شنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Sat, 2 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

2 سال پیش ( 1400/8/17 )
نویسنده : سم هاگ   مترجم : امیر آل علی  

این امر که در شبکه های اجتماعی از اینفلوئنسرها به عنوان افرادی که بیشترین حجم توجه نسبت به آنها وجود دارد استفاده کنید، اقدامی است که در اصطلاح بازاریابی اینفلوئنسری گفته می شود. در این رابطه بیش از 93 درصد بازاریاب ها طی سال گذشته از این استراتژی استفاده کرده اند. به همین خاطر این مورد باید یکی از استراتژی ‏های اصلی هر شرکتی باشد. در این رابطه با توجه به نزدیک شدن به ماه های پایانی سال، یکی از سوالات دغدغه های مدیران این است که پس از دو سال سخت کرونایی، چگونه می توانند از اوضاع بهترشده به خاطر واکسیناسیون جهانی، نهایت استفاده را داشته باشند. در این زمینه آگاهی از ترندها از جمله اقداماتی است که در این رابطه تاثیر بسزایی را دارد. به همین خاطر بررسی مهمترین ترندها می تواند در این زمینه بیشترین تاثیر را داشته باشد که در ادامه 9 مورد منتخب آن را بررسی خواهیم کرد.

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

1-تولید پادکست و ویدئو در صدر قرار گرفته است 

تقریبا تصور اینفلوئنسر مارکتینگ بدون تولید ویدئو امکان پذیر نیست. با این حال آمارها در این زمینه حاکی از آن است که تولید پادکست، بیشترین سرعت رشد را داشته است. درواقع امروزه استفاده از زمان های مرده به یک دغدغه مهم تبدیل شده که در این رابطه استفاده از پادکست بهترین گزینه موجود است. همچنین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که گوش دادن حتی از مشاهده کردن نیز راحت تر بوده و به همین خاطر شما می توانید ساعت ها به یک فایل صوتی گوش دهید بدون آنکه کمترین احساس ناراحتی را داشته باشید. این امر در حالی است که در حین انجام این کار، شما می توانید اقدامات دیگری را هم انجام دهید. به همین خاطر این موضوع با روند زندگی شما به خوبی می تواند هماهنگ شود. برای مثال در حین رانندگی، شما ابدا نمی توانید یک فایل تصویری را مشاهده کنید با این حال گوش دادن به پادکست ابدا مشکلی را به همراه نخواهد داشت. در این رابطه تنها کافی است بدانید که نیمی از جمعیت کشور آمریکا، تجربه گوش دادن به پادکست را دارند. این موضوع باعث شده است تا بسیاری از اینفلوئنسرها، به دنبال تولید پادکست باشند. در این زمینه فراموش نکنید که استفاده از صدای این افراد در اقداماتی نظیر کتاب صوتی نیز از دیگر استراتژی ‏هایی محسوب می شود که با نتایج فوق العاده همراه بوده است. در زمینه ویدئو نیز یکی از ترندهای اصلی این است که محتواهایی با تنوع بالا ایجاد نمایید تا بتوانید انواع سلیقه ها را درگیر نمایید. برای مثال امروزه تولید محتواهایی با توجه به گروه های سنی، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با این حال در زمینه تجاری، آنباکس کردن در کنار نقد و بررسی، محبوب ‏ترین اقدام محسوب می شود. 

مطلب مرتبط: همه آن چیزی که باید درباره اینفلوئنسر مارکتینگ بدانیم

2-اینفلوئنسرهای دیجیتالی محبوبیت پیدا خواهند کرد 

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

اگرچه ممکن است این مفهوم برای شما بی معنا باشد با این حال امروزه تعداد کمی اینفلوئنسر دیجیتالی را می توان پیدا کرد. درواقع آنها تمامی اقدامات اینفلوئنسرهای معمولی را انجام می دهند با این حال شخصیتی حقیقی نبوده و ممکن است براساس یک شخصیت محبوب کارتونی ایجادشده باشند. مزیت های این نسل نوظهور اینفلوئنسرها این است که محدودیت هایی نظیر خستگی را ندارند و با مشکلاتی نظیر بالارفتن سن نیز مواجه نمی‏ شوند. این موضوع باعث خواهد شد تا سرمایه گذاری کردن بر روی آنها، یک اقدام همیشگی و بدون ریسک باشد. درواقع شما می توانید حتی در زمینه ایجاد چنین اینفلوئنسری برای کسب و کار خود اقدام کرده و یک میراث را در شرکت ایجاد نمایید. با توجه به این امر که در این زمینه فعالیت کمی صورت گرفته است، یک فرصت طلایی وجود دارد. با این حال به صورت کلی همکاری با این نسل جدید، باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد و آمارها نیز حاکی از رشد آن است. 

3-اینفلوئنسری به یک شغل رسمی تبدیل خواهد شد 

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

در حال حاضر اینفلوئنسری به عنوان اقدامی محسوب می شود  که درآمد ثابتی ندارد و همه چیز به سطح فعالیت شما بستگی خواهد داشت. با این حال به نظر می رسد که این اقدام به یک شغل رسمی تبدیل خواهد شد که از مزیت های کارمندی برخوردار می شود. برای مثال شما به صورت تخصصی تنها برای یک برند فعالیت می کنید و مسئولیت دارید تا در کنار تبلیغات، زمینه رشد صفحه را ایجاد کرده و ادمین نیز باشید. این موضوع اگرچه در ظاهر ممکن است به کاهش درآمد افراد منجر شود. با این حال مزیت هایی نظیر تمرکز بر روی یک پروژه را به همراه دارد که امکان فعالیت حرفه ای تر را به همراه خواهد داشت. همچنین با افزایش هزینه های همکاری با اینفلوئنسرها که در چند سال اخیر افزایش چشمگیری را داشته است به نظر می رسد که شاهد سرمایه گذاری بر روی کارمندان برای تبدیل شدن به اینفلوئنسر خواهیم بود. در این زمینه فراموش نکنید که این مفهوم تنها به اینستاگرام محدود نبوده و در هر شبکه ای صادق است. 

مطلب مرتبط: چگونه از اینفلوئنسر مارکتینگ کسب درآمد داشته باشیم

4-Twitch محبوبیت جهانی را پیدا خواهد کرد 

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

این شبکه یک سرویس پخش ویدئو آمریکایی است که محبوب ‏ترین قابلیت آن پخش زنده است که امروزه توسط گیمرها به خوبی مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال آمارها حاکی از آن است که تا سه سال آینده، توییچ شانس قرار گرفتن در بین پنج شبکه برتر را خواهد داشت. درواقع با توجه به تحریم های آمریکا و رابطه نامناسب کشور چین با هند، به نظر می رسد که این شبکه که تحت مالکیت آمازون است رشد بی نظیری را تجربه نماید. در این زمینه ذکر این نکته ضروری است که پخش زنده، محبوب ‏ترین نوع  محتوا محسوب می شود. به همین خاطر به وقوع پیوستن این احتمال، ابدا دور از ذهن نیست. درواقع این شبکه در کشور آمریکا چهارمین سایت پرترافیک محسوب می شود. با این حال هنوز در بازار جهانی به اندازه رقبای خود، شناخته شده نیست و احتمالا در سال آینده شاهد طرح ‏های جدید برای ورود به بازارهای پرجمعیت خواهیم بود. تحت این شرایط طبیعی است که اینفلوئنسرهای زیادی در این شبکه ایجاد شود که زمینه را برای فعالیت تجاری برندها نیز ایجاد می کند. 

5-استیکرهای مخصوص اینفلوئنسرها ایجاد خواهد شد 

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

براساس اخبار منتشرشده، به نظر می رسد که یکی از طرح ‏های بزرگ اینستاگرام برای حمایت از اینفلوئنسرها طی سال آینده، ایجاد استیکر مخصوص آنها خواهد بود. این موضوع می تواند به بهبود رابطه  اینفلوئنسر با مخاطبان خود منجر شود. در این رابطه مسئله مهم رایگان بودن و یا گرفتن هزینه است که به نظر می رسد با اجرایی شدن هزینه شریک کردن افراد در سود تبلیغات که درست به مانند طرح یوتیوب است چنین طرح ‏هایی از پرداختی به اینفلوئنسرها کم خواهد شد. 

6-میکرو اینفلوئنسری به عنوان یک حوزه جداگانه در نظر گرفته خواهد شد 

به صورت کلی میکرواینفلوئنسرها به افرادی گفته می شود که کمتر از 500 هزار نفر مخاطب دارند. در این رابطه بسیاری از افراد تصور می کنند که این مرحله، اواسط کار یک اینفلوئنسر محسوب می شود. با این حال واقعیت این است که در برخی از حوزه ها، نمی توان انتظار داشت که به مخاطبان چند میلیونی دست پیدا کرد. این موضوع خصوصا در حوزه های خاص، کاملا مشهود است. با این حال این دسته از اینفلوئنسرها دارای بهترین نوع مخاطبان هستند. درواقع اگر زمینه کاری آنها با کسب و کار شما همخوانی داشته باشد، می توانید از کسب بالاترین نتایج اطمینان داشته باشید. دلیل این امر نیز به این خاطر است که تمامی دنبال کنندگان آنها، آمادگی ذهنی لازم برای قبول کردن محصول شما را دارند. به همین خاطر هیچ دلیلی وجود ندارد که یک فردی که 200 هزار دنبال کننده دارد به دنبال راهکارهای مختلف برای افزایش حداکثری مخاطبان خود باشد تا با کسب یک میلیون خود را در دسته نانو اینفلوئنسرها قرار دهد. درواقع این روند رایج باعث شده است تا شاهد اقدامات مخربی نظیر خرید دنبال کننده فیک باشیم. با این حال به نظر می رسد که در سال آینده این گروه کاملا مورد قبول اکثر برندها قرار خواهند گرفت و همکاری با آنها به خاطر مقرون به صرفه تر بودن و کسب نتایج بالاتر، مورد توجه جدی قرار می گیرد. تحت این شرایط نانو اینفلوئنسرها راهی به جز کاهش مبالغ درخواستی نخواهند داشت. درواقع رقابتی تر شدن فضا به نفع کسب و کارها خصوصا موارد نوپا است. 

مطلب مرتبط: اینفلوئنسر مارکتینگ و درآمدزایی از شبکه های اجتماعی

7-همکاری بلندمدت با اینفلوئنسرها مورد توجه جدی قرار می گیرد

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که به جای همکاری مداوم با اینفلوئنسرهای مختلف، یک نفر را به صورت طولانی مدت انتخاب کنید؟ این اقدام باعث خواهد شد تا چهره یک اینفلوئنسر به نماد برند شما تبدیل شود و تاثیر اقدام را نیز افزایش خواهد داد. این موضوع اگر نکته ای است که تا به امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته، با این حال پیش بینی ها حاکی از شروع جدی تر این روند است. 

8-پلتفرم های بیشتری ظهور خواهند کرد

این موضوع یک واقعیت است که در شبکه هایی نظیر اینستاگرام و یوتیوب به خاطر وجود رقبای متنوع، تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اقدامی زمانبر محسوب می شود و معمولا زودتر از یک سال نمی توان به نتایج اولیه دست پیدا کرد. با توجه به استقبال های بی نظیر، به نظر می رسد که تعداد شبکه های اجتماعی جدید به مراتب بیشتر خواهد شد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از زمان شیوع پاندمی کرونا، میزان استفاده افراد از اینترنت رشدی تاریخی را داشته است. به همین خاطر در حال حاضر شانس موفقیت بالایی نیز وجود دارد. پلتفرم های اینفلوئنسرمارکتینگ روشی نرم افزاری برای کمک به کسب وکارها است تا در فعالیت های بازاریابی شان بتوانند اینفوئنسر مناسب را پیدا کنند. در این زمینه مواردی نظیر Upfluence وجود دارد که این اقدام را به بهترین شکل انجام می دهد و پیش بینی می شود که تعداد آنها نیز افزایش پیدا کند. 

9-هوش مصنوعی همه چیز را تغییر خواهد داد 

9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

نه تنها در زمینه بازاریابی اینفلوئنسری، بلکه در هر زمینه ای هوش مصنوعی انقلاب هایی را به همراه خواهد داشت. درواقع این موضوع کار اینفلوئنسرها را به مراتب ساده تر خواهد کرد و مزیت های گوناگونی دارد. برای مثال تصور کنید که یک دستیار مجازی را در اختیار دارید که به صورت خودکار براساس یکسری کلیدواژه، به دایرکت ها پاسخ خواهد داد. 

مطلب مرتبط: چگونه با اینفلوئنسرها همکاری داشته باشیم؟

در آخر نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از ترندهای محلی نیز غافل نشوید. 

منبع : singlegrain
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/U5XnGxWw
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هوایی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه