چهارشنبه, 14 اسفند 1398 - 15:27

گوگل یکی از برترین برندهای حال حاضر جهان محسوب می شود، با این حال ممکن است شما هم دلیل علاقه بسیاری از افراد برای کار در این شرکت را ندانسته و این حجم از تقاضا را بی‎معنا تلقی کنید. در همین راستا به بررسی دلایل این موضوع خواهیم پرداخت.

1-قانون 20 درصد

چرا کار کردن در گوگل رویای هر کارمندی است

طبق این قانون شما مجاز خواهید بود تا 20درصد از زمان کاری خود را به تحقیق در رابطه با یکی از موضوعات مرتبط با کار خود، بپردازید. این امر باعث می شود تا افراد بتوانند همواره اطلاعات خود را به روز نگه داشته و تحقیقات عمیقی را بر روی موضوعی که علاقه دارند، داشته باشند. بدون شک نتیجه این اقدام، خلاقیت ها و نوآوری های فوق‎العاده‎ای خواهد بود. این امر در حالی است که تقریبا در تمامی شرکت ها، ساعت کاری کارمندان تنها صرف انجام کارهای بیش از حد تکراری می شود. بدون شک از دل اقدامات قدیمی، نتایج جدید به دست نخواهد آمد. این امر یکی از دلایلی است که باعث شده تا گوگل بتواند عنوان یکی از نوآورترین برندهای جهان را به دست آورد. درواقع بزرگ‎ترین دارایی هر برندی، کارمندان آن محسوب شده و لازم است تا حتی بیشتر از مشتریان خود به آنها توجه داشته باشید. این امر در حالی است که مدیران تمرکز اصلی خود را بر روی مشتری قرار داده و ابدا توجه لازم را به نیروی کاری خود ندارند. همین امر باعث می شود تا هر فردی آرزو داشته باشد حتی برای مدتی کوتاه، کار در این شرکت را تجربه کند.

مطلب مرتبط: گوگل، الگوى محیط كارى براى آینده

2-امکانات رفاهی

با واردشدن به شرکت گوگل، تمامی تصور شما از یک دفتر کاری تغییر خواهد کرد. وجود اتاق بازی، توجه به محیط زیست، تغذیه سالم و رایگان، کار کردن در کنار همکارانی از بهترین-های جهان، امکان همراه داشتن حیوان خانگی، مرخصی طولانی مدت زایمان، ادامه حقوق تا 10 سال بعد از فوت کارمند، کلاس های ورزشی جهت حفظ تناسب اندام و مطرح بودن این شرکت باعث می شود تا کار در این شرکت معنای متفاوتی را به خود گرفته و افراد ابدا احساس فشاری را بر روی خود حس نکنند. درواقع مفهوم تبدیل شدن کار به سرگرمی به خوبی در این شرکت معنای واقعی خود را پیدا می‎کند. نکته جالب این است که براساس نظرسنجی های انجام شده بیش از 80درصد کارمندان گوگل، حضور در این شرکت را در سطحی برابر با حضور در کنار خانواده خود توصیف کرده اند که آماری غیرقابل باور محسوب می شود.

3-تیم پشتیبان

بسیاری از افراد در حین کار خود با مشکلاتی مواجه می شوند که مرجعی برای حل آن وجود نداشته و این امر باعث می‏شود تا اقداماتی نظیر پنهان‏کاری شکل گیرد، با این حال گوگل این فشار را از روی کارمندان خود برداشته است. درواقع به عقیده مدیران این شرکت، این امر بسیار طبیعی است که افراد اشتباه و یا مشکلاتی را داشته باشند، با این حال نباید اجازه داد که این وضعیت باقی بماند. به همین خاطر یک تیم حرفه ای شبانه روزی برای کارمندان وجود دارد که می توانند سریعا مشکلات خود را با آنها در میان گذاشته و بدون توقف، به کار خود ادامه دهند. همچنین وجود سرویس رایگان و حضور تعدادی پزشک مجرب باعث شده است تا در هزینه کارمندان صرفه ‎جویی شدیدی شود. درواقع برای حفظ سلامت کارمندان، معاینات پزشکی مداومی به صورت رایگان در این شرکت دایر است که باعث می شود تا وضعیت سلامت کارکنان، در بالاترین حد ممکن باشد. این امر در حالی است که در بسیاری از شرکت ها، محیط ناسالم و کار سنگین باعث می شود تا کارمندان سلامتی خود را در معرض تهدیدی جدی حس کنند.

4-بورسیه

هر یک از کارمندان گوگل که قصد ادامه تحصیل داشته باشند، توسط این شرکت بورسیه شده و تمامی هزینه ها کاملا رایگان خواهد بود. نکته جالب این است که در زمان ادامه تحصیل، کارمندان با مرخصی با حقوق مواجه می شوند که یک مزیت فوق‎العاده است. همچنین در این شرکت برای هر کارمند برنامه‎ریزی دقیقی وجود دارد تا پیشرفت افراد تضمین شده باشد و بتوانند به بالاترین درجات دست پیدا کنند. درواقع بسیاری از کارمندان سابق گوگل، مدیران و کارآفرینان حال حاضر جهان محسوب می شوند. در نهایت این امر که سابقه کار در گوگل را داشته باشید، رزومه شما را به بالاترین سطح ممکن خواهد رساند. درواقع بعید است که در صورت تجربه کار در گوگل، شرکتی حتی بدون مصاحبه شما را استخدام نکند. این نکته را نیز فراموش نکنید که گوگل اهداف بسیار بزرگی را در دستور کار خود قرار می دهد که باعث می شود تا افراد کار خود را کاملا ارزشمند بدانند. این امر خود به جذاب تر شدن کار منجر می شود. سطح احترام به کارمندان در این شرکت در بالاترین سطح خود بوده و این امر باعث می شود تا هر فردی احساسی فوق‏العاده از کار در این شرکت داشته باشد.

مطلب مرتبط: گوگل بحث سیاسی را در فضای کار ممنوع کرده است

در آخر این نکته را به خاطر داشته باشید که اقدامات گوگل در جلب رضایت کارمندان خود، به سطح خاصی محدود نبوده و آنها به صورت مداوم موارد جدیدی را به لیست خود اضافه می کنند. به همین خاطر کارمندان این شرکت ابدا با مفهومی به نام روزمرگی و تکراری شدن امکانات، مواجه نخواهند شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید