دوشنبه, 18 فروردين 1399 - 14:18

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز چهار هزار و ۱۴۳ واحد کاهش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۶۹ هزار و ۷۶۱ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۲۹۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶۸۸ واحد رشد به ۲۰۵ هزار و ۴۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۵۸ واحد افزایش به ۱۳۶ هزار و ۴۲۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۴۲۰ واحد کاهش به رقم ۷۴۱ هزار و ۱۳۷ واحد رسید، شاخص بازار اول چهار هزار و ۲۱۰ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۹۵ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۵۴۸ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۲۸۲ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۲۲۵ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۱۴۷ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۱۷۲ واحد و پتروشیمی پردیس (پردیس) با ۱۶۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد بانک ملت (وبملت) با ۶۲۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۸۵ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۴۱ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۴۶ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۴۰۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۰۲ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۲۹۷ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، بانک اقتصاد نوین، ماشین سازی اراک، پالایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۰۲ میلیون و ۱۵۴ هزار برگه سهم به ارزش هفت هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۴۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال هفت هزار و ۳۸۲ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۷۹۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۱ هزار و ۸۸۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید