پنجشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی تازه ترین ترند حوزه تبلیغات

عکاسی تبلیغاتی با گوشی های هوشمند

10 ماه پیش ( 1402/6/4 )

راه اندازی کسب و کار آنلاین یکی از ساده ترین انتخاب ها محسوب می شود. کافی است اکانت تان در اینستاگرام یا یک پلتفرم مشهور دیگر را راه اندازی کرده و بعد آن را با محصولات دلخواه پر کنید. آن وقت موفقیت های پی در پی یکی پس از دیگری از راه می رسند؛ البته به شرط اینکه عکس و فیلم جذابی هم از محصولات تان گرفته باشید!

مردم وقتی پای خرید وسط باشد، بیشتر از اینکه با عقل و منطق رفتار کنند، به چشم شان اعتماد خواهند کرد. درست به همین خاطر هر محصولی که علاوه بر کیفیت، طراحی زیبایی هم داشته باشد، فورا مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. گاهی اوقات یک برند محصول زیبایی دارد، اما به خاطر عکاسی بد از آن در بازار هیچ فروشی نمی کند. اینطور وقت ها آدم قدر یک عکاس حرفه ای را خواهد دانست. 

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم بدون عکس های زیبا و کاملا دقیق از محصولات هیچ برندی نمی تواند فروش آنلاین داشته باشد. البته این به معنای ضرورت استفاده از دوربین های چند میلیونی یا همکاری با عکاس های خبره نیست؛ چراکه هر کدام از این گزینه ها کلی خرج روی دست تان می گذارد. در عوض بهتر است کمی کارتان را کم هزینه تر جلو ببرید. 

عکاسی تبلیغاتی با گوشی های هوشمند

اگر همین حالا به شما بگوییم می توانید با گوشی دم دست تان عکس هایی حیرت انگیز از محصولات برند بگیرید، چه نظری خواهید داشت؟ بی شک خیلی ها با خنده ای مصنوعی از کنار این ایده عبور خواهند کرد. خب مگر می شود با دست خالی و فقط یک گوشی ساده عکس هایی با کیفیت از محصولات گرفت؟ جواب ما به این سوال یک «بله» قرص و محکم است؛ چراکه با پیشرفت تکنولوژی وضعیت دوربین گوشی های هوشمند دست کمی از دوربین های حرفه ای ندارد!

مطلب مرتبط: عکاسی حرفه ای از محصولات در 10 گام

ما در این مقاله قصد داریم روش های مناسب برای انداختن عکس های حرفه ای از محصولات را مرور کنیم؛ آن هم با دوربین گوشی های هوشمند. اجازه دهید قبل از اینکه بحث مان را شروع کنیم، خیال تان درباره یک نکته کلیدی را راحت کنیم. شما قرار نیست در این بخش فقط با آموزش هایی درباره گوشی های آیفون یا پرچمدارهای سامسونگ آشنا شوید. در عوض آموزش ما حتی شامل دوربین‎ های بسیار ساده و گوشی های میان رده نیز می شود. پس با خیال راحت با ما همراه باشید. 

مرحله اول: انتخاب اتاقی با نور مناسب

انتخاب اتاقی با نور مناسب

شما هر دوربینی که داشته باشید، باید با استفاده از نور خوب از آن کار بکشید. وگرنه حتی حرفه ای ترین افراد در کار با فوتوشاپ هم نمی توانند به دادتان برسند. این نکته ای است که معمولا عکاس های آماتور خیلی بدان گوش نمی دهند؛ چراکه برای آنها فوتوشاپ یا به طور کلی ابزارهای ادیت عکس حکم برگ برنده را دارند. اگر شما هم اینطور فکر می کنید، باید تجدیدنظر اساسی در نحوه کارتان داشته باشید؛ چراکه عکسی که با نور بد انداخته شود، هیچ وقت درست بشو نیست.

توصیه ما انتخاب اتاقی است که یک پنجره بزرگ داشته باشد این پنجره به شما برای تامین نور کافی کمک خواهد کرد. البته اگر نور مستقیم شدید در دسترس دارید، بد نیست با یک پارچه یا پرده نور را کمی ملایم تر کنید؛ چراکه نور شدید هم مثل نور کم دردسرساز می شود. 

تنظیم نور با استفاده از دوربین گوشی های هوشمند ساختار خیلی ساده و ابتدایی دارد. به همین خاطر اصلا لازم نیست سراغ آن بروید؛ چراکه در نهایت تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی تان نخواهد داشت. بهترین روش در این میان تنظیم نور به طور دستی و با استفاده از پارچه ای رو به رو پنجره خواهد بود. 

مرحله دوم: انتخاب اسمارت فون

انتخاب اسمارت فون

بازار اسمارت فون ها در طول سال های اخیر تحول بی نظیری به خود دیده است. به طوری که در طول سال های اخیر کمتر کسی برای خرید گوشی هوشمند سرش سوت نکشیده است. خیلی از کارآفرینان دنبال گوشی های خیلی گران قیمت نیستند. خب در این صورت این بخش از مقاله ما کاملا با ذهنیت شما سازگاری دارد. یادتان باشد، شما دنبال یک گوشی با دوربین مناسب هستید و بقیه جزییات نباید خیلی برای تان مهم باشد. پس سخت گیری های بی خودی را کنار گذاشته و فقط روی دوربین متمرکز شوید. 

این روزها اغلب سایت های خرده فروشی دسته بندی های مفیدی برای پیدا کردن بهترین گوشی دلخواه دارند. شما در این بخش باید دوربین را به عنوان اولویت اصلی تان انتخاب کنید. اینطوری دسته بندی گوشی ها براساس میزان کیفیت دوربین شان صورت می گیرد. به طوری که دیگر لازم نباشد از بین گزینه های بی نهایت متنوع و مختلف دست به انتخاب بزنید. 

یادتان باشد برای هر دوربین توجه به نظرات مربوط به خریداران نیز مهم محسوب می شود. اینطوری شما از تجربه دیگران استفاده کرده و الکی پول تان را هدر نمی دهید. خیلی وقت ها دوربینی که فکر می کنید کلی طرفدار و امکانات ویژه دارد، با این حال تا پای مطالعه نظرات مشتریان به میان می آید، همه چیز یکهو عوض می شود. پس قبل از اینکه پول تان را دودستی به فنا دهید، بد نیست کمی با مشتریان آن محصول گفت وگو داشته باشید. 

مطلب مرتبط: نبایدهای عکاسی تبلیغاتی

مرحله سوم: استفاده از تریپاد

استفاده از تریپاد

تریپاد در واقع همان پایه نگهدارنده دوربین محسوب می شود که برای گوشی های هوشمند شخصی سازی شده است. اگر فکر کرده اید قرار است دوربین را با دست تان گرفته و آثار هنری خلق کنید، باید بگویم سخت دراشتباهید؛ چراکه در دنیای امروز اصلا از این خبرها نیست. در عوض شما باید کمی به خودتان سخت گرفته و کار را با صرف هزینه برای تریپاد جلو ببرید. 

تریپاد از آن دست تجهیزاتی است که اصلا هزینه زیادی روی دست تان نمی گذارد. البته این روزها هر محصولی دارای انواع لوکس هم هست. با این حال ما در روزنامه فرصت امروز ولخرجی در این یک مورد را اصلا صلاح نمی دانیم. همین که تریپاد شما به خوبی تنظیم شده و بتوانید با آن کار کنید، کافی خواهد بود. پس بی خودی پول تان را پای خرید چنین تجهیزاتی هدر ندهید. 

مرحله چهارم: انتخاب پس زمینه

انتخاب پس زمینه

گاهی اوقات پس زمینه حتی اهمیتی بیشتر از خودِ سوژه عکاسی دارد. این نکته خیلی وقت ها مورد بی توجهی بازاریاب ها قرار می گیرد. البته از آنجایی که شما عکاس حرفه ای نیستید، این گناه بزرگی برای تان محسوب نمی شود. با این حال اصلا نباید به یک پس زمینه سفید یا تصادفی اکتفا کنید. مثلا فرض کنید قصد عکاسی از یک توپ فوتبال را دارید. بی شک پس زمینه ای مرتبط با ورزشگاه یا چمن خیلی بیشتر ذهن مخاطب را درگیر می کند. بنابراین باید از چنین موضوعاتی برای طراحی پس زمینه استفاده کنید. 

خبر خوش اینکه کلی سایت مختلف برای یافتن پس زمینه مناسب دم دست من و شما قرار دارد. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شده و دنبال پس زمینه ای استاندارد برای عکس تان بگیرید. یادتان باشد، در گوگل کلی سایت رایگان پیدا می شود. پس لازم نیست الکی وقت خودتان را با سایت های پولی هدر دهید. خب مگر کسب و کار شما چقدر بودجه دارد که برای عکس های پس زمینه هم دست به جیب شوید؟

ما در این بخش سایت مشخصی را به شما معرفی نمی کنیم. در عوض کافی است جست وجوی ساده ای در گوگل داشته باشید تا کلی سایت گوناگون جلوی پای تان سبز شود. بعد هم وضعیت تان کاملا روشن خواهد بود. کافی است از بین این همه سایت، آنهایی که سازگاری بهتری با سوژه اصلی عکس تان دارند، انتخاب کنید.

اگر قصد دارید پس زمینه را بعدا با استفاده از نرم افزارهای ویرایش به تصویر اصلی اضافه کنید، بد نیست به فکر استفاده از پرده سفید در پشت پرده باشید. اینطوری بعدا به راحتی امکان اضافه کردن پس زمینه دلخواه تان را خواهید داشت. 

مطلب مرتبط: عکاسی تبلیغاتی چیست؟ همراه با راهنمای عکاسی از محصولات برند

گام پنجم: اضافه کردن لنز 

اضافه کردن لنز 

گاهی اوقات دوربین گوشی های هوشمند هر چقدر هم که کیفیت بالایی داشته باشد، باز هم نیاز به یک لنز تکمیلی احساس می شود. چنین لنزهایی به طور معمول کیفیت نهایی عکس را به طور حیرت انگیزی افزایش می دهد. درست به همین خاطر بد نیست به جای خرید یک دوربین حرفه ای و گران قیمت، به فکر استفاده از چنین دوربین هایی باشید. اینطوری بدون دردسر عکس هایی باکیفیت ثبت کرده و پول کمتری هم خرج می کنید. 

معمولا لنزهای جانبی بیشتر برای گوشی های آیفون طراحی و معرفی می شود. با این حال اسمارت فون های اندرویدی نیز از این بازار بزرگ بی بهره نمانده اند. یادتان باشد، قبل از خرید یک لنز حتما آن را تست کنید. وگرنه شاید خریدی به درد نخور انجام دهید که حتی یک عکس هم با آن ثبت نکنید. 

گام ششم: ادیت عکس ها

ادیت عکس ها

یکی از مهمترین مراحل برای بازاریابی خوب ادیت عکس ها قبل از انتشارشان است. خیلی از کارآفرینان با عجله فراوان عکس هایی که با دوربین شان ثبت کرده اند، در شبکه های اجتماعی آپلود می کنند. شاید این عکس ها گه گاهی موفقیت نسبی برای شما به همراه داشته باشد، اما در حالت عادی بیشتر سوژه خنده کاربران می شود. خب مگر می شود بدون هیچ برنامه ای و همینطور بی هدف عکس هایی را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و انتظار موفقیت هم داشت؟

وقتی صحبت از ادیت عکس ها می شود، ذهن همه فورا به سمت فوتوشاپ می رود. اگر شما هم فکر می کنید فوتوشاپ تنها ابزار در دسترس تان است، باید بگوییم سخت دراشتباهید. این روزها حتی کلی اپ مختلف هم برای ادیت عکس دم دست من و شما قرار دارد، پس بهانه‎تراشی را کنار گذاشته و همین امروز با یکی از اپ های موجود در بازار کارتان را شروع کنید. 

یادتان نرود، شما قرار نیست عکس ها را به طور مصنوعی ادیت کنید. در عوض فقط کمی با تنظیمات نور و کیفیت رنگ ها بازی کنید. اینطوری هم عکس خوبی خواهید داشت، هم دیگر لازم نیست نگران مصنوعی بودن عکس ها باشید. راستش را بخواهید، کاربران در شبکه های اجتماعی اصلا استقبال خوبی از عکس های مصنوعی نخواهند کرد. پس بهتر است الکی وقت تان را با این مدل از ادیت عکس ها نگیرید. 

مطلب مرتبط: عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

سخن پایانی

عکاسی از محصولات با دوربین گوشی هوشمند

عکاسی از محصولات کار ساده ای نیست. خیلی از عکاس ها به طور تخصصی در این زمینه فعالیت داشته و هزینه های سنگینی هم بابت تهیه تصاویر جذاب از محصولات دریافت می کنند. از آنجایی که همه کسب و کارها توانایی پرداخت چنین هزینه هایی را ندارند، ما در این مقاله سراغ یک ایده جایگزین رفتیم. حالا شما مهارت و اطلاعات اولیه لازم برای عکاسی از محصولات با دوربین گوشی هوشمندتان را دارید. از اینجا به بعد کافی است که پشتکار به خرج دهید تا کارتان جلو برود.

من و همکارانم در روزنامه فرصت امروز امیدواریم نکات مورد بحث در این مقاله کمکی هرچند کوچک به شما برای آشنایی با اصول عکاسی از محصولات با موبایل کرده باشد. مثل همیشه اگر سوالی درباره نکات مورد بحث  در این مقاله داشتید، ما همیشه آماده پاسخگویی به شما هستیم.

منابع:

https://www.pixelz.com

https://www.shopify.com

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ATTEPO34
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه