کنید. بسیاری از کارآفرینان در این مسیر موفقیت چندانی کسب نمی کنند. درست به همین خاطر تمام فرصت های راه اندازی مدیریت حرفه ای کسب و کارتان را از دست خواهید داد.

نظارت بر خدمات مشتریان

ویژگی های کارآفرینان موفق کسب و کارهای کوچک

هر کارآفرینی باید برنامه ای ویژه برای خدمات مشتریان داشته باشد. این امر شامل ارائه خدمات موردنظر با کیفیتی بالا و تلاش برای جلب نظر مشتریان در هر شرایطی است. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار باید به طور مداوم در تلاش برای نظارت بر عملکرد تیم خدمات مشتریان تان باشید، در غیر این صورت شاید هر لحظه امکان بروز مشکل در این رابطه وجود داشته باشد. چنین مشکلاتی توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان را به طور قابل ملاحظه ای کاهش خواهد داد. 

یکی از ویژگی های مشترک صاحبان کسب و کارهای کوچک که موفقیت عمده ای را تجربه می کنند، نظارت مداوم بر روی عملکرد کارمندان و تیم خدمات مشتریان است. با این حساب اگر شما هم به دنبال موفقیت در این حوزه هستید، باید به طور ویژه ای نظارت بر تیم خدمات مشتریان را مدنظر قرار دهید. 

تمایل به یادگیری تکنیک های بازاریابی

شاید بسیاری از افراد به عنوان صاحب یک کسب و کار حضور مستقیم در عرصه بازاریابی را چندان خوشایند تلقی نکنند. چنین افرادی به طور قابل ملاحظه ای دنبال حفظ جایگاه مدیریتی و استفاده از خدمات بازاریاب های حرفه ای هستند. نکته مهم در این میان ضرورت توجه شما به بعد مالی ماجراست. اگر شما به طور مناسب از بودجه تان استفاده نکرده و به دنبال صرفه جویی در آن نباشید، به احتمال زیاد خیلی زود با مشکلات عمده مواجه خواهید شد. این امر امکان موفقیت در زمینه راه اندازی کسب و کار تازه را از شما خواهد گرفت. 

مطلب مرتبط: کسب و کارهای کوچک و چالش متفاوت بودن از رقبا

بسیاری از کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچک همیشه بخش بازاریابی را خودشان مدیریت می کنند. این امر تا وقتی که کسب و کار شما کوچک است، مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. چنین امری نه تنها موجب صرفه جویی در هزینه ها می شود، بلکه به شما امکان یادگیری یک مهارت تازه را نیز می دهد. این مهارت تازه در مسیر طولانی شما در عرصه کسب و کار کمک تان خواهد کرد. 

منبع : noobpreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0oRXeDcl
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه