پنجشنبه, ۳ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Thu, 23 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

نکات مدیریتی فیلم RAY

3 سال پیش ( 1399/7/5 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مدیریت   پدیدآورنده : کریک جونز  

اگر بخواهیم بهترین فیلم ها را برای کارآفرین ها و افرادی که در تلاش برای رسیدن به هدفی هستند را معرفی نماییم، بدون شک مواردی که از زندگینامه افراد موفق جهان ایجاد شده است، بهترین گزینه خواهد بود. در این راستا ارزش آنها را حتی می توان از مستندها نیز بالاتر دانست. علت این امر به این خاطر است که در مستند، نگاهی از بیرون به قضایا داریم. این امر می تواند خسته کننده باشد. با این حال در فیلم های زندگینامه، شما از کودکی تا پیری، همراه با شخصیت اصلی خواهید بود. این امر باعث خواهد شد تا به درک بهتری از آنها دست پیدا کنید.

همچنین این شیوه روایت، به مراتب جذاب تر بوده و باعث می شود تا شما تا لحظه آخر، کاملا درگیر بمانید. در این راستا یکی از بهترین فیلم های این سبک، در رابطه با زندگی ری چالز است که جیمی فاکس با بازی فوق العاده خود موفق شد تا اسکار سال 2004 را به دست آورد. در رابطه با ری چالز ذکر این نکته ضروری است که وی یکی از نوابغ موسیقی بوده و سبک های جدیدی را وارد این عرصه کرده است. این امر در حالی است که وی از 7 سالگی، بینایی خود را به صورت کامل از دست داده است. در این رابطه بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که این مسئله باعث شده است تا وی بتواند قدرت شنوایی فوق العاده ای را به دست آورد که در کار او کاملا تاثیرگذار بوده است. در ادامه به بررسی نکات اصلی این فیلم خواهم پرداخت.

نکات مدیریتی فیلم RAY

1-محدودیت تنها در ذهن شما وجود دارد

ممکن است تصور نمایید که از دست دادن بینایی، به معنای ناکارآمدن شدن خواهد بود. در این راستا برخی برای موفقیت نه تنها سلامت کامل را شرط اصلی می دانند، بلکه امکانات را نیز در نظر می گیرند. این امر در حالی است که ری چالز عملا هیچ یک از آنها را نداشته است. وی در سنین کودکی بینایی خود را از دست داده و در خانواده ای بسیار فقیر و بدون پدر بزرگ شده است. در این راستا وی در ابتدای کار خود، مورد تمسخر نیز قرار گرفته و رویای او برای تبدیل شدن به یک پیانیست و خواننده مطرح، غیرممکن تلقی می شد. با این حال وی نه تنها موفق شد تا به محبوب ترین هنرمند زمان خود تبدیل شود، بلکه از این طریق ثروت بسیار زیادی را نیز به دست آورد. این موضوع تلنگری به افرادی خواهد بود که بهانه های مختلف را برای رها کردن رویاهای خود دارند. با توجه به این امر که داستان فیلم واقعی است، بدون شک شما نیز می توانید هر هدفی را به واقعیت تبدیل نمایید. در طول فیلم شاهد این امر هستید که اگرچه سختی های زیادی متحمل ری چالز می شود، با این حال به این علت که او در مسیر علاقه اصلی خود گام برداشته است، ابدا ناامید نشده و همواره در تلاش برای برداشتن گام های بعدی است.

مطلب مرتبط: 7 نکته مدیریتی فیلم بنیان گذار

2-به اندازه خواسته خود به دست خواهید آورد

در یکی از دیالوگ های طلایی این فیلم، بیان می شود که اگر به دنبال پول کم باشید، به همان اندازه به دست خواهید آورد. با این حال اگر هدف شما مبالغ بالا باشد، مسیر برای شما هموار خواهد شد. درواقع منظور کلی از جمله فوق این است که هر فردی باید به دنبال اهداف ارزشمندی در زندگی خود باشد. بدون شک با چشم انداز و اهداف کوچک، موفقیت های بزرگ را به دست نخواهید آورد. در این راستا جاه طلب بودن بسیار مهم بوده و هنگامی که در مسیر مورد علاقه خود گام بردارید و ناامید نشوید، بدون شک اتفاقات مثبتی رخ خواهد داد. در بخش های مختلف این فیلم شاهد تصمیمات بزرگ آقای چالز هستیم که باعث می شود تا وی چندین گروه را برای رسیدن به سطوح بالاتر، رها کند.

3-ارزش خود را محدود نکنید

در ابتدای فیلم شاهد این موضوع هستیم که نخستین مدیر برنامه چالز، در تلاش است تا وی را فریب دهد. درواقع ممکن است برای بسیاری از افراد رهایی از فقر و رسیدن به رفاهی نسبی، کاملا رضایت بخش باشد. با این حال چالز به علت اعتقادی که به خود دارد، در برابر اقدامات مشکوک آنها ساکت نمانده و هیچ گاه اجازه نمی دهد که معلولیت او، زمینه سوءاستفاده را مهیا سازد. در نهایت وی همواره تلاش کرده است تا موسیقی مدنظر خود را تولید نماید. به همین خاطر وی ابدا به منفی بافی حتی سرمایه گذارهای خود نیز توجهی نداشته است. نتیجه آن نیز باعث شده است تا نام وی در تاریخ موسیقی، ماندگار شود. درواقع معلولیت نباید باعث شود که خود را به دیگران وابسته تلقی نمایید. در سکانس های متعدد نیز مادر چارلز، تلاش کرده است تا فرزند خود را مستقل بزرگ نماید تا احساس ضعف نداشته باشد.

4-همه چیز در پول خلاصه نمی شود

ممکن است تصور کنید که افراد موفق، دارای ویژگی های اخلاقی بسیار خوبی هستند، با این حال این موضوع ابدا درست نبوده و آنها نیز درست به مانند هر فرد دیگری، ممکن است اشتباهاتی را مرتکب شوند. درواقع عدم توجه کافی به زندگی شخصی و تعهد به خانواده، درگیر شدن با مواد مخدر و بدرفتاری با اطرافیان شهرت و اعتبار او را به مرز نابودی نیز کشاند. با این حال در کنار این موضوع باید توجه داشته باشید که هیچ گاه برای تغییر دیر نبوده و وی با اراد ای فوق العاده طی یک دوره سخت درمانی، به شرایط مطلوب بازگشت و اشتباهات گذشته خود را جبران کرد. درواقع نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگرچه موفقیت های کاری زمینه رفاه و کسب ثروت را به همراه خواهد داشت، با این حال خوشبختی تنها زمانی ایجاد می شود که به خانواده خود توجه کافی را داشته باشید. در این راستا یکی از مزیت های آشنایی با زندگینامه افراد موفق این است که به شما فرصت عدم تکرار اشتباهات را می دهد. این امر باعث خواهد شد تا با مشکلات به مراتب کمتری مواجه شوید.

5-بدون تیم مناسب، هیچ موفقیتی را به دست نخواهید آورد

آشنا شدن با برخی از افراد در زندگی ری چالز، بالاترین تاثیر را داشته است. آنها وی را به سمت تبدیل شدن به یک موزیسین مطرح، سوق دادند. در کنار این موضوع شما باید نسبت به انتخاب تیم خود نیز وسواس بالایی را داشته و در صورت نیاز، از اعمال تغییرات، واهمه نداشته باشید. درواقع به هر میزان که افراد حرفه ای و دلسوز بیشتری را در کنار خود داشته باشید، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. درواقع بدون سرمایه گذاران، بازاریاب ها و مدیران تولید شاید ری چارلز در سطح یک هنرمند محلی باقی می ماند.

مطلب مرتبط: 10 نکته مدیریتی فیلم مانیبال

6-مقصری برای بسیاری از اتفاقات وجود ندارد

یکی از مواردی که در فیلم به آن تاکید ویژه ای شده است، درگیری های روحی ری چارلز است. این امر باعث شوک های عصبی ناگهانی نیز شده است. علت آن نیز به این خاطر بوده است که وی در سنین کودکی، در حین بازی با برادر کوچک تر خود، با صحنه غرق شدن او مواجه شده وی به شوک فرو رفت. این امر باعث شد تا وی نتواند فردی را برای کمک خبر نماید. در این رابطه وی حتی خود نیز تلاشی برای نجات برادر خود انجام نداده است. درواقع شاید بتوان گفت یکی از دلایل اعتبار او، تلاش برای فراموش کردن این غم بزرگ بوده است، با این حال وی پس از توصیه های پزشک خود پس از ترک اعتیاد، با این مسئله نیز کنار می آید که علت مرگ برادرش، بی احتیاطی خود او بوده است و از یک کودک، انتظار اقدامی فوق العاده نمی رود. در این راستا فراموش نکنید که تا زمانی که با خود به صلح نرسید، نمی توانید به درستی مسیر موفقیت خود را طی نمایید. درواقع این موضوع نیز اشتباه است که تصور کنید همواره باید تنهایی با مشکلات خود، مواجه شوید. بدون شک اگر موضوعی به درگیری ذهنی شما تبدیل شده است، لازم است تا آن را برطرف نمایید. در این رابطه توصیه می شود که گذشته را رها کرده و از محکوم کردن مداوم خود، جلوگیری نمایید. فراموش نکنید که بزرگ ترین موفقیت های ری چالز، پس از طی کردن این دوره و ترک اعتیاد او به دست آمده است.

منبع : prweb
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/uyg0lAJC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه