دوشنبه, ۱۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Mon, 30 Jan(1) 2023 /
           
فرصت امروز

در چند سال اخیر در اکثر شبکه های اجتماعی خصوصا اینستاگرام و یوتیوب شاهد حضور افرادی تحت عنوان اینفلوئنسر هستیم که در این شبکه ها، اقدام به تولید محتوای حرفه ای و مداوم می کنند. همین امر باعث شده است تا به شهرت برسند. درواقع اکثر این افراد، معروف شدن را از این بستر به دست آورده اند. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که این افراد، درآمدهای بسیار بالایی را دارند که خود باعث شده است تا شاهد افزایش روزافزون تعداد آنها باشیم. اگرچه این شرایط باعث شده است تا اکثر افراد تصور کنند این حوزه یک شغل رویایی است، با این حال جدیدترین آمارها حاکی از آن است که آینده این حوزه کاری را نباید درخشان تصور کرد. آگاهی از این موضوع باعث خواهد شد تا در انتخاب آینده شغلی خود، دقت عمل بالاتری را داشته باشید. نقطه شروع این تردید از سال 2019 شروع شده که آمارها حاکی از بی اعتمادی 95 درصدی افراد نسبت به تبلیغات این گروه است. این امر در حالی است که هدف برندها از همکاری با این افراد، افزایش فروش است. 

بررسی آینده بازار کار اینفلوئنسری

همچنین این حوزه در حال نزدیک شدن به نقطه اشباع خود بوده و شاهد پدیده رفتار یکسان و تقلیدی هستیم. تحت این شرایط طبیعی است که شاهد حذف افراد زیادی باشیم. درواقع خلاقیت کاری، اقدامی است که امروزه در اقدامات اینفلوئنسرها مشاهده نمی شود. درواقع در بازار به شدت رقابتی، شانس رشد بسیار کم خواهد شد. این موضوع کار را برای افراد تازه کار، شبیه به یک ماموریت غیرممکن خواهد کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که تکنولوژی در حال پیشرفت بوده و امروزه برندها در حال سرمایه گذاری بر روی اینفلوئنسرهای مجازی هستند. این گروه، چهره هایی ابدی بوده و با مشکلاتی نظیر بیماری و خستگی مواجه نخواهند شد و هر فضا برای اقدامات جدید، مهیاتر خواهد بود. به همین خاطر به نظر می رسد که تا دو سال آینده، این گروه نوظهور از اینفلوئنسرها، بیشترین توجه را به سمت خود جلب نمایند. تحت این شرایط طبیعی است که مشتری برای تبلیغات اینفلوئنسرها به مراتب کمتر شود. 

مطلب مرتبط: 9 ترند اصلی حوزه بازاریابی اینفلوئنسری

همچنین آمارهای میزان نتیجه بخش بودن در مقایسه با هزینه همکاری با اینفلوئنسرها ابدا مناسب نبوده و در اکثر موارد، حتی به اندازه نصف هزینه پرداخت شده، بازخورد موردانتظار را تجربه نخواهید کرد. دلیل این امر نیز به این خاطر است که راهکارهای تقلب، بسیار زیاد بوده و بسیاری از اینفلوئنسرها، دنبال کنندگان فیک دارد که باعث آمارهای غیرواقعی شده است. این امر در حالی است که به صورت روزافزون، روش های بازاریابی جدید ارائه می شود. به همین خاطر به نظر می رسد که در نقطه‎ای، اعتماد برندها به اینفلوئنسرها از بین خواهد رفت و تنها با یکسری از افراد محدود، همکاری نمایند. در این راستا شانس رسیدن به درآمد بالا برای افراد تازه کار، بسیار سخت خواهد بود. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که هر شیوه بازاریابی، محدوده زمانی خاص خود را دارد و هیچ روشی تا ابد نتیجه اولیه خود را حفظ نخواهد کرد. به همین خاطر تغییر در بازار جذاب اینفلوئنسرها نیز اتفاقی غیرممکن محسوب نشده و برای احیای آن، نیاز به تغییرات جدی است. به همین خاطر اگر خواهان فعالیت در این زمینه و انتخاب اینفلوئنسری به عنوان شغل اصلی خود هستید، لازم است تا با نگاهی متفاوت وارد این حوزه شوید و تلاش کنید تا شیوه کاری متفاوتی را داشته باشید. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Rz8DjUsf
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه