جمعه, 24 مرداد 1399 - 12:00

یکی از بهترین راهکارها برای متحول کردن زندگی، یادگیری از افراد موفق جهان است. در این رابطه یکی از بهترین الگوها، آقای فیلبین است. وی عنوان رکورد گینس را برای بیشترین طول مدت اجرا در تاریخ به دست آورده و به نظر بسیاری از افراد، بهترین مجری تاریخ محسوب می ‎شود. در کنار این موضوع او حضوری موفق در چند فیلم سینمایی را داشته است. اگرچه ممکن است شما در حوزه مجری‎ گری فعالیت نداشته باشید، با این حال برخی از جنبه‎ های این شخصیت، بدون شک برای هر حوزه‎ ای کاربردی خواهد بود، با این حال چه دلیلی باعث شده است تا وی همواره مخاطب خود را به وجود بیاورد. در این راستا به بررسی پنج نکته ای خواهم پرداخت که با تحلیل این شخصیت بزرگ، به دست آمده و منجر به تحول زندگی من شده است.

1-همواره در بالاترین سطح آمادگی باشید

نکات رجیس فیلبین

حتی در سنین بالا نیز رجیس فیلبین تمارین خود را به صورت منظم ادامه می‎ داد. درواقع اطرافیان او در مصاحبه ‎هایی عنوان کرده ‎اند که عادت ‎های کاری، برای وی هیچ‎ گاه به پایان نرسید. درواقع بسیار مهم است که افراد در کار خود دچار غرور نشده و همواره به دنبال یادگیری بیشتر باشند. در نهایت فراموش نکنید که یک عملکرد مناسب، حاصل تلاش و تمرین مداوم است. به همین خاطر نباید تصور کنید که در این رابطه تنها مسئله استعداد مطرح است.

2-از داستان‎سرایی استفاده کنید

بسیاری از افراد تصور می‎ کنند که داستان ‎سرایی تنها به حوزه تبلیغات و تولید محتوا اختصاص دارد. این امر در حالی است که شما می‎ توانید از این سیاست برای بهبود روابط خود نیز استفاده نمایید. بدون شک برای موفقیت در هر حوزه‎ای حتی زندگی شخصی، توانایی ارتباط برقرار کردن و نفوذ بر دیگران، بسیار مهم خواهد بود. در این راستا انتقال مفاهیم در قالب داستان، یکی از مواردی است که باعث خواهد شد تا شخصیت شما، کاریزمای بیشتری نیز داشته باشد. درواقع تاثیر داستان حتی از ارائه آمار و ارقام نیز بالاتر است.

مطلب مرتبط: بررسی نکات مدیریتی کتاب رهبری

3-روابط طولانی‎ مدت ایجاد نمایید

یکی از قابلیت ‎های مثبت رجیس فیلبین، توانایی او در زمینه ایجاد روابط طولانی مدت است. درواقع وی به سادگی قادر است که روابط خود با همکاران را حفظ کند. این امر باعث می ‎‎شود تا تیم او حتی در بدترین شرایط نیز حفظ شود. درواقع اگرچه همواره توصیه می‎ شود که برای موفقیت، حتما تیم خوبی را برای خود ایجاد نمایید، با این حال به نظر من مهم ‎تر از این اقدام، توانایی حفظ تیم است. به همین خاطر ضروری است تا اعتماد تیم خود را به دست آورید و اجازه ندهید که هیچ اتفاقی، زمینه نابودی آن را به همراه داشته باشد.

4-حس خوب و راحتی را در افراد ایجاد نمایید

اگر بخواهیم مهمترین دلیل محبوبیت فوق ‎العاده آقای فیلبین در بین مخاطبان را نام ببریم، بدون شک توانایی وی در ایجاد حسی فوق ‎العاده مثبت و احساس راحتی، گزینه بدون رقیب خواهد بود. درواقع وی در کار خود به نحوی با مخاطب رفتار می ‎کند که آنها هیچ ‎گاه احساس بدی را تجربه نکرده و این امر شخصیت او را بسیار دوست ‎داشتنی کرده است . این امر درست اقدامی است که هر فردی در محیط کاری خود نیز باید مورد استفاده قرار دهد. درواقع افراد محبوب، با کمترین مشکلات در کار خود مواجه خواهند شد. در این راستا رجیس فیلبین توانایی این را داشته است که حتی شرایط پیچیده را با یک عبارت طنز، بار دیگر در مسیر مورد نظر خود قرار دهد.

5-به کار خود علاقه داشته باشید

در نهایت هیچ یک از این موارد امکان‎ پذیر نخواهد بود مگر آنکه شما نسبت به کاری که انجام می ‎دهید، تمایل بسیار بالایی داشته باشید. درواقع علاقه به کار باعث می ‎شود تا انگیزه کافی برای چندین سال فعالیت در بالاترین سطح را داشته باشید. به همین خاطر تفاوتی ندارد که تا به امروز چند شغل مختلف را امتحان کرده‎ اید، بدون شک تا زمانی که مورد اصلی پیدا نشده است، شما باید جست و جوی خود را ادامه دهید. بدون شک پس از پیداکردن مورد اصلی، مفهوم کار برای شما دگرگون خواهد شد و هر روز اقدامی را انجام می‎ دهید که جزو بزرگ ‎ترین علایق شما محسوب می ‎شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید