سه شنبه, 13 خرداد 1399 - 12:20

اگرچه هرساله شاهد افزایش سرعت خودروها هستیم و این امر به یک مزیت رقابتی تبدیل شده است، با این حال برند ولوو در تصمیمی جنجالی اقدامی کاملا عکس را در دستور کار خود قرار داده و تصمیم گرفته است تا با کاهش حداکثر سرعت محصولات خود، میزان امنیت خودروها را افزایش دهد. درواقع با توجه به این امر که دلیل اصلی تصادفات و فوت رانندگان سرعت غیرمجاز است، این تصمیم می تواند باعث شود تا شاهد کاهش چشمگیر این آمار باشیم.

کاهش سرعت استراتژی جدید ولوو

در کنار این طرح، سیستم جدیدی به نام Care Key نیز به کار گرفته خواهد شد که برطبق آن مالک خودرو می تواند محدودیت سرعتی را برای افراد کم‎تجربه تر نظیر فرزندان خود اعمال کند. در مجموع این اقدامات باعث خواهد شد تا ولوو به برند نخست در زمینه حفظ ایمنی تبدیل شود، با این حال این تصمیم بدون شک باعث می شود تا برخی از مشتریان که سرعت بالا برای آنها معیار مهمی محسوب می شود، به سراغ برندهای دیگر بروند، با این حال مدیران این برند خودروسازی اعلام کرده اند که پیش‎بینی ها در رابطه با کاهش احتمالی تعداد مشتری انجام شده و این بهایی است که باید برای ارتقای چشمگیر ایمنی و ایجاد استانداردهای جدید، پرداخت نمود. با این حال سوال مهم دیگری که مطرح است این است که با توجه به این امر که در بزرگراه های کشورهایی نظیر آلمان که محدودیت سرعتی وجود ندارد، استفاده از این محصول خود می تواند به عاملی برای تصادف تبدیل شود.

مطلب مرتبط: گرد و خاک تبلیغاتی ولوو برای مسابقه سوپربال

درواقع فرض کنید که در یک بزرگراه همه خودروها با سرعتی بالاتر از 230 کیلومتر بر ساعت در حال رانندگی هستند، بدون شک حضور یک خودرو که نهایت سرعت آن 180 است، می تواند مخاطره‎آمیز باشد. حال باید دید که این تصمیم جدید تا چه حد می تواند موفقیت آمیز باشد. درواقع استراتژی جدید ولوو این است که میزان مرگ و میر در حین رانندگی را به صفر برساند که برای این موضوع باید شاهد طرح های دیگری نظیر رفع مشکل خواب‎آلودگی در حین رانندگی باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید