چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

پس از تعطیلات، کار بیش از حد را متوقف کنید

10 ماه پیش ( 1402/6/28 )
نویسنده : کاندی وینز   نویسنده : دارین روول   مترجم : آرزو کیارسی  

همانطور که تابستان به پایان می رسد و بسیاری از مشتریان کوچینگ و شرکت کنندگان تحقیقاتی ما در حال بازگشت از تعطیلات هستند، ما شاهد افزایش سطح اضطراب بازگشت به کار هستیم. همانطور که یکی از مشتریانمان «لزلی» این گونه بیان کرد:

«بازگشت از تعطیلات تقریبا باعث می شود که به نظر برسه ارزشش را نداشته. برای من، از نظر روانی مثل شتاب روانی از سرعت 30 مایل در ساعت به سرعت 80 است تا بتوانم ایمیل های جدید خود را مرور کنم، به تمام جلساتی که از دست داده ام پاسخ دهم و دوباره با مشتریان نادیده گرفته ام ارتباط برقرار کنم و این بالاتر از گناهی است که من در مورد بارگذاری بیش از حد کار به تیمم در حالی که آنها وظایف من را پوشش می دادند، احساس می کردم.»

پس از تعطیلات، کار بیش از حد را متوقف کنید

پاسخگویی به این احساسات شدید مثل کاری که لزلی کرد آسان است، با مشغول کردن خود به کار زیاد، جبران بیش از حد و دسترسی بیش از حد مثل  اینکه پاسخگوی خارج از دفتر خود را فعال می کنید، به خصوص در فرهنگ های کاری که در وهله اول دقیقا به مرخصی رفتن تشویق نمی شوند.

مطلب مرتبط: ۶ راهنمایی برای بازگشتن به کار پس از تعطیلات

با این حال، یک رویکرد سالم تر و متعادل تر وجود دارد که می تواند به شما کمک کند بدون از دست دادن تمام مزایای کاهش استرس و افزایش عملکرد ناشی از قطع کار به صورت موقت، به کارهای روزمره خود بازگردید.

زمان خاموش ضروری است

اول، بیایید روشن کنیم که استراحت های دوره ای به منظور بازنشانی و بهبودی از استرس کاری (آنچه محققان از آن به عنوان بازیابی کار یاد می کنند) «خوب» نیست بلکه برای عملکرد و رشد پایدار ضروری است. همانطور که ورزشکاران در دوره های منظم استراحت و ریکاوری شرکت می کنند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند و از آسیب دوری کنند، کارکنان نیز به دوره هایی دور از شغل خود نیاز دارند تا بتوانند از فشار کار خود ریکاوری کنند و انرژی فیزیکی و ذهنی خود را دوباره پر کنند.

تحقیقات نشان می دهد کسانی که از فرصت استراحت، شارژ و ریکاوری استفاده نمی کنند بیشتر در معرض خطر خستگی، انگیزه پایین، عملکرد ضعیف و فرسودگی شغلی هستند، در حالی که کسانی که دوره های منظم ریکاوری کار را انجام می دهند از خواب بهتر و رضایت، مشارکت بیشتر و عملکرد شغل بالاتری برخوردار هستند. بدن و مغز انسان به سادگی برای تحمل استرس مزمن ساخته نشده است. شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد چگونه قطع ارتباط با فشارها و نیازهای کار نه تنها استرس را کاهش می دهد، بلکه بهره وری و خلاقیت را افزایش می دهد. حتی استراحت های کوچکی که در طول روز کاری انجام می شود، مانند حرکات کششی، انجام برخی تمرین های تنفس عمیق یا بیرون رفتن برای هوای تازه، می تواند چرخه استرس را متوقف کرده و شما را به حالت اولیه بازگرداند.

با این حال، علی رغم مزایای واضح زمان دور بودن از شغل، تقریبا نیمی از کارکنان آمریکایی از مرخصی تمام وقت با حقوقی که کارفرمای خود پیشنهاد می کند، استفاده نمی کنند. از دلایل اصلی آنها نگرانی از عقب افتادن آنها یا اینکه مرخصی به شانس آنها برای پیشرفت آسیب می رساند یا حتی خطر از دست دادن شغل شان را افزایش می دهد؛ همچنین احساس گناه به خاطر اینکه همکاران مجبور به انجام کارهای اضافی هستند، است.

اینها احساساتی است که ما اغلب می شنویم، از جمله از مشتریان ارشد خود، که اغلب ترس از دست دادن نیروی حرکت خود را در صورت کنار رفتن موقتی ابراز می کنند. بخشی از نقش ما به عنوان مربی اجرایی، توانمندسازی مشتریان برای سرمایه گذاری روی خود و عملکردشان با تمرین بازیابی منظم کار است.

مقاومت در برابر میل به کار بیش از حد پس از استراحت

فرصت استراحت، شارژ و ریکاوری

پس از تعطیلات، ممکن است وسوسه انگیز باشد که در تلاش برای جبران زمان «از دست رفته»، کار را دوچندان کنید یا سعی کنید در مدت زمانی که برای بازگشت به سرعت لازم است عجله کنید. در مواقع دیگر، میل به کار بیش از حد ناشی از تلاش خوب برای رهایی اعضای تیم از کارهای اضافی است که وظایف شما را پوشش می دادند یا میل به نشان دادن اینکه حتی اگر دور بودید، تعهد شما همچنان بالاست و شما همچنان برای سازمان ارزشمند هستید.

انگیزه پشت کار بیش از حد پس از تعطیلات هرچه که باشد، می تواند شما را مثل یک بومرنگ از یک کار افراطی به دیگری منتقل کند، که استرس را افزایش می دهد و در واقع تلاش های شما را برای رسیدن به عقب نشینی تضعیف می کند. بنابراین چگونه می توانید تمام مزایای بازیابی کار را حفظ کنید و در برابر کار بیش از حد مقاومت کنید؟ در اینجا چند استراتژی وجود دارد که برای شرکت کنندگان و مشتریان تحقیق ما مفید بوده است:

مطلب مرتبط: ۶ راهنمایی برای بازگشتن به کار پس از تعطیلات

تغییر به سمت طرز فکر عملکرد

عملکرد بالا و بازیابی کافی هرگز قرار نبود به طور جداگانه عمل کنند، اما در دنیای شرکت ها، عملکرد بیش از حد مورد تاکید قرار می گیرد در حالی که بازیابی نادیده گرفته می شود. به  جای اینکه زمان دوری را به  عنوان آخرین راه حل تنها پس از تحلیل رفتن و بی مولد بودن یا به  عنوان یک جایزه ویژه پس از پایان فهرست کارهای تان، در نظر بگیرید، از ورزشکاران برتر سرنخ بگیرید و ریکاوری کار را به  عنوان یک جزء ضروری از فعالیت های بالا در نظر بگیرید. استراتژی عملکرد ریکاوری کار زمانی بهترین نتیجه را دارد که به طور منظم و مداوم تمرین شود.

جلوگیری یا کاهش «شوک ورود مجدد»

«شوک بازگشتی» اشاره به آشفتگی ای دارد که وقتی از یک مکان آرام و تعادلی به جایی می روید که شما را به سرگشتگی و درگیری می کشد، احساس می کنید. با استفاده از بافرها می توانید از این امر جلوگیری کنید. بین بازگشت از تعطیلات و بازگشت به محل کار، یک روز آزاد را برنامه ریزی کنید تا بتوانید از نظر روحی و جسمی برای تغییر محیط آماده شوید. درست پس از بازگشت، تقویم خود را روشن نگه دارید، که به شما فرصتی می دهد تا دوباره به جو عادت کنید و از کار بیش از حد اجتناب کنید. به عنوان مثال، یکی از مشتریان ما پس از بازگشت، یک بافر دو روزه «بدون جلسه» دارد.

مقداری جادوی تعطیلات را با خود به خانه بیاورید

مقاومت در برابر میل به کار بیش از حد

دقیقا چه چیزی در دوران مرخصی به شما کمک کرد تا از فشار خارج شوید و بیشتر شبیه خودتان شوید؟ ورزش بود؟ ارتباط مجدد با عزیزان؟ یک کار هنری یا سرگرمی که در طول هفته کاری نادیده گرفته شده است؟ به سادگی از اوقات فراغت برنامه ریزی نشده لذت می برید؟ تا آنجا که ممکن است، این فعالیت ها و شرایط را در برنامه عادی هفتگی خود قرار دهید. به یاد داشته باشید، حتی دوزهای کوچک از زمان استراحت نیز تفاوت را ایجاد می کند.

قبل از بله گفتن به درخواست های جدید هنگام بازگشت به محل کار، در نظر بگیرید که چه چیزی مانع نه گفتن شما می شود.

آیا نگران این هستید که به رسمیت شناخته نشوید، پاداش نگیرید یا ارتقا پیدا کنید؟ اگر چنین است، توقف کنید، نفس بکشید و فرضیات خود را بررسی کنید. ممکن است بدون متعهدشدن بیش از حد خود و قربانی کردن سلامتی و رفاه خود، به شناخت و پاداش هایی که به دنبال آن هستید، دست پیدا کنید. اگر نمی توانید حوزه های مشکل را شناسایی کنید (یا اگر به کمک نیاز دارید تا بفهمید در مورد آنها چه کاری باید انجام دهید) با یک مربی همکاری کنید.

مرزهای خود را مرور کنید، ارتباط برقرار کنید و حفظ کنید

بازگشت از دوره مرخصی زمان بسیار خوبی برای بررسی و تجدید مرزهای کاری است. اجازه دهید همه بدانند چه زمانی برای کار در دسترس هستید و چه زمانی در دسترس نخواهید بود و اگر خواسته های کاری از نقش شما یا سطح راحتی شما گذشت، با رهبری در مورد تغییر مسئولیت ها صحبت کنید، یا ببینید آیا می توانید این مسئولیت ها را محول کنید. مرزها باید به تعیین انتظارات دیگران از نقش شما کمک کنند و باید از زمان استراحت شما محافظت کنند و به شما اجازه دهند ذهنی از کار جدا شوید.

یک محیط کاری سمی را ترک کنید که باعث دلسرد کردن زمان دوری می شود یا به کارکنان برای ساعات کاری بیش از حد و از خود گذشتگی پاداش می دهد.

این نوع محیط کاری ناسالم شما را برای خستگی و فرسودگی آماده می کند. اگر نمی توانید فورا آن را ترک کنید، شروع به ایجاد یک استراتژی خروج کنید.

مطلب مرتبط: چگونه تعطیلات مان را خراب نکنیم؟

جلوگیری از میل به کار بیش از حد قبل از تعطیلات

دفعه بعد که قصد دارید مرخصی بگیرید، از قبل سعی کنید کار را برای آینده خود آسان تر کنید. هفته ها قبل از خروج، ترتیبی دهید که چه کسی در زمان غیبت شما مسئولیت های شما را برعهده دارد و اطلاعات تماس آنها را در پیام خارج از دفتر خود قرار دهید. انتظارات روشنی را برای زمانی که باید در طول تعطیلات با شما تماس بگیرند تعیین کنید. یک روال ورود مجدد را از قبل ساختار دهید تا بتوانید به یک فرآیند موجود متصل شوید و راحت تر به حالت کار بازگردید. در نهایت، قبل از نهایی کردن برنامه های خود، این موارد را در نظر بگیرید: چه چالش ها یا شکست های خاصی را ممکن است انتظار یا تصور کنید؟ علل اصلی آنها چه بود؟ چه چیزی هنوز حساب نشده است؟ و در نهایت، اکنون چه اقدامات پیشگیرانه دیگری می توانید انجام دهید؟ این فرآیند ساده اما قدرتمند به اصلاح بیشتر برنامه ریزی مرخصی پیش از زمان شما کمک می کند، که می تواند از اکثر مشکلات ورود مجدد جلوگیری کند.

دوری دوره ای از کار یکی از بهترین راه ها برای اطمینان از اینکه می توانید انرژی و بهره وری خود را حفظ کنید، است. با برنامه ریزی قبل از دوری و برخی نرده های محافظ معقول پس از بازگشت، می توانید تمام مزایای کاهش استرس ریکاوری کار را با خود به ارمغان بیاورید.

منبع : hbr
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KYlrHR3o
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه