چهارشنبه, 01 مرداد 1399 - 11:00

اگر تا چند سال گذشته مسائل زیست محیطی چندان مورد توجه قرار نمی ‎گرفت، اکنون به واسطه برخی از بحران‎ های موجود، ضرورت فعالیت بیشتر، افزایشی چشمگیر را پیدا کرده است. درواقع همه ما با سرعتی فوق ‎العاده در حال تخریب محل زندگی خود هستیم و در این راستا تنها تکنولوژی ‎‏های جدید می ‎تواند به قطع این روند مخرب، کمک کند. اگرچه ممکن است تصور کنید که خودروهای برقی، یک اقدام موثر محسوب می ‎شود با این حال واقعیت این است که در تولید باتری آنها از سوخت ‎های فسیلی استفاده شده و اطلاق پاک بودن آنها چندان هم درست نیست.

نسل جدید قایق معرفی شد

در این رابطه قایقی تولید شده است که می ‎توان آن را نمونه کامل یک وسیله نقلیه کاملا بدون آسیب برای محیط زیست تلقی نمود. Energy Observer نام این قایق جدید بوده که از یک پنل خورشیدی بزرگ برای تامین انرژی خود استفاده می ‎کند.

نکته جالب این است که حتی در شرایط آب و هوایی معمولی که میزان تابش خورشید، چندان قابل توجه نیست این قایق حتی می‎ تواند انرژی ذخیره کند. در کنار این موضوع از باتری‎ های شارژ شده برای نیاز افراد حاضر در کشتی نیز می‎ توان استفاده نمود.

همچنین امکان تصفیه آب شور دریا نیز وجود دارد. در این قایق چند باتری با ظرفیت 126 کیلووات وجود دارد که بخش اعظم آن برای تامین انرژی موردنیاز موتور، مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با این حال این موضوع پایان ماجرا نبوده و از انرژی آبی نیز استفاده می‎ شود. درواقع توربین‎ هایی وجود دارد که در هنگام حرکت، باتری‎ ها را شارژ می ‎کند. این موضوع باعث خواهد شد تا دیگر نگران روزهای ابری نباشید. پیش‎ بینی می ‎شود که استفاده از این قایق ‎ها، به سرعت در کشورهای پیشرفته مورد استفاه قرار گیرد و طی 10 سال آینده به عنوان جانشین قایق‎ های امروزی، در سراسر جهان استفاده شود. حال باید دید که میزان استقبال از این طرح تا چه حد خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید