چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

2 سال پیش ( 1400/9/3 )
نویسنده : آشار کاور   مترجم : امیر آل علی  

نتفلیکس در چند سال اخیر با تولید فیلم ها و سریال های بسیار جذاب، موفق شده است تا خود را به عنوان غول رسانه ای مطرح سازد. درواقع این برند نمونه موفق یک تلویزیون اینترنتی محسوب می شود که دستاوردهای آن باعث شده تا برندهای دیگر نظیر اپل و آمازون هم به دنبال ایجاد برندی مشابه باشند. با این حال در چند ماه اخیر یک سریال از این پلتفرم، موفق شده است تا توجه تمام جهان را به سمت خود جلب نماید. در این زمینه برخلاف تصور عموم که عادت دارند بهترین فیلم ها و سریال ها تولید کشور آمریکا باشد، این بار کره جنوبی دست به یک اتفاق تاریخی زده است. درواقع سریال بازی مرکب امروزه تیتر اول اکثر خبرگزاری ها است و عنوان پرمخاطب ترین سریال تاریخ نتفلیکس را یدک می کشد. با توجه به این امر که سریال ها تنها برای سرگرمی ساخته نمی شوند و نویسنده ها و کارگردان در تلاش برای انتقال مفاهیم مهمی هستند.

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

در این مقاله قصد داریم تا نکات مدیریتی بازی مرکب را بررسی کنیم. با این حال قبل از آن لازم است تا با داستان آن به صورت خلاصه آشنا شوید. در این سریال 456 نفر که همگی با مشکلات مالی شدیدی مواجه هستند وارد بازی ای می شوند که جایزه آن 38 میلیون دلار است. با این حال باخت در این بازی به معنای پایان زندگی افراد خواهد بود و در نهایت تنها یک نفر می تواند برنده شود. درواقع تضاد میان بازی های کودکانه موجود با خشونتی که به کار گرفته می شود، هر بیننده ای را میخکوب کرده است. این سریال در یک فصل 9 قسمتی عرضه شده و استقبال بی نظیر از آن باعث شده است تا فصل دوم آن نیز در دست تولید باشد. در ادامه هشت نکته مدیریتی این سریال را بررسی خواهیم کرد. 

1-هرگز ناامید نشوید 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

فیلمنامه این سریال توسط فردی به نام هوانگ دونگ هیوگ نوشته شده است که خود او کارگردانی را هم برعهده گرفته است. درواقع کمتر سریالی در تاریخ را می توان نام برد که نویسنده اثر،کاگردانی آن را نیز برعهده گرفته باشد و نتیجه آن نیز عالی شود. با این حال جالب است بدانید که فیلمنامه این سریال از 11 سال پیش آماده بوده و هیچ برندی حاضر به سرمایه گذاری برای تولید آن نبوده است. با این حال نتفلیکس با این انتخاب، سودآوری تاریخی را برای خود ایجاد کرده و یکی از بهترین تصمیمات تجاری تاریخ را رقم زده است. درواقع در رابطه با یک سریال شما می توانید حتی از دل اتفاقاتی که برای ساخت آن رخ داده است هم نکاتی را بیاموزید. درواقع هر فردی باید به دنبال فرصت مناسب برای اجرا کردن ایده های خود باشد و در این مسیر، ابدا ناامید نشود. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند اگر این سریال حتی دو سال قبل  تولید می شد حتی ممکن بود به یک شکست بزرگ تبدیل شود. به همین خاطر بسیار مهم است که ایده ها در بهترین زمان ممکن به اجرا گذاشته شوند. درواقع هر فردی باید به این باور دست پیدا کند که ممکن است در طول تحقق یک هدف خود، بارها با پاسخ منفی و عدم رشد مواجه شوند. با این حال برد برای افرادی است که هیچ گاه ناامید نخواهد شد و همواره به دنبال فرصت های جدید برای تحقق رویای خود است. 

مطلب مرتبط: نکات مدیریتی فیلم RAY

2-آرام باشید و هوشمندانه فعالیت نمایید 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

شخصیت برنده بازی در طول رقابت های مختلف همواره تلاش کرده است تا آرامش خود را حفظ کند و به جای روش های معمول، راهکارهای درست را انتخاب نماید. برای مثال در مرحله درآوردن شکل موردنظر در آب نبات، وی برخلاف اقدام سایرین عمل کرد که باعث شد تا بتواند شکل سخت خود را بدون هیچ گونه ایرادی در مدت زمان تعیین شده درآورد. در مواجهه با بحران ها نیز اکثر برندها به صورت احساسی و شتاب زده عمل می کنند که باعث می شود تا اوضاع به مراتب بدتر شود. این امر در حالی است که برای انجام یک اقدام، شما تنها به یک روش محدود نبوده و لازم است تا در هر زمینه‎ای به دنبال فعالیت هوشمندانه تر باشید. این امر باعث خواهد شد تا در مدت زمان و فشار کمتر، نتیجه لازم را به دست آورید. درواقع اگرچه در گذشته همواره نسبت به این موضوع تاکید زیادی وجود داشته که سخت کار کردن به معنای کسب نتایج بهتر است، با این حال امروزه این ایده منسوخ شده و تنها راز موفقیت، هوشمندانه کار کردن است که حتی منجر به فعالیت و خستگی های کمتری هم می شود. 

3-از بهترین ها یاد بگیرید 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

هنگامی که بازیگر اصلی سریال در مرحله درآوردن شکل آب نبات ها ایده خود را پیاده سازی می کند، چند نفر اقدام به تقلید از او کرده و این امر باعث می شود تا زنده بمانند. این موضوع به خوبی این نکته را یادآور می شود که لازم است تا به دنبال بررسی اقدامات بهترین های حوزه خود باشید. درواقع آنها معمولا به راهکارهایی دست پیدا می کنند که حتی تقلید سریع نیز می تواند برای کسب و کار شما نتایح فوق العاده ای را به همراه داشته باشد. برای انجام این اقدام، شما می توانید از تکنولوژی های مختلف استفاده کنید که امکان چنین اقدامی را کاملا مهیا کرده است. 

4-از تجربیات گذشته خود استفاده کنید 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

در مرحله طناب کشی شاهد این موضوع بوده ایم که یک گروه قدرت بدنی بالاتری دارد و این امر باعث شده بود تا گروه بازیگر اصلی سریال، در حال باخت باشد. در این زمینه یک نفر اعلام می کند که در کودکی ترفندی را مورد استفاده قرار می داده که باعث شده بود تا در مسابقات طناب کشی، همیشه برنده باشند. درواقع آنها با چند قدم رو به جلو رفتن، باعث می شوند تا تیم حریف به زمین افتاده و سریعا بتوانند آنها را به پایین پرتاب کنند. در این سکانس به خوبی تاثیر استفاده از تجربیات هرچند قدیمی به نمایش گذاشته شده است. درواقع شما نباید تصور کنید که تجربیات قدیمی، دیگر کاربردی را ندارند. در این زمینه اگر در تیم خود از افرادی هم استفاده کنید که تجربه بالایی دارند، بدون شک سریع تر می توانید از دل مشکلات خارج شوید. همچنین این نکته را فراموش نکنید که این ایده، توسط بازیگر اصلی سریال ارائه نشد. درواقع نباید تصور کنید که یک رهبر، لازم است تا در هر شرایطی راهکار داشته باشد. این موضوع بسیار مهم است که از بهترین ایده بدون توجه به این امر که چه کسی آن را مطرح کرده است، استفاده نمایید. 

مطلب مرتبط: نکات مدیریتی فیلم گلن گری گلن راس

5-اعتماد و کار تیمی بسیار مهم است 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

تصور کنید که اگر در مرحله طناب کشی حتی یک نفر حاضر به همراهی نبود، عملا سایرین نمی توانستند برنامه خود را پیاده نمایند. به همین خاطر بسیار مهم است که در تیم، اعتماد و روحیه کار تیمی وجود داشته باشد. در این رابطه لازم است تا در ایجاد تیم خود، دقت بالایی را داشته باشید. با این حال فراموش نکنید که اعتماد نباید بی دلیل هم باشد. درواقع تیم در حال باخت بوده و در صورت عدم به اجرا درآوردن ایده مطرح شده، راهکار دیگری هم نداشتند و مرگ آنها حتمی بود. به همین خاطر آنها فرصتی برای تحلیل اوضاع نداشته و تنها راهکار موجود محسوب می شده است. همین امر باعث شد تا با ترس و تردید، این اقدام را انجام دهند. با این حال شما در بازار خود با چنین شرایطی مواجه نبوده و جان خود را از دست نخواهید داد. به همین خاطر لازم است تا اعتماد شما دلایل درستی را داشته باشد و گزینه ها را بررسی کنید. همچنین این امر که در هر مرحله یک برنامه داشته باشید که متفاوت از اقدامات حریف باشد، بسیار مهم خواهد بود. 

6-تحلیل سریع بسیار مهم است 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

یکی از بازیگران مهم این سریال شخصیتی به نام چو سانگ وو است که در مرحله طناب کشی نیز باعث نجات تیم خود شد. درواقع وی قدرت تصمیم گیری لحظه ای با توجه به تحلیل شرایط را دارد. در مرحله عروسک آوازخان نیز وی متوجه این موضوع شد که قرار گرفتن در پشت یک بازیکن باعث خواهد شد تا امکان اسکن حرکت وی وجود نداشته باشد و به راحتی بتوان از این مرحله عبور کند. در بازار نیز این موضوع بسیار مهم است که در لحظه بتوانید شرایط جدید را تحلیل کرده و تغییرات لازم را در تصمیمات خود داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که بازار امروز، فضایی به شدت متغیر است. به همین خاطر لازم است تا قدرت تحلیل سریع و مداوم شرایط را داشته باشید. در این رابطه نیز انواع نرم افزارها وجود دارد که کار شما را ساده خواهد کرد. 

7-از شکست دیگران درس بگیرید 

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

در مرحله راهرو شیشه ای، افرادی موفق شدند تا مسیر را به درستی طی کنند که از تجربیات دیگران استفاده کرده اند و انتخاب های بهتری را در دستور کار قرار دادند. درواقع شما باید از هر لحظه، نکاتی را بیاموزید و خود را بهبود بخشید. این موضوع کمک خواهد کرد تا آماده تر شوید. در مرحله راهرو شیشه ای، تنها افرادی موفق به زنده ماندن شدند که دیرتر از سایرین قدم‎های خود را برداشته و این امر باعث شد تا پله‎های مطمئن را انتخاب کنند. بدون شک استفاده از تجربیات دیگران باعث خواهد شد تا از تکرار عواقب منفی  آنها جلوگیری شود. همچنین این نکته را فراموش نکنید که خارج شدن زودتر از سایرین از دل یک بحران، اقدامی پرریسک بوده و می تواند همه چیز را نابود کند. 

8-بازاریابی روش های مختلفی دارد

نکات مدیریتی سریال بازی مرکب

آخرین نکته آموزشی این سریال برای مدیران به شیوه تبلیغ و گسترش آن مرتبط است. در این رابطه شاهد وجود میم های جذاب و متنوع، فروش لباس ها، نمایش سریال در کافه ها، آموزش ساخت آب نبات مخصوص و حتی فروش آن بوده ایم. این امر در حالی است که در ظاهر تصور می شود تنها منبع کسب درآمد از یک سریال، فروش آن است. با این حال این اقدامات فرعی، سودآوری قابل توجهی را به همراه داشته است. این حجم از اقدامات خود باعث شده تا کنجکاوی افراد بیشتری نسبت به این سریال، برانگیخته شود که خود به معنای افزایش تعداد مخاطبان و کسب درآمد بالاتر است. 

مطلب مرتبط: نکات مدیریتی فیلم گلادیاتور

در آخر فراموش نکنید که از این سریال که ترند حال حاضر محسوب می شود، می توان نکات بسیاری را در حوزه های مختلف نظیر روان شناسی مطرح کرد. با این حال در این مقاله تلاش شده تا چند نکته آموزشی مفید برای مدیران مطرح شود. به همین خاطر ممکن است پس از مشاهده آن، متوجه نکات به مراتب بیشتری شوید. 

منبع : mygreatlearning
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/zhU0mLkJ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه