چهارشنبه, 07 اسفند 1398 - 14:08

لینکدین شبکه اجتماعی مخصوص کسب و کار محسوب شده و این امر باعث می شود تا کاربران آن از افرادی حرفه ای تشکیل شده باشد. تحت این شرایط سوالی که مطرح است این است که چگونه می توان در این شبکه متفاوت، دنبال‎کنندگان زیادی را داشته باشیم؟ در همین راستا به بررسی هشت راهکار کارآمد خواهیم پرداخت.

1-با سایر افراد و برندها ارتباط برقرار کنید

دنبال کنندگان بیشتری در لینکدین

این امر که با افراد و برندهایی که با شما ارتباط بالایی را دارند ارتباط برقرار کنید باعث خواهد شد تا امکان تبلیغ برای یکدیگر مهیا شود، با این حال در این رابطه فراموش نکنید که شما با شبکه ای حرفه ای طرف هستید. به همین خاطر ضروری است تا تنها اقدام به تبلیغ صفحاتی کنید که کاملا همسو با کسب وکار شما هستند. در غیر این صورت به سادگی بخش اعظمی از مخاطبان خود را از دست داده و وجهه غیرحرفه ای پیدا خواهید کرد. درواقع شما باید به خوبی نسبت به تفاوت های این شبکه با گزینه هایی نظیر اینستاگرام، آگاه باشید و بسیاری از اقدامات را انجام ندهید.

مطلب مرتبط: چگونه به شیوه مؤثر از لینکدین بهره بگیریم؟

2-پروفایل خود را تکمیل کنید

نخستین چیزی که افراد با آن مواجه خواهند شد، صفحه پروفایل شما است. به همین خاطر ضروری است تا در کنار یک تصویر واضح، اطلاعات جامعی را نیز داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که لازم است تا همه چیز را به کوتاه‎ترین شکل ممکن وارد کنید. در غیر این صورت شانس بازدید از صفحه خود را از دست خواهید داد. در نهایت فراموش نکنید که شما اطلاعات کامل خود را می-توانید در بخش رزومه قرار دهید. به همین خاطر تنها به درج اطلاعات کاملا ضروری بسنده کنید.

3-در گروه های مرتبط حضور داشته باشید

حضور در گروه ها بستری برای آشنایی بیشتر افراد با شما محسوب شده و لازم است تا ضمن عضویت، حضوری فعال نیز داشته باشید، با این حال فراموش نکنید که شما تنها باید در گروه هایی حضور داشته باشید که کاملا مرتبط با حوزه کاری شما است. به همین خاطر در این رابطه بیش از حد افراطی عملا نکنید.

4-محتوای اختصاصی داشته باشید

این امر که برای یک گروه محدود و یا موضوعی جدید، تولید محتوا کنید، باعث خواهد شد تا یک مزیت رقابتی برای صفحه شما شکل گرفته و با رویکردی متفاوت شناخته شوید. برای این موضوع تنها کافی است تا با بررسی صفحات سایرین، موضوعاتی را که گمنام باقی مانده است را مورد توجه جدی خود قرار دهید، با این حال این امر نباید تنها اقدام شما در زمینه تولید محتوا باشد.

5-از فیلم استفاده کنید

اشتباه بسیاری از افراد این است که تنها به متن محدود هستند. این امر در حالی است که ویدئو جذاب ترین نوع محتوا شناخته شده است. در این رابطه توجه داشته باشید که ضروری است تا چهره خود را نیز در برخی از فیلم ها نشان دهید. این امر باعث خواهد شد تا مخاطبان راحت تر با شما ارتباط برقرار کرده و اعتماد کنند. علت این امر به این خاطر است که بسیاری از افراد ممکن است با تصاویر افراد دیگر در این شبکه حضور داشته و در تلاش برای کلاهبرداری باشند. در نهایت اگر به چهره برند خود تبدیل شوید، باعث خواهد شد تا ماندگاری بهتری در ذهن افراد شکل گیرد.

6-از تیم خود کمک بگیرید

این امر که در صفحه لینکدین تیم شرکت نیز نشان داده شود، باعث خواهد شد تا اقدامات شما تنوع بالاتری را داشته و افراد با کارمندان شرکت نیز آشنا شوند. به همین خاطر در ابتدا ضروری است تا از تیم خود کمک بگیرید و در صورتی که نیاز به فعالیت بیشتر حس می شود، از یک ادمین باتجربه استفاده کنید.

7-محتواهای ارزشمند تولید کنید

این امر که محتواهای شما کاملا ارزشمند باشد، باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن و به اشتراک گذاشته شدن بالاتری را نیز داشته باشید. به همین خاطر ضروری است تا کمیت کار خود را فراموش کرده و صرفا بر روی کیفیت بالای آنها تمرکز کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که از تجربه و توصیه های شما می تواند یک بخش کاملا جذاب باشد. به همین خاطر نباید از آن غافل شوید.

مطلب مرتبط: استفاده بهتر از لینکدین با رفع 19 اشتباه رایج

8-انتقادات و پیشنهادات را جدی بگیرید

این امر که به نظرات مخاطبین خود توجه کافی داشته باشید، باعث خواهد شد تا رویکرد شما به سمتی برود که مورد رضایت بیشتر مخاطبین است. این موضوع بدون شک دنبال‏کنندگان بالاتری را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین بهتر است تا از افراد فعال در لینکدین که حکم اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی دیگر نظیر اینستاگرام را دارند، برای ارتقای جذابیت مطالب خود استفاده کنید. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که درست به مانند هر شبکه دیگر، استفاده درست از تگ و هشتگ کاملا موثر خواهد بود.

در نهایت با رعایت این هشت مورد، بدون شک تغییرات مثبتی را در صفحه خود شاهد خواهید بود، با این حال هرگز نباید خود را به این موارد محدود کرده و ضروری است تا همواره به دنبال بهبودهایی باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید