جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

نکات مدیریتی سری فیلم های ماموریت غیرممکن

2 سال پیش ( 1398/7/6 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جئوف لتفوس   پدیدآورنده : مدیریت  

در دنیای سینما، تعداد فیلم های چند قسمتی که موفق شده باشند همچنان محبوبیت خود را حفظ کنند، زیاد نیست. در این بین سری فیلم های ماموریت غیرممکن با بازی تام کروز، بدون شک از جمله بهترین ها محسوب می شود که در هر قسمت کاملا انتظارات بیننده را برآورده کرده است. اگر هیجان و جذابیت های این فیلم را کنار بگذاریم، نکات مدیریت ارزشمندی را می توان از درون آن پیدا کرد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 4 مورد منتخب آن خواهیم پرداخت.

1-از به روزترین فناوری ها استفاده کنید

نکات مدیریتی سری فیلم های ماموریت غیرممکن

از جمله مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا شخصیت اتان هانت(با بازی تام کروز) بتواند در تمامی ماموریت های دشوار خود، با موفقیت همراه باشد، استفاده از تکنولوژی های به روز توسط او در تمامی افراد تیم است. این امر بسیار مهم است که با توجه به پیشرفت تکنولوژی، شما نیز کاملا آماده باشید. در غیر این صورت در انجام کارها و رقابت با سایرین همواره با مشکل مواجه خواهید بود. در این رابطه فراموش نکنید که طریقه استفاده و گزینش بین آنها نیز کاملا مهم خواهد بود. درواقع شما دقیقا باید بدانید که چه ابزار و تکنولوژی هایی برای صنعت شما کاربردی بوده و طریقه استفاده بهینه از آنها چه است.

مطلب مرتبط: نکات مدیریتی فیلم استیو جابز

2-همواره آمادگی خود را حفظ کنید

شما دقیقا نمی توانید پیش بینی کنید که در آینده به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت. به همین خاطر همواره باید آمادگی لازم برای بدترین شرایط را نیز داشته باشید. در تمامی سری فیلم های ماموریت غیرممکن، اتان هانت انواع تجهیزات را با خود به همراه داشته و از آمادگی بدنی مثال زدنی ای برخوردار است. همین امر به وی کمک می کند تا از هر شرایطی، زنده بیرون آید. در زمینه کاری نیز تمام افراد تیم باید برای شرایط سخت پیش بینی نشده نیز آمادگی داشته باشند. به همین خاطر ضروری است تا آموزشی مداوم و تمرینات مستمری را در دستور کار خود قرار دهید. در آخر فراموش نکنید که آموزش تنها مختص به کارمندان نبوده و مدیران نیز باید در این زمینه کاملا کوشا باشند.

3-تمرکز خود را حفظ کنید

تحت شرایط سخت، بسیار مهم است که آرامش خود را حفظ کرده و بر روی هدف خود متمرکز بمانید. این امر درست کاری است که اتان هانت و تیم او همواره انجام می دهند. بدون شک در مسیر رسیدن به اهداف، ممکن است حتی به نقاطی برسید که شانس موفقیت خود را بسیار کم تلقی کنید، با این حال اگر بتوانید این سدهای ذهنی را کنار بگذارید، موفق خواهید شد. فراموش نکنید که شخصیت اتان هانت، همواره در نقش یک رهبر ظاهر شده و از کاهش روحیه تیم جلوگیری می کند. به همین خاطر بسیار مهم است که در کنار وظایف مدیریت، به عنوان رهبر تیم نیز ایفای نقش کنید.

مطلب مرتبط: 10 نکته مدیریتی فیلم مانیبال

4-ریسک کردن را امری ضروری تلقی کنید

اگر شجاعت انجام کارهای خطرناک و سخت را نداشته باشید، بدون شک شایستگی بهترین ها را پیدا نخواهید کرد. درواقع در راستای رسیدن به یک هدف، شما به ریسک کردن نیاز خواهید داشت. در غیر این صورت شانسی برای رسیدن به نتیجه دلخواه به دست نخواهید آورد. این امر درست اقدامی است که شخصیت اتان هانت برای نجات جهان انجام داده و هر خطری را برای رسیدن به هدف، انجام می دهد. این امر بیانگر تعهد وی نسبت به وظایف است. به همین خاطر اگر تمایلی به انجام ریسک های مختلف را ندارید، عملا عدم تعهد خود به کار را نشان خواهید داد. در نهایت فراموش نکنید که موفقیت در هیچ زمینه ای آسان نبوده و لازم است تا سختی های آن را قبول کنید.

منبع : forbes
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/5XNyRwOi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه