پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1399 - 09:24

یکی از روش های کاری این است که افراد کارمند رسمی هیچ برندی نبوده و به صورت پروژه ای با آنها فعالیت داشته باشند که به این امر در اصطلاح فریلنسر یا آزادکار گفته می شود. اگرچه این موضوع با مشخص نبودن درآمد همراه است، با این حال جالب است بدانید که در حال حضر تعداد زیادی از فریلنسرها، از متوسط کارمندان، درآمد بیشتری دارند. در این رابطه رعایت برخی از نکات می تواند ریسک کاری شما را به حداقل رسانده و موفقیت بیشتر را تا حدود زیادی تضمین کند. در این راستا به بررسی هفت مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-روابط گسترده ای داشته باشید

توصیه هایی به فریلنسرها

به هر میزان که در حوزه موردنظر خود، افراد بیشتری را شناخته و با آنها ارتباط داشته باشید، احتمال پیشنهاد کار نیز به شما افزایش پیدا خواهد کرد. توصیه می شود که در ابتدا تنها به دنبال ایجاد شهرت و اعتماد لازم باشید. به همین خاطر کار کردن با دستمزد پایین تر از حد معمول نباید شما را به وحشت بیندازد. علت این امر به این خاطر است که این شرایط کاملا موقتی بوده و سرعت رشد شما را افزایش خواهد داد. تقریبا تمامی آزادکارهای موفق حال حاضر، در ابتدا از این سیاست استفاده کرده اند. به همین خاطر همواره اطلاعات مشتریان خود را در اختیار داشته و از اطرافیان نیز برای پیداکردن موقعیت کاری، استفاده کنید. در نهایت شما به یک کارت ویزیت نیاز خواهید داشت تا افراد نیز امکان ماندگار کردن اطلاعات شما را داشته باشند. این امر باعث خواهد شد تا در صورت نیاز، شانس تماس با شما بیشتر از سایرین باشد. همچنین حضور در شبکه هایی نظیر لینکدین می تواند شانس موفقیت شما را به مراتب افزایش دهد.

مطلب مرتبط: چطور می توان یک فریلنسر موفق بود

2-نظم را همه چیز بدانید

عدم تعهد به یک شرکت باعث خواهد شد تا شما با برندهای متعددی همکاری داشته باشید. تحت این شرایط اگر نظم کاری خوبی وجود نداشته باشد، سخت‎ترین دوران ممکن را تجربه خواهید کرد. فراموش نکنید که یک تجربه ناموفق، می تواند اعتبار شما را کاملا نابود سازد. در این رابطه توصیه می-شود که در ابتدا، از سطح خود اطمینان داشته و یک نظم کاری درست را برای خود ایجاد کنید. این امر در نهایت کمک خواهد کرد تا همه چیز، حتی زودتر از زمان تعیین شده، آماده باشد.

3-رقبا را تحلیل کنید

شما باید از مزیت هایی در مقایسه با رقبای موجود، برخوردار باشید. در غیر این صورت همواره احتمال مراجعه به سایرین نیز وجود دارد. برای این موضوع تحلیل وضعیت و اقدامات آنها، امری ضروری بوده و باعث می شود تا متوجه نقاط ضعف و قدرت آنها شوید. از این اطلاعات برای بهبود سطح و ارائه پیشنهادهای جذاب تر می توان استفاده کرد. در نهایت فراموش نکنید که این تحلیل ها باید برای برندها نیز انجام شود. این امر باعث خواهد شد تا شما نیازهای موجود را شناسایی کرده و سریعا خود را معرفی کنید. درواقع اگر یک آزادکار، بخواهد منتظر پیشنهادها باشد، بدون شک بازنده خواهد بود. در نهایت شما باید یک تقویم کاری داشته باشید تا پیشنهادات را برطبق آن بررسی کنید. درواقع یک اشتباه رایج این است که افراد تمامی پیشنهادات را قبول کرده و در مدیریت آنها با مشکلی جدی مواجه می شوند. درواقع آزادکاری به معنای آن نیست که شما تمام وقت طول روز خود را به کار اختصاص دهید. درواقع شما تمام نیاز بازار را نیز نمی توانید پوشش دهید. به همین خاطر لازم است تا کاملا حرفه ای رفتار کرده و از قبول پیشنهادهایی که منجر به شلوغی بیش از حد برنامه های ما می شود، خودداری کنید.

4-به بدترین شرایط نیز فکر کنید

این امر نیز ممکن است رخ دهد که همه چیز مطابق انتظار شما جلو نرود. به همین خاطر وجود یک صندوق اضطراری، کاملا ضروری خواهد بود. فراموش نکنید که شما به مانند یک کارمند، از حمایت رئیس شرکت برخوردار نخواهید بود. به همین خاطر لازم است تا خودتان در این رابطه اقدامات لازم را انجام داده و برای بدترین شرایط ممکن نیز آماده باشید. در نهایت استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها باعث می شود تا سرعت و کیفیت کار شما افزایشی چشمگیر را پیدا کند. همچنین شما باید برای حفظ مشتری نیز برنامه ای داشته باشید. برای مثال تخفیف ویژه، انجام برخی از اقدامات و هر چیزی که قادر به انجام آن باشید، می تواند باعث شود تا یک شرکت، به مشتری دائم شما تبدیل شود. اگرچه این اقدامات سود شما را کاهش می دهد، با این حال آینده شما را تضمین خواهد کرد.

5-یک تیم برای خود ایجاد کنید

پس از کسب شهرت لازم، این امر طبیعی است که پیشنهادها افزایشی چشمگیر را پیدا کند. تحت این شرایط ممکن است قادر به مدیریت درست آنها نباشید. با این حال نادیده گرفتن آنها نیز به معنای فرصت دادن به رقبا خواهد بود. در این رابطه توصیه می شود که محدوده عملکردی خود را گسترش داده و با افراد دیگر همکاری کنید. این امر باعث خواهد شد تا امکان ایجاد یک تیم، مهیا باشد. فراموش نکنید که بسیاری از آزادکارها، پس از مدتی یک شرکت را برای خود ایجاد می کنند. درواقع با این اقدام شما می توانید حتی برخی از رقبای فعلی را نیز به همکاران خود تبدیل کرده و با این اقدام اوضاع بازار را به نفع خود تغییر دهید. بدون شک انجام بسیاری از کارها به صورت تیمی، سرعت و کیفیت را نیز افزایش خواهد داد.

6-یادگیری خود را متوقف نکنید

برای هیچ حوزه ای نمی توان نقطه پایانی را متصور شد. با توجه به این امر که تعهدی به همکاری با شما وجود ندارد، اگر مطابق نیازهای جدید گام برندارید و همواره به‎روز نباشید، بدون شک کنار گذاشته خواهید شد. فراموش نکنید که هیچ مدیری منافع شرکت را فدای ارتباط خوب با شما نخواهد کرد. به همین خاطر همواره زمانی از طول روز خود را به یادگیری بیشتر اختصاص دهید. همچنین شما باید تا حد امکان منابع درآمدی خود را متنوع سازید. برای مثال می توانید ویدئو های آموزشی در یوتیوب قرار داده و بخشی از حق تبلیغات را دریافت کنید یا به صورت مستقیم به افراد علاقه‎مند به حوزه کاری خود، آموزش-هایی را بدهید. این مسئله کمک خواهد کرد تا در صورت آنکه بازار به هر دلیلی برای مدتی ضعیف شود، شما با بحران مواجه نشوید. همچنین نباید مغرور شوید. درواقع رفتار حرفه ای و دوستانه شما باید حفظ شده و به یک باره قیمت ها را افزایشی چشمگیر ندهید. این مسائل می تواند باعث شود که اعتباری که در حال شکل گرفتن است، به صورت کامل نابود شود.

مطلب مرتبط: مزایا و معایب آزادکاری

7-به نظرات توجه داشته باشید

این امر طبیعی است که شما بهترین نباشید، با این حال همواره می توان بهبودهایی را داشت. در این رابطه نظرسنجی از مشتریان شما را متوجه اقداماتی که باید انجام شود، خواهد کرد. به همین خاطر پس از اتمام پروژه، از افراد به صورت غیرمستقیم بخواهید که کیفیت کار شما امتیازی را داده و نقدها را مطرح کنند. فراموش نکنید که شما باید در رابطه با انتقادات، واکنش بسیار خوبی را داشته و آن را ضامن موفقیت خود بدانید. همچنین ایجاد عادت مکتوب کردن همه چیز، باعث خواهد شد تا احتمال فراموش کردن به صفر برسد. درواقع شما با پروژه های متعددی مواجه هستید که اگر اطلاعات لازم در رابطه با هر یک از آنها یادداشت نشده باشد، احتمال بروز یک خطا وجود دارد.

در نهایت فراموش نکنید که آزادکاری نیز درست به مانند هر اقدامی دیگر، از مزایا و معایبی برخوردار است. به همین خاطر انتخاب تنها به وضعیت و سلیقه خودتان بستگی داشته و نمی توان آن را بهترین گزینه موجود برای همگان تلقی کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید