پنجشنبه, ۳ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Thu, 23 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

اگر یک عکس به اندازه هزاران جمله در خودش پیام دارد، یک عکس باکیفیت و جذاب از محصول برند نیز به اندازه چند هزار بازدید سایت دارای ارزش و اهمیت است. امروزه مشتریان بیش از هر زمان دیگری به خرید آنلاین روی آورده اند. همچنین خیلی از مشتریان پیش از خرید به سراغ تصاویر مربوط به محصولات می روند. این امر نقش مهم عکاسی از محصولات را مطرح ساخته است. امروزه شما بدون ثبت تصاویر جذاب از محصولات تان به هیچ وجه امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان را ندارید. 

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

بسیاری از برندها در طول یک سال و نیم اخیر به طور قابل ملاحظه ای به ارزش های عکاسی تبلیغاتی پی برده اند. این امر در کنار تلاش برای فروش آنلاین محصولات به یکی از دغدغه های اصلی برندها تبدیل شده است. نکته مهم در این میان یادگیری شیوه های عکاسی تبلیغاتی از محصولات برند است. این امر امکان صرفه جویی قابل ملاحظه در هزینه های برند و همچنین تاثیرگذاری بر روی مشتریان به بهترین شکل ممکن را به همراه خواهد داشت. ما در ادامه برخی از مهمترین نکات در این رابطه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. به این ترتیب شما امکان فروش محصولات تان بدون هرگونه دردسری در دنیای آنلاین را خواهید داشت. 

استفاده از دوربین گوشی های هوشمند خیلی هم ترسناک نیست

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

بسیاری از بازاریاب ها و کارآفرینان برای ثبت تصاویر جذاب از محصولات شان همیشه به دنبال بهترین ابزارهای ممکن هستند. این امر شامل تهیه یک دوربین بسیار حرفه ای و سرمایه گذاری بر روی این حوزه می شود. نکته مهم در این میان مدیریت هزینه های برند است. بدون تردید تمام برندها امکان استفاده از دوربین های حرفه ای را ندارند. همچنین از نقطه نظر فنی استفاده از چنین دوربین هایی اصلا ضروری هم نیست. با این حساب شما باید بازنگری اساسی در نحوه استفاده از دوربین ها داشته باشید. دوربین گوشی های هوشمند نیز در دوره کنونی به اندازه دوربین های حرفه ای دارای کیفیت است. با این حساب شما با خیال راحت امکان استفاده از آن را خواهید داشت. 

امروزه بسیاری از مردم از دوربین گوشی های شان برای ثبت تصاویر جذاب استفاده می کنند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای حوزه تبلیغات دارد. اگر شما تجربه کار با دوربین گوشی تان را دارید، ثبت تصاویر جذاب از محصولات برند کار چندان دشواری نخواهد بود. تنها نکته مهم کار با دوربین گوشی به اندازه کافی و توانایی برای ویرایش آثار ثبت شده است. 

مطلب مرتبط: ابزارهای ضروری برای شروع عکاسی تبلیغاتی

اگر شما هنوز هم نسبت به کیفیت دوربین گوشی های هوشمند در زمینه ثبت تصاویر تردید دارید، کافی است سری به کمپین Shot on an iPhone بزنید. کاربران گوشی های اپل در این کمپین تصاویر ثبت شده با دوربین آیفون شان را به اشتراک می گذارند. 

بی تردید کیفیت تصاویر موردنظر حسابی شما را ذوق زده خواهد کرد. با این حساب استفاده از دوربین گوشی های هوشمند هرگز ایده بدی برای عکاسی از محصولات برند نخواهد بود. 

اگر شما هنوز گوشی هوشمند ندارید، خرید یک گوشی با دوربین عالی بسیار بهتر از خرید یک دوربین حرفه ای خواهد بود. امروزه هزینه خرید دوربین های حرفه ای به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کرده است. با این حساب شما مشکلات بسیار زیادی برای تهیه یک دوربین خوب خواهید داشت. جایگزین ارزان قیمت این ایده خرید یک گوشی هوشمند با دوربین عالی خواهد بود. خوشبختانه امروزه گزینه های بسیار زیادی در دسترس بازاریاب ها قرار دارد. بنابراین شما با شروع ماجراجویی تان در عرصه ثبت تصاویر از محصولات تان فقط به اندازه یک گوشی هوشمند با دوربینی باکیفیت فاصله دارید. 

استفاده از پایه یا تریپاد

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

عکاسی امر بسیار حرفه ای و حساسی محسوب می شود. مشتریان تمام جزییات مربوط به یک محصول را از عکس آن تشخیص می دهند. با این حساب شما باید ایده های بسیار مناسبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان داشته باشید. یکی از اشتباهات رایجی که اغلب بازاریاب ها و حتی عکاس های نیمه حرفه ای انجام می دهند، عدم استفاده از پایه های مناسب است. این امر موجب لرزش در دست شما و به هم خوردن زاویه دوربین می شود. 

اگرچه امروزه اغلب دوربین ها دارای فناوری ضدلرزش هستند، اما هنوز هم استفاده از پایه یا تریپاد گزینه بسیار مهمی محسوب می شود. شما با استفاده از یک پایه مناسب امکان تنظیم دقیق زاویه دوربین و چک کردن میزان نور و مشخص بودن پس زمینه را خواهید داشت. این امر نکته بسیار مهمی برای عکاسی حرفه ای محسوب می شود. پس همیشه یک پایه مناسب همراه خودتان داشته باشید. 

شاید استفاده از پایه فقط مخصوص دوربین های حرفه ای باشد، اما امروزه تریپادهای مختلفی نیز برای گوشی های هوشمند در دسترس است. نکته جالب اینکه بسیاری از یوتیوبرها نیز از دوربین گوشی های شان برای ضبط ویدئو استفاده می کنند. با این حساب شما به سادگی هرچه تمام تر امکان استفاده از دوربین گوشی تان به همراه یک تریپاد مطمئن را خواهید داشت. 

امروزه تریپادها تنوع بسیار زیادی دارند. شما امکان انتخاب از رده بندی قیمتی بسیار متنوع براساس جنس بدنه و همچنین میزان انعطاف پذیری پایه را خواهید داشت. توصیه ما در این بخش استفاده از یک پایه مناسب برای ایجاد چرخش های مختلف در هنگام ثبت تصاویر است. 

این امر حتی برای ضبط ویدئوهای بازاریابی نیز مهم خواهد بود. بنابراین شما با تهیه یک پایه مناسب در عمل هم از نظر تهیه تصاویر و هم از نقطه نظر تهیه ویدئو گام مهمی رو به جلو برخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: تکنیک های عکاسی تجاری با گوشی تلفن همراه

یادتان باشد همیشه اولین عکسی که ثبت می کنید، بهترین اثر دنیا نیست. وقتی شما تجهیزاتی مثل پایه مناسب دارید، ثبت چندین تصویر در کنار هم ایده بدی نخواهد بود. شما در نهایت امکان انتخاب از میان چندین عکسی که ثبت کرده اید را خواهید داشت. این امر آزادی عمل شما به عنوان یک عکاس حرفه ای را افزایش می دهد. همچنین دیگر خبری از فرآیند تکراری و کسل کننده ثبت دوباره تصاویر نخواهد بود. بنابراین همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید. 

استفاده از نور طبیعی یا مصنوعی

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

نورپردازی در زمینه ثبت عکس و ویدئو نکته بسیار مهمی است. هیچ کس در دنیا حاضر به مشاهده عکسی با نورپردازی بسیار ضعیف نیست. چنین آثاری به طور معمول اصلا ماهیت واضح و مشخصی ندارد. بنابراین شما باید به بهترین شکل ممکن در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در چنین شرایطی باشید. 

استفاده از نور در هنگام عکاسی نیاز به تمرکز بالایی دارد. بسیاری از افراد به گمان اینکه بعدا با ابزارهایی مثل فوتوشاپ امکان تصحیح نور وجود دارد، در عمل نسبت به این نکته مهم توجه لازم را نشان نمی دهند. بنابراین به طور مداوم با مشکلاتی در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان مواجه می شوند. این امر شما را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو خواهد کرد. هیچ نکته ای به اندازه استفاده از نور طبیعی برای ثبت تصاویر مناسب ضرورت ندارد. بنابراین شما با استفاده از چنین آثاری امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن را پیدا می کنید. 

تصاویر دارای نور طبیعی به هنگام ویرایش های سنگین هم کیفیت شان را حفظ می کنند. درست به همین خاطر اغلب برندهای بزرگ به هنگام عکاسی از محصولات شان از محیط های سرباز و دارای نور کافی بهره می‎برند. اگر شما زمان نامناسبی برای ثبت تصاویر انتخاب کنید، مثل شب، مسئله نورپردازی بسیار دشوار خواهد شد. بسیاری از برندها در چنین موقعیت هایی هیچ ایده ای برای ثبت تصاویر جذاب ندارند. این مسئله به طور قابل ملاحظه ای وضعیت برندها را در خطر قرار می دهد. توصیه ما در این بخش استفاده از نور مصنوعی در زمان‎هایی که نور طبیعی در دسترس نیست، است. 

نور مصنوعی شاید در ابتدا مفهوم عجیب و غریبی به نظر برسد، اما اجرای آن در فرآیند عکاسی بسیار ساده است. شما فقط باید یک منبع مناسب نور در اختیار داشته باشید تا همه مشکلات تان حل شود. اغلب اوقات استفاده از یک رینگ لایت (Ring Light) یا چراغی مناسب برای نورپردازی ایده مناسبی محسوب می شود. چنین ابزارهای نورپردازی به خوبی کمبود نور طبیعی را جبران خواهد کرد. 

برخی از بازاریاب ها استفاده از ابزارهای نورپردازی را فقط مخصوص شب ها می دانند. این امر یکی از اشتباهات بزرگ در زمینه ثبت تصاویر محصولات محسوب می شود. شما با چنین کاری به بدترین شکل ممکن تاثیرگذاری تصاویرتان را کاهش خواهید داد. 

گاهی اوقات در شرایط عادی هم نورپردازی امری ضروری محسوب می شود. گاهی اوقات روزهای ابری و بدون آفتابی را پشت سر می گذاریم. در چنین موقعیت هایی استفاده از ابزارهای نورپردازی ایده بسیار مهمی خواهد بود، در غیر این صورت شما هرگز فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را پیدا نخواهید کرد. 

وقتی صحبت از نورپردازی می شود، انتخاب موقعیت های مناسب برای ثبت تصاویر بیش از هر زمان دیگری دارای اهمیت خواهد شد. بسیاری از برندها نسبت به این نکته مهم توجه لازم را نشان نمی دهند. درست به همین خاطر همیشه پس زمینه عکس های شان را تیره و تار می کنند. اگر شما به پس زمینه تصاویر مربوط به محصولات تان توجه نشان دهید، شانس بسیار بالایی برای تاثیرگذاری مثبت بر روی مشتریان خواهید داشت. این امر جایگاه شما در بازار را به طور قابل ملاحظه ای توسعه خواهد داد. 

مطلب مرتبط: عکاسی، مهم ترین بخش تبلیغات

استفاده از منظره های طبیعی به عنوان پس زمینه عکس های مربوط به محصولات برند ایده بسیار جذابی محسوب می شود. بسیاری از مردم در شبکه های اجتماعی و به طور کلی فضای اینترنت به چنین عکس هایی توجه بهتری نشان می دهند. نکته جالب اینکه ثبت چنین تصاویری در محیط طبیعی همراه با نورپردازی طبیعی بوده و کار را بسیار ساده می کند. بنابراین شما باید همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

ویرایش نورپردازی عکس ها 

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

ویرایش نورپردازی یکی از نکات مهم برای ثبت آثار باکیفیت است. اغلب اوقات این امر در محیط های طبیعی شامل ایجاد انحرافی در تابش نور برای ثبت تصاویری با وضوح بیشتر است. همانطور که می دانید، فرآیند تهیه تصاویر محصولات برند بیشتر از اینکه وابسته به نوع دوربین باشد، حول نورپردازی و دیگر نکات تکمیلی می گذرد. بنابراین تهیه دوربین های باکیفیت مهمترین وظیفه شما در این میان نیست. 

ویرایش نورپردازی باید براساس سلیقه هر عکاس صورت گیرد. نکته اساسی در این میان افزایش کیفیت عکس ها در پایان کار است. اگر ویرایش نورپردازی از سوی شما تاثیری بر روی کیفیت نهایی عکس نداشته باشد، تمام فعالیت شما بی نتیجه باقی خواهد ماند. 

برخی از بازاریاب های حرفه ای عکس های شان را در نرم افزارهای مناسب ویرایش می کنند. این امر یکی از بهترین ایده ها برای بارگذاری تصاویر با کیفیت در فضای آنلاین خواهد بود. اگر شما هم دارای مهارتی در این زمینه هستید، باید به طور قابل ملاحظه ای نسبت به اجرای چنین ایده ای اقدام نمایید. ویرایش تصاویر انگیزه مخاطب برای تماشای شان را دوچندان خواهد کرد. اگر شما در این رابطه ایده مشخصی ندارید، باید هرچه بهتر در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باشید.

یکی از کاربردهای جذاب نرم افزارهای ویرایش عکس امکان اضافه کردن نور در تصاویر بی کیفیت است. البته این امر در صورتی که بخشی از نور به طور نامناسب ثبت شده باشد، کاربرد خواهد داشت. پس فکر اضافه کردن تمام نورها با نرم افزارهای جانبی را فراموش کنید. 

اغلب اوقات برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان به نورهای مناسب نیاز دارند. ویرایش تصاویر با ابزارهای حرفه ای امکان اطمینان از کیفیت نهایی کار و رفع مشکلات احتمالی را به همراه خواهد داشت. نکته مهم اینکه ویرایش عکس فقط مربوط به نورپردازی نیست، بلکه تمام ایرادات عکس باید با چنین شیوه ای رفع شود، در غیر این صورت شما شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان نخواهید داشت. 

اگر شما در زمینه بهبود کیفیت تصاویر اطلاع دقیقی ندارید، همیشه استفاده از راهنمایی های یک کارشناس یا گرافیست حرفه ای ایده مناسبی خواهد بود. این امر شما را به بهترین شکل ممکن از رقبای تان جلو خواهد انداخت. برخی از برندها در این راستا حتی اقدام به استخدام گرافیست و عکاس های حرفه ای نیز می کند. این امر بستگی به بودجه در دسترس شما خواهد داشت. 

مطلب مرتبط: گجت هایی برای عکاسی

استفاده از حالت پرتره در دوربین

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

امروزه حالت های بسیار زیادی برای ثبت تصاویر وجود دارد. یکی از حالت های مهم در این میان پرتره است. این حالت برای ثبت تصاویر با دقت بالا بر روی یک موضوع اهمیت حیاتی دارد. بنابراین شما باید در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان با چنین حالتی باشید. نکته مهم در این میان تنظیم حالت موردنظر پیش از شروع به عکاسی است، در غیر این صورت شاید شما چنین نکته مهمی را فراموش کنید. 

وقتی شما از حالت پرتره برای عکاسی استفاده می کنید، پس زمینه اهمیت زیادی خواهد داشت. شما در این حالت کانون توجه عکس را یک محصول تعریف می کنید. با این حساب پس زمینه باید ساده باشد تا توجه مخاطب فقط به محصول معطوف شود. ایده مناسب در این میان استفاده از پس زمینه سفید و بدون منظره ای خاص است. این امر کار ویرایش عکس ها را نیز بسیار ساده خواهد کرد. بنابراین شما باید به چنین نکته مهمی به هنگام ثبت تصاویر توجه نشان دهید، در غیر این صورت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بدل به رویایی غیرممکن خواهد شد. 

پس زمینه سفید همیشه محصول شما را بیشتر در کانون توجه قرار می دهد. این امر اگر همراه با استفاده از یک فیلتر مناسب برای عکس باشد، امکان جلب نظر هر کاربری در فضای آنلاین را به همراه خواهد داشت. نکته مهم در این میان عدم ویرایش های سنگین تصاویر است. این امر موجب تفاوت معنادار میان محصول واقعی و آنچه در تصاویر است، خواهد شد. 

ثبت تصاویر مختلف

عکاسی از محصولات برند با تکنیک های طلایی

شما باید در تصاویر محصولات تان تمام جزییات و زوایای آن را نشان دهید. با این حساب ثبت یک تصویر هرگز کافی نخواهد بود. امروزه در خرده فروشی های آنلاین چندین عکس از هر محصول وجود دارد. مشتریان هم فقط پس از مشاهده تصاویر مختلف اقدام به خرید یک محصول می کنند. با این حساب شما باید حواس تان به طور کامل معطوف به ثبت چندین عکس از محصولات تان باشد. این امر از نقطه نظر انتخاب بهترین عکس ها نیز کاربردی خواهد بود. 

اشتباه برخی از بازاریاب ها اتکا بر یک حالت یا زاویه خاص برای نمایش محصولات است. اگر شما در این فرآیند اندکی خلاقیت را چاشنی کارتان کنید، وضعیت تان به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا خواهد کرد. پس هرگز به یک تصویر خاص اکتفا نکنید. 

امروزه مشتریان در بازار دارای سلیقه های متفاوتی هستند. با این حساب شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان متفاوت هم که شده است، باید چندین تصویر از محصولات تان ثبت کنید، در غیر این صورت شاید هرگز شانس تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را پیدا نکنید. 

مطلب مرتبط: بررسی تکنیک های عکاسی حرفه ای برای کمپین های بازاریابی

بدون تردید عکاسی از محصولات یکی از کارهای بسیار هیجان انگیز و در عین حال حساس در دنیای بازاریابی است. بسیاری از کارآفرینان به هیچ وجه سراغ این حوزه نمی روند. اگر شما هم ترس های زیادی برای ثبت تصاویر مختلف از محصولات تان دارید، استفاده از توصیه های مورد بحث در این مقاله به شما کمک شایانی خواهد کرد. 

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tx4vJXUU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه