شنبه, 07 دی 1398 - 11:01

بهترین های حوزه تکنولوژی در این رابطه پاسخ می دهند

آیا تاکنون ایده ای برای تولید نرم‎افزار داشته اید با این حال به خاطر ترس از شروع و عدم آگاهی از اقداماتی که باید انجام شود، آن را فراموش کرده اید؟ بدون شک در زندگی هر فرد انواع ایده ها وجود دارد که به دلیل عدم آگاهی از نحوه انجام آن، به سادگی کنار گذاشته می-شود. برای مثال پس از ظهور اوبر (نخستین تاکسی اینترنتی جهان) نظرسنجی ای در یکی از سایت ها انجام شد که در آن چندین هزار نفر عنوان کرده بودند که مشابه این ایده را در ذهن خود داشته اند. در این رابطه توجه داشته باشید که امروزه تکنولوژی به بخش جدانشدنی در زندگی تبدیل شده است و هیچ کسب و کاری را نمی‎توان به این موضوع بی‎ارتباط تصور کرد. اگرچه می توان توصیه های متعددی را برای موفقیت در این زمینه ارائه کرد، با این حال پاسخ دادن از جانب بهترین های جهان که مدت ها قبل از این مشکل عبور کرده و به موفقیت دست پیدا کرده اند، بدون شک کاربردی تر خواهد بود. در همین راستا به بررسی توصیه 10 فرد منتخب خواهیم پرداخت.

تولید نرم افزار

1-دنیس کایل، موسس برند Zirtue

قبل از هر چیزی باید دلیل نیاز خود به یک نرم‎افزار و یا اپلیکیشن را پیدا کنید. درواقع این امر درست قاعده ای است که سایمون سینک در اصل دایره طلایی خود عنوان کرده است. این اصل بیان می کند که در ابتدا باید به سراغ چرایی رفته و سپس به چگونگی انجام آن پاسخ داده و در نهایت نیز به چه ابزاری برسید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در بسیاری از موارد افراد ایده های خود را بزرگ‎تر از آنچه که می تواند باشد، تصور می کنند. به همین خاطر نیز ضروری است تا با افراد مختلف در این رابطه مشورت کنید. همچنین لازم است تا برای خود یک همکار واقعی پیدا کنید. برای مثال من در مسیر تولید شرکت خود که در زمینه ساخت نرم‏افزار فعالیت دارد، با یک دوست به صورت مشترک مشغول به فعالیت شدیم. این امر باعث شد تا بسیاری از نقاط ضعف من پوشش داده شود. همچنین با کسب نخستین پیشرفت ها شما باید به دنبال افزایش قدرت تیم خود باشید. برای مثال تیم من در ابتدا تنها از دو نفر تشکیل می شد با این حال اکنون بیش از 200 نفر مستقیما مشغول به فعالیت هستند. همچنین ضروری است تا به عنوان مدیر شرکت، به دنبال پیدا کردن مشکلات باشید. در این رابطه حتی ممکن است کارمندان متوجه اشتباهی از جانب شما شوند. این دلیل نباید باعث شود تا شما مشکلات و ضعف های موجود را مخفی نگه دارید. درواقع هدف موفق شدن است و نه موفق به نظر رسیدن. در آخر توصیه می شود تا بازار خود را به خوبی بشناسید. برای مثال یک ایده ممکن است فقط در کشور پیشرفته‎ای نظیر آمریکا قابل اجرا باشد. به همین خاطر در صورتی که شرایط برای شروع فعالیت شما در منطقه ای که هستید، مهیا نیست ابدا خود را با تصور اینکه اوضاع بهتر خواهد شد، گول نزده و به دنبال پیدا کردن بهترین مکان برای خود باشید. فراموش نکنید که با بهبود اوضاع، شما همواره قادر به بازگشت و یا تاسیس شعبه جدید خواهید بود با این حال ابدا عکس این قضیه امکان‎پذیر نیست.

2-کارتین رز، موسس برند wiseHer

تنها گام اول را بردارید. اگرچه این جمله ممکن است بیش از حد کلیشه ای به نظر برسد، با این حال برای یک بار این توصیه تکراری را انجام دهید. بدون شک با قدم گذاشتن در یک مسیر بسیاری از موارد خود به خود حل شده و فرصت‎های گوناگونی را در رو به روی خود مشاهده خواهید کرد. برای مثال من در ابتدا یکم ایده اولیه را در نظر داشتم. این امر در حالی است که تقریبا تمامی افراد از همان ابتدا به دنبال مشخص کردن همه چیز هستند. اگرچه ممکن است این اقدام را کاملا هوشمندانه تصور کنید، با این حال فراموش نکنید که بسیاری از موارد با تصورات اولیه ما تفاوت داشته و هر طرحی تا به اجرا گذاشته شدن بارها تغییر خواهد یافت. همچنین اگر طرحی را به صورت کامل تعیین کرده باشید، قدرت اعمال تغییر را از دست خواهید داد، با این حال شما با یک ایده اولیه عملا هر کاری را می توانید انجام دهید. در نهایت اگر به این نتیجه دست پیدا کنید که ایده شما ارزش به اجرا گذاشته شدن را نخواهد داشت عملا چیزی را از دست نداده و سریعا می توانید بر روی یک ایده دیگر کار کنید.

مطلب مرتبط: گزارش «فرصت امروز» از روند سرمایه گذاری در بازار تولید نرم افزارهای کاربردی

همچنین ضروری است که در هر حوزه ای که قصد شروع فعالیت دارید، اطلاعات خود را بالا ببرید برای مثال در گروه های مختلف حوزه تکنولوژی در شبکه های اجتماعی عضو شده و اخبار و گفته های افراد مختلف را رصد کنید. این امر کمک خواهد کرد تا به درکی بهتر از اوضاع بازار دست پیدا کنید. در نهایت توجه داشته باشید که تنها چیزی را تولید کنید که خود حاضر به خرید آن باشید. این اصل بسیار مهم بوده و باعث می-شود تا کیفیت کار فوق‏العاده بالایی را به استاندارد خود تبدیل کنید.

3-جاستین کوتو، موسس برند SoCreate

از همان ابتدا به دنبال پیدا کردن مشتری برای خود باشید. برای مثال در رابطه با ایده خود با اطرافیان و افراد مختلف صحبت کرده و نظرات آنها را جویا شوید، با این حال توجه داشته باشید که ایده شما از قبل باید در یک موسسه ثبت شود تا در صورت به اجرا گذاشته شدن توسط یکی از این افراد، بتوانید از حق خود دفاع کنید. جدای از این مسئله اقدام شما باعث خواهد شد تا بتوانید نظر جامعه را نسبت به نرم‎افزار و یا اپلیکیشن خود جویا شده و با روش نمونه‎گیری، تحلیلی را نسبت به میزان فروش محصول خود داشته باشید. درواقع یک حداقل هایی باید وجود داشته باشد که اقدام شما در اصطلاح صرفه اقتصادی لازم را دربر گیرد. همچنین فراموش نکنید که با توجه به وجود رقبای قدرتمند در تمامی حوزه های کسب وکار، تنها محصولات باکیفیت شانس کسب موفقیت را خواهند داشت. به همین خاطر از همین امروز این باور را در خود شکل دهید که حتی ممکن است مجبور به شب بیداری، تحمل فشار مالی و انجام کارهای زیادی باشید. با این حال همواره روحیه خود را حفظ کرده و باور داشته باشید که تاکنون هیچ موردی مشاهده نشده است که افراد تلاشی درست را داشته و نتیجه مدنظر خود را دریافت نکرده اند.

4-آندره لوبیر، موسس برند Mailbird

معیارهای خود را پیدا کنید. درواقع شما باید بدانید که برنامه شما حاوی چه مواردی خواهد بود. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که شما باید از یک محور اصلی و چند امکان جانبی برخوردار باشید. در غیر این صورت بازار هدف خود را بیش از حد محدود خواهید کرد. همچنین فراموش نکنید که اگر مهارت کافی در زمینه تولید نرم‎افزار و یا اپلیکیشن را در اختیار ندارید، این امر ابدا نباید موجب دلسردی شما باشد. خوشبختانه امروزه شیوه های آموزشی بسیار متنوع و ساده شده است. به همین خاطر بهانه های خود را کنار گذاشته و یک زمانی را صرف یادگیری عمیق در این رابطه داشته باشید، با این حال نکته بسیار مهمی که تقریبا تمامی افراد از آن غافل هستند این است که برای یادگیری هیچ نقطه پایانی را تعیین نکنید. همچنین توجه به بازخوردها، باعث خواهد شد تا تمامی مشکلات موجود در نسخه های بعدی برطرف شود.

5-جان فرارا، موسس برند Nimble

همه چیز را در معرض آزمایش قرار دهید. این امر که صرفا به دنبال جلو بردن پروژه خود باشید، باعث خواهد شد تا نتیجه کار، برنامه ای پرنقص باشد. بدون شک چنین موردی مورد توجه افراد قرار نخواهد گرفت. به همین خاطر نیز پس از پایان هر مرحله، همه چیز را آزمایش کنید. همچنین برنامه های مشابه را نیز مورد توجه قرار داده و به بازخوردهای هر یک از آنها نگاهی بیندازید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا از شر بسیاری از مشکلات احتمالی در امان نگه داشته شوید. برای مثال تیم ما نخستین نرم‏افزار خود را طی تنها 90 روز ایجاد کرد، با این حال قبل از وارد کردن آن به بازار، آن را در اختیار چند مشتری نمونه قرار دادیم تا نسبت به درست بودن همه چیز اطمینان حاصل کنید. سایت BrandStoryPromise.com نیز شما را با داستان شکلگیری برندهای مختلف جهان آشنا می کند که می-تواند راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما باشد.

6-لیبی فیشر، مدیرعامل برند Whetstone

فرصت های خود را غنیمت شمارید. درواقع در زندگی هر فردی فرصت هایی شکل می گیرد که اگر مورد توجه قرار ندهید، ممکن است تا پایان عمر دیگر نتوانید آن را به دست آورید. برای مثال من در دوران دانشگاه به علت تسلط به زبان اسپانیایی وارد شرکت Whetstone شدم. با این حال حتی از اصول اولیه کدنویسی نیز باخبر نبوده و این امر باعث می‎شد تا به فردی نامناسب در موقعیتی ایده-آل تبدیل شده باشم. با این حال به کمک همکاران، در کمتر از سه ماه موفق شدم تا خود را با شرایط وقف داده و نخستین اقدامات را در زمینه تولید نرم‎افزار انجام دهم. این امر در حالی بود که در ابتدا نسبت به کار خود نفرت شدیدی را داشتم. زمینه پیشرفت اصلی من زمانی رقم خورد که شرکت با مشکلاتی مواجه بود و تا مرز ورشکستگی نیز پیش رفت، با این حال من با ایده های خود به مدیریت نه‎تنها ارتقای شغلی فوق‎العاده ای را تجربه کردم، بلکه مسئولیت آموزش به نیروهای تازه وارد نیز برعهده من گذاشته شد. به همین خاطر ابدا اهمیتی ندارد که در حال حاضر از چه شرایطی برخوردار هستید، با این حال اگر از فرصت های موجود استفاده نکنید بدون شک بزرگترین اشتباه خود را مرتکب خواهید شد. در نهایت توصیه من به همه این است که شنونده های خوبی باشید. این امر باعث خواهد شد تا سریعا رشد کرده و به سطح ایده آل دست پیدا کنید.

7-مت بارنت، موسس برند Bonjoro

خانواده و کار را در کنار هم داشته باشید. در واقع وجود مشکل در هر یک از اینها تمام تمرکز شما را از میان خواهد برد. همچنین شرایطی را مهیا کنید که افراد قادر به درک کردن شما باشند. برای مثال ممکن است در حین یک کدنویسی، حتی وقفه ای کوتاه همه چیز را دشوار سازد. به همین خاطر نحوه آماده ساختن خانواده بسیار مهم خواهد بود. این امر که تیم خود را در ابتدا با افراد خانواده و دوستان تشکیل دهید چند مزیت را به همراه خواهد داشت. نخست آن است که این امر باعث خواهد شد تا افرادی را در کنار خود داشته باشید که صادقانه به شما کمک خواهند کرد و همچنین این افراد چندان توقع مالی ای را از شما نداشته و این امر منجر به صرفه‎جویی در هزینه ها خواهد شد. درواقع تقریبا تمامی افرادی که برای نخستین بار اقدام به تولید یک نرم‎افزار می کنند تنها از یک سیستم برخوردار بوده و ابدا شرکتی وجود ندارد. تحت این شرایط بودجه شما کاملا محدود خواهد بود. در نهایت توجه داشته باشید که نتیجه گرفتن از یک اقدام، مدت زمان خاص خود را نیاز خواهد داشت. به همین خاطر با مشاهده اولین نشانه های شکست، نباید همه چیز را از دست رفته تلقی کنید. این نکته را نیز همواره به خاطر داشته باشید که کوکاکولا در نخستین سال فعالیت خود تنها شش بطری را به فروش رساند.

8-ترسا پیاستا، موسس برند Puppy Mama

مخاطبان خود را بشناسید. این امر یک راهکار بسیار مهم در زمینه تولید نرم‎افزار و یا اپلیکیشن محسوب می شود. درواقع بهتر است تا شما تمامی نیاز های خود را براساس خواست مشتری ایجاد کنید تا با تصوراتی که دارید همچنین بر روی راحتی کار کاربران نیز توجه داشته باشید. برای مثال شما به عنوان فردی توانا در زمینه تکنولوژی ممکن است یک طراحی را کاملا ایده آل تصور کنید، با این حال اگر رابط کاربری آن ساده و در عین حال کاربردی نباشد، حتی بهترین-ها نیز کنار گذاشته خواهند شد. در نهایت به دنبال اسپانسری برای خود باشید. این امر که برای شروع کار خود پولی را قرض بگیرید، باعث خواهد شد تا در صورت عدم نتیجه گرفتن، شما با معضلی بزرگ مواجه شوید. با این حال قرارداد شما با اسپانسر شامل ضررها نیز خواهد بود و شرکت مذکور تمامی تلاش خود را برای نتیجه گرفتن شما انجام می دهد.

مطلب مرتبط: صنعت نرم‌افزار درجا می‌زند

9-آدام فامولارو، مدیرعامل برند Erwin

شما باید به این آگاهی دست پیدا کنید که چه چیزی شما را در مقایسه با سایر برندها متمایز می کند. تا زمانی که حداقل سه دلیل درست را برای این موضوع پیدا نکرده اید، نباید نرم‎افزار خود را تولید کنید. همچنین آینده‎نگری بسیار مهم است. درواقع شما باید بدانید که حداقل برای سه سال آینده در چه وضعیتی قرار خواهید داشت. در غیر این صورت ابدا آمادگی لازم را پیدا نخواهید کرد که این امر به معنای حضور کوتاه‎مدت خواهد بود.

10-سارا کوهن، موسس برند Juna

در ابتدا یک بازار هدف مشخص را داشته باشید و در نسخه های بعدی، گروه های دیگر را نیز مورد هدف قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا سریعا مورد توجه گروهی خاص قرار گیرید که این امر پیشرفت سریع را برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ خود استفاده کنید. آنها مکان هایی مجانی و بدون محدودیت محسوب می شوند که باعث خواهد شد تا در بودجه شما صرفه‎جویی خوبی نیز شکل گیرد. در نهایت لازم است تا نسبت به نحوه کسب درآمد از برنامه خود نیز فکری داشته باشید. برای مثال بسیاری از گروه ها، صرفا از طریق تبلیغات، درآمدی را کسب می کنند به همین خاطر حتما نباید به فکر فروش مستقیم برنامه باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید