ایده های بزرگ برای کسب و کارآفرینی (87) / در کسب و کار خود از کودکان غافل نشوید - فرصت امروز

یکشنبه, 09 آبان 1395 - 11:00

بدون هیچ شکی کودکان در امر بازاریابی و فروش از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند. اگرچه همواره خدمت رسانی خوبی به افراد بالغ داده می شود و هر شرکت در تلاش است تا با ارائه سرویس بهتر وجه تمایزی برای خود در مقایسه با سایر رقبا ایجاد کند، با این حال هنوز هم آنگونه که شایسته است به بخش خردسال و فرزندان این افراد بالغ توجه نمی شود.

در همین راستا برخی فروشگاه ها غرفه هایی مخصوص کودکان درست در کنار غرفه های دیگر ایجاد می کنند. با این کار کودکان در حین خرید والدین خود چشم شان به این غرفه ها خواهد افتاد و همین امر باعث می شود تا والدین مجبور شوند حداقل کودک را برای بازدید به آنجا ببرند.

طبق آمار قرار داشتن این دسته از غرفه ها در مکانی مناسب باعث می شود تا کمتر پیش بیاید افرادی که صاحب فرزندان خردسال هستند از این غرفه ها بازدید نکنند. مثال دیگر آنکه برخی رستوران ها در راستای خدمت رسانی بهتر در منوی خود لیست غذای کودک نیز اضافه می کنند تا با این کار رضایت بیشتر مشتری را به عمل آورده و کلاس کاری خود را ارتقا دهند.

همه این اقدامات در صورت خوب اجرا شدن به نتایج مناسب خود دست پیدا خواهند کرد، اما تصور اینکه نهایت ظرفیت توجه به خردسالان همین میزان باشد، غلط است. جالب است بدانید با تمرکز روی خردسالان حتی در حوزه های عظیم اقتصادی نیز می توان به موفقیت های چشمگیر دست یافت.

ایده

Blue Kangaroo  نام رستورانی در شهر لندن است که امکانات ویژه ای برای کودکان به ارمغان آورده که بیانگر توجه ویژه آنان به خردسالان است. مدیریت این رستوران در همان ابتدای کار خود تصمیم گرفت تا در اقدامی بی سابقه در کنار خدمت رسانی به افراد بزرگسال برای خردسالان نیز امکانات خاصی را تدارک ببیند. در واقع در این رستوران هرچیزی که برای کودکان جذاب باشد مهیا شده است.

برای مثال یک منطقه بازی در دل این مکان وجود دارد که با دوربین های مداربسته کنترل می شود و والدین می توانند هر لحظه از وضعیت کودک دلبند خود آگاه شوند. با این کار این امکان در اختیار والدین قرار خواهد گرفت که بدون هیچ نگرانی و دردسری به خرید خود بپردازند.

همچنین در این رستوران میز های مخصوص کودک همراه با منوی غذایی ویژه آنان سرو می شود که نشان از توجه خاص آنان به کودکان دارد. استفاده از میز و صندلی های مخصوص باعث می شود تا والدین با آسایش کامل از غذای سفارش داده خود لذت ببرند.

همین ایده های جذاب در نهایت باعث شد تا رستوران خیلی زود با خیل عظیمی از مشتریان مشتاق که اکثرا صاحب فرزندان خردسال نیز بودند، مواجه شود. اگرچه در نگاه اول ارائه این خدمات همراه با هزینه های گزاف خواهد بود با این حال قیمت های رستوران از حد معقولی برخوردار بوده و تا پاسی از شب به سرویس دهی خود ادامه می دهند.

در حال حاضر روزبه روز به تعداد این دسته از رستوران ها اضافه می شود. اگر کمی با دقت نگاه کنیم تمامی کسب و کار ها توانایی لازم را جهت جلب نگاه کودکان به خود دارند و تنها کافی است با توجه به امکانات و محیط کاری خود بهترین ایده را بیابند.

این قبیل رستوران ها دارای فضای درونی شاد و رنگارنگ هستند که بدون شک هر کودکی را متوجه خود خواهد ساخت. جالب است بدانید که اکثر این طراحی ها و فضاسازی های داخلی این رستوران ها براساس روانشناسی کودک صورت می گیرد. همین اقدامات جذاب باعث شده است تا افرادی که صاحب فرزندان خردسال هستند، این قبیل رستوران ها به انتخاب اول شان تبدیل شود.

آنچه در عمل باید انجام دهید

- خدمت رسانی به کودکان را به عنوان یک وظیفه کم اهمیت به حساب نیاورید. همچنین فراموش نکنید به علت شرایط خاص آنان جلب توجه خردسالان کاری به مراتب سخت تر است و به همین خاطر توجه ویژه ای را لازم دارد.

- موارد ایمنی را برای حفظ سلامت کودکان رعایت کنید. این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا کودکان به علت سن کم شان به مراقبت بالایی نیاز دارند.

- کودکان بمب انرژی هستند، به همین خاطر بهتر است تا شرایطی را فراهم آورید که انژی آنان به خوبی تخلیه شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی