دوشنبه, 08 ارديبهشت 1399 - 11:17

اگرچه در رابطه با مزیت های سحرخیزی که با زودتر خوابیدن همراه است، شکی وجود ندارد، با این حال در این مقاله قصد بررسی دلایل الزامی‎بودن این اقدام را برای کارآفرین ها داریم. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از کارآفرین ها این است که به علت عدم نیاز به حضور به موقع در شرکت، آنها می توانند تا نیمه شب به کارهای خود بپردازند، با این حال این تفکر کاملا اشتباه بوده و در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

1-امکان به اجرا درآوردن یک برنامه مشخص وجود خواهد داشت

سحرخیزی کارآفرینان

ساعت خواب مشخص، کمک خواهد کرد تا زندگی کارآفرینان به نظم حیاتی دست پیدا کند. این امر در حالی است که اگر در این رابطه نظمی مشخص وجود نداشته باشد، شما محکوم به دوباره نوشتن برنامه ها خواهید بود. همچنین این موضوع می‎تواند بر روی وعده های شما نیز تاثیر منفی را به همراه داشته باشد. برای مثال قرار ملاقات در روز و یک ساعت مشخص، با ساعت خواب نامعلوم یک ریسک بسیار بزرگ بوده و می تواند وجهه شما را تخریب کند.

2-زمان بیشتری را در طول روز خواهید داشت

اگر قبل از ساعت 12 به خواب بروید، عملا به زمان کمتری برای استراحت نیاز خواهید داشت. حتما برای شما نیز این اتفاق رخ داده و می توانید درستی آن را تصدیق کنید. همچنین در هنگام بیدار شدن، شما با سطح انرژی به مراتب بیشتری مواجه خواهید بود. این امر به معنای آن است که شما سریعا می توانید اقدامات خود را شروع کنید. همچنین سحرخیزها در طول روز نیز انرژی به مراتب بیشتری دارند. بالابودن سطح انرژی برای مدیران که قلب تپنده شرکت محسوب می شوند، کاملا ضروری خواهد بود. بالابودن سطح انرژی به این معنا است که آستانه تحمل شما بیشتر شده و امکان افزایش حجم کارها نیز وجود خواهد داشت.

مطلب مرتبط: برنامه صبحگاهی بهترین کارآفرین های حال حاضر جهان

3-امکان ورزش به وجود می آید

یکی از مشکلات همیشگی کارآفرین ها این است که به علت مشغله کاری، زمانی را برای ورزش نداشته و این امر سلامت آنها را با تهدیدی جدی مواجه می سازد. این امر در حالی است که اگر زودتر بیدار شوید، فرصت کافی برای ورزشی مداوم به وجود خواهد آمد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به نظر متخصصان، تداوم داشتن تمرین ها، به مراتب مهم تر از حجم آن خواهد بود. به همین خاطر در این رابطه حتما از یک فرد باتجربه و حرفه ای مشورت بگیرید.

4-بیشتر در کنار خانواده خود خواهید بود

اگر زود از خواب بیدار شوید، یک فرصت ایده آل برای صرف صبحانه در کنار خانواده و رساندن فرزندان به مدرسه را خواهید داست. این امر می تواند تا حد زیادی به معضل عدم تعادل کار و زندگی شخصی مدیران کمک کند.

در نهایت فراموش نکنید که ایجاد یک برنامه خواب منظم، امری یک شبه نبوده و لازم است تا به صورت مرحله ای اقدام کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید