جمعه, ۴ فروردین(۱) ۱۴۰۲ / Fri, 24 Mar(3) 2023 /
           
فرصت امروز

برنامه ریزی برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی امری فراتر از تنظیم یک زمان بندی برای بارگذاری محتواست. این امر برای بسیاری از برندها به معنای پردازش ایده های اساسی در زمینه تولید محتوا و تصمیم گیری درباره پلتفرم هایی است که مایل به حضور در آن هستند. البته این امر باید همیشه با نیم نگاهی به زمینه فعالیت برندها و همچنین خواسته های مشتریان صورت گیرد. همین امور در بلندمدت برای برندها دردسرساز شده و می توانید چالش مهمی پیش روی فعالیت آنها قرار دهد. درست به همین دلیل بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام به برنامه ریزی اصولی و دقیق تر در زمینه تولید محتوا می کنند. 

یکی از عوامل مهم و دارای حساسیت بالا در موفقیت برندها نحوه بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف است. این امر برای بسیاری از برندها بدون اینکه درباره اش فکر کنند، صورت می پذیرد. البته شما در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نباید هرگز چنین عملکردی از خودتان نشان دهید. این امر می تواند برای شما دردسرهای زیادی به همراه داشته باشد. بازاریاب های حرفه ای همیشه از اهمیت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن آگاهی دارند. این امر می تواند برای آنها مشکلات زیادی به همراه داشته و توانایی شان را نیز به طور چشمگیری کاهش دهد. درست به همین دلیل اگر شما از همان ابتدای امر تولید محتوا و تعامل با مخاطب هدف در شبکه های اجتماعی را جدی بگیرید، نتیجه بسیار بهتری پیش روی تان خواهد بود. 

طراحی برنامه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

هدف اصلی در این مقاله بررسی گام های اساسی در راستای تولید محتوا و برنامه ریزی برای آن است. شاید یک برند بدون هیچ برنامه ریزی مشخصی توانایی تولید محتوای مناسب را داشته باشد، اما این امر ماهیت زودگذر داشته و هرگز پایدار نخواهد بود. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید همیشه برنامه ریزی را به مثابه یکی از کارهای مهم در عرصه بازاریابی در خاطر داشته باشید. در ادامه برخی از مهمترین نکات برای برنامه ریزی درست در زمینه بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را مرور خواهیم کرد. این امر به شما برای تاثیرگذاری مناسب بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان در بازار را نیز تقویت می کند. 

مطلب مرتبط: 6 اقدام برای تولید محتوای موفق در سال 2022

برنامه ریزی محتوایی یعنی چه؟

برنامه ریزی محتوایی یا برنامه ریزی برای تولید محتوا به تمام محورهایی اشاره دارد که شما برای به دست آوردن یک محتوای مناسب مد نظر قرار می دهید. این امر می تواند نوعی روتین مشخص برای شما یا تیم بازاریابی تان باشد. هرچه باشد اغلب برندها برای ساده سازی کارهای پیش روی شان اقدام به استفاده از چنین تکنیک هایی می کنند. این امر می تواند توانایی شما را به شدت افزایش داده و سختی های بازاریابی در فضای عادی را به شدت کاهش دهد. 

افزایش کیفیت محتوای بازاریابی و همچنین کاهش زمان مورد نیاز برای طراحی هر محتوا در کانون توجه فرآیند برنامه ریزی محتوایی قرار دارد. این امر به معنای توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای در صورت تمرکز بر روی این امر است. این امر شما را در زمینه بازاریابی بدل به برندی موفق خواهد کرد. امروزه کمتر مشتری در بازار به برندهای شلخته که هیچ برنامه ای برای خودشان ندارند، توجه نشان خواهند داد. درست به همین خاطر شما باید تمام فعالیت های برندتان را براساس برنامه ریزی درست و دقیق طراحی کنید، در غیر این صورت شاید خیلی زود توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور کامل از دست بدهید. 

چرا طراحی برنامه تولید محتوا مهم است؟

برنامه ریزی برای تولید محتوای مناسب اهمیت بالایی دارد، اما کمتر کسی درباره موارد این اهمیت صحبت می کند. بسیاری از بازاریاب ها به دلیل محدودیت وقت شان مایل به استفاده از استراتژی های پرسود هستند. این یعنی برای استفاده درست از فرآیند طراحی برنامه تولید محتوا شما باید در وهله نخست نسبت به سودآوری آن مطمئن شوید، در غیر این صورت مشکلات تان به طور مداوم ادامه پیدا کرده و دیگر توانایی چندانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان نخواهید داشت. 

اگر شما هم به دنبال برخی از دلایل مهم برای تولید محتوا به شیوه برنامه ریزی شده هستید، این مقاله مخصوص شما خواهد بود. این امر می تواند برای شما مزایای زیادی به همراه داشته و دست کم انگیزه تان برای اجرای این استراتژی را به طور چشمگیری افزایش دهد. در ادامه برخی از مزایای این استراتژی را مورد بررسی قرار می دهیم. 

نظم دهی به تمام امور

وقتی یک برند بدون برنامه به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدفش است، اغلب اوقات فعالیتش با مشکلات زیادی رو به رو می شود. این امر می تواند برای بسیاری از برندها مشکل ساز شده و در زمینه بازاریابی سختی های زیادی پیش روی شان قرار دهد. یادتان باشد شاید شما به تنهایی توانایی پیشبرد کارها بدون برنامه را داشته باشید، اما وقتی پای دیگران و تیم های کاری در میان باشد برنامه نیاز ضروری تان خواهد بود. 

امروزه تیم های بازاریابی بزرگ و به طور کلی برندهای بین المللی برای جزئی ترین کارهای شان نیز برنامه های دقیق دارند. این امر به آنها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شرایط شان را نیز به شدت توسعه خواهد داد. یادتان باشد امروزه برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای پیش از تولید محتوا بارها و بارها محورهای آن را با هم مورد بحث قرار می دهند. بدون شک شما توانایی اختصاص زمان به حوزه بازاریابی مثل برندهای حرفه ای را ندارید. با این حال استفاده از استراتژی برنامه ریزی تولید محتوا می تواند اندکی از کارهای شما را با نظم مشخص پیش ببرد.

پرهیز از فشار لحظه آخری

فشار لحظه آخری اغلب اوقات برای تیم های بازاریابی است که به سختی توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف یا حتی نظم دهی به شیوه های کاری شان را دارند. وقتی یک پروژه به شما در قالب بازاریاب محول می شود، باید از همان ابتدا برنامه ای دقیق برای پیشبرد آرام آن داشته باشید، در غیر این صورت اغلب اوقات با مشکلات اساسی در پایان بازه زمانی در دسترس تان رو به رو خواهید شد. این امر می تواند شما را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو کرده و توانایی تان را نیز به شدت کاهش دهد. 

مطلب مرتبط: 5 ابزار حیاتی تولید محتوا

اگر شما قصد دارید برای کریسمس کمپین منحصر به فردی داشته باشید، باید از یک ماه قبل مقدمات آن را آماده کرده و پیشفرض درستی هم به مخاطب هدف دهید، در غیر این صورت به طور ناگهانی محتوای تان پیش پای مخاطب هدف سبز شده و آنها توانایی ارتباط گرفتن با محتوای تان را نخواهد داشت. این امر می تواند تمام هزینه ها و تلاش تیم تان را به باد دهد. 

یادتان باشد اغلب افراد زیر فشار کاری عملکرد بسیار بدتری از خودشان نشان می دهند. بنابراین اگر شما مایل به استفاده از شیوه های بهتر در زمینه بازاریابی هستید، باید به طور چشمگیری وضعیت تان را تغییر دهید. این امر می تواند به یک استراتژی ساده برای تاثیرگذاری بهتر بر روی مخاطب هدف شروع شود. برنامه ریزی برای تولید محتوا اغلب اوقات همان نکته ای است که شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز دارید. 

ایجاد ارتباط میان بازاریابی در شبکه های اجتماعی با اهداف اصلی برند

هیچ کسب و کاری تمایلی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شیوه غیرکارآمد ندارد. به زبان ساده تر، هر تیم بازاریابی مایل به بازگشت سرمایه در حوزه بازاریابی است. این امر می تواند برای شما مزایای زیادی از جمله افزایش اعتبار در بازار به همراه داشته باشد. درست به همین دلیل برندهایی که توانایی اثرگذاری بر روی مخاطب هدف را از دست می دهند، معمولا خیلی زود کمپین های بازاریابی شان کلیشه ای شده و دیگر جایی در بازار نخواهند داشت.

برنامه ریزی درست و دقیق برای تولید محتوا به شما فرصت حضور در میان برندهای مناسب و حرفه ای برای مشتریان را می دهد. این امر شما را در کانون توجه مشتریان قرار داده و همیشه بستر مناسبی برای تعامل با مشتریان پیش روی تان قرار می دهد. درست به همین دلیل شما اگر به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید هرچه زودتر فعالیت همراه با برنامه را در دستور کار قرار دهید. 

روش های طراحی برنامه تولید محتوا 

در زمینه طراحی یک برنامه استاندارد برای تولید محتوا میان بازاریاب ها و حتی برندهای بزرگ اختلاف نظر زیادی وجود دارد. درست به همین دلیل بسیاری از کارآفرینان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف روش خاص خودشان را پیش می گیرند. هدف ما در این بخش ارائه یک چشم انداز کلی از نحوه طراحی برنامه تولید محتواست. در ادامه خودتان باید براساس نیازهای برندتان و همچنین سلیقه مشتریان اقدام به شخصی سازی این شیوه ها برای کسب و کارتان نمایید. 

برنامه ریزی درباره محورهای محتوا

محتوای هر برندی دارای محورهای مشخصی است. به عنوان مثال، شما به عنوان یک برند فعال در زمینه پوشاک احتمالا علاوه بر پست های مربوط به معرفی محصولات تازه  نیم نگاهی به اخبار صنعت پوشاک نیز دارید. در این میان برخی از پست های دارای ماهیت سرگرمی نیز می تواند برای جلب نظر مشتریان مناسب باشد. نکته مهم در این میان انتخاب محورهای اساسی تولید محتوا از همان ابتدای امر است. این نکته می تواند برای شما جذابیت بسیار زیادی به همراه داشته و توانایی تان در این میان را نیز به طور چشمگیری افزایش دهد. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان شان با دردسرهای زیادی رو به رو هستند. یکی از دلایل این امر بی توجهی به محورهای تولید محتواست. 

اگر شما به دنبال تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف در دنیای کسب و کار هستید، باید از همان ابتدای امر تولید محتوا به طور حرفه ای را در دستور کار قرار دهید. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان با سلیقه های متفاوت کمک نماید. 

مطلب مرتبط: 4 ابزار کاربردی تولید محتوا

یکی از نکات مهم دیگر برای تولید محتوا به شیوه ای حرفه ای توجه به سلیقه مخاطب هدف است. اینکه شما براساس تجربه تان اقدام به تولید محتوا یا انتخاب محورهای اساسی آن نمایید، ایده بدی نیست، اما همیشه باید در پیوند با نظرات مشتریان باشد، در غیر این صورت شما هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهید داشت. 

شما لازم نیست برای انتخاب محورهای اساسی در زمینه تولید محتوا خیلی به خودتان سخت بگیرید. یکی از راهکارهای جذاب در این میان الگوبرداری از برندهای بزرگ است. این امر شما را در کانون توجه مشتریان قرار داده و شرایط تان را به طور چشمگیری بهبود خواهد بخشید. 

استفاده از توفان ذهنی برای ایده پست ها

طراحی برنامه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

اینکه شما چطور و با استفاده از چه محتوایی اقدام به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نمایید، امر بسیار مهمی محسوب می شود. نکته مهم در این میان نحوه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از سوی شماست. بسیاری از برندها در این میان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شرایط بسیار دشواری دارند. این امر در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نوعی فاجعه محسوب می شود. اگر نگاهی سطحی به ایده های رایج در زمینه بازاریابی در شبکه های اجتماعی داشته باشیم، بسیاری از برندها از روی دست هم کپی می کنند. این امر شاید در نگاه نخست ایراد مهمی نباشد، اما بخش مهمی از بی انگیزگی کاربران برای تعامل با برندها را توضیح خواهد داد. بدون تردید بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان مشکل دارند. در عین حال اگر شما ایده های تازه برای تولید محتوا را در کانون توجه قرار دهید، وضعیت تان از بسیاری برندهای دیگر بهتر خواهد بود. 

استفاده از تکنیک توفان ذهنی یکی از شیوه های کاربردی برای ایده پردازی در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و موقعیت تان در بازار را نیز بهینه سازی نماید. در فرآیند توفان ذهنی بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی شیوه بازاریابی شان اقدام به نوشتن صرف تمام ایده هایی که به ذهن شان می رسد، می کنند. این امر می تواند در ابتدا بسیار سخت یا غیرمنطقی به نظر برسد، اما در صورتی که به درستی از سوی شما دنبال شود مزایای بسیار متعددی به همراه خواهد داشت. 

بی شک بسیاری از ایده هایی که شما به طور ناگهانی روی کاغذ آورده اید، چندان اهمیتی برای اجرا ندارد. درست به همین دلیل برخی از برندها در عوض اقدام به ارزیابی تک تک ایده ها و سپس انتخاب از میان بهترین شان می کنند. این امر می تواند شما را در کانون توجه مشتریان قرار داده و وضعیت تان را نیز به طور چشمگیری بهبود بخشد. 

یادتان باشد شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه امکان استفاده از ایده های بسیار متنوعی را دارید. در این میان توفان ذهنی فقط ایده هایی که پس ذهن تان قرار دارد را به طور مشخص روی کاغذ می آورد. شما لازم نیست از تمام این ایده ها به یک شکل استفاده کنید، بلکه فرصت کافی برای ارزیابی تمام ایده ها و سپس انتخاب از میان شان را خواهید داشت. چنین امری به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان را به طور چشمگیری گسترش می دهد. 

مطلب مرتبط: چالش تولید محتوای مداوم

تصمیم گیری درباره زمان انتشار محتوا

طراحی برنامه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

اینکه شما چه زمانی محتوای تان را منتشر می کنید، محل بحث های متنوع و زیادی است. بسیاری از برندها برای زمان بندی انتشار محتوا فرمول های عجیبی دارند. نکته مهم در این میان ساده سازی فرآیند مورد نظر است. شما لازم نیست همیشه از ایده های سخت یا غیرممکن استفاده کنید. گاهی اوقات ایده های ساده تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب هدف دارد. درست به همین دلیل شما باید فقط خودتان را به جای مشتریان قرار داده و براساس چشم انداز آنها کارتان را توسعه دهید. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک ویژه ای خواهد کرد. 

شما به عنوان یک کاربر معمولی در سطح اینترنت چه زمانی اقدام به گشت و گذار در این فضا می کنید؟ یادتان باشد برای پاسخگویی به این سوال باید خودتان را در وضعیت عادی قرار دهید. به همین دلیل اگر در طول روز برای کار بازاریابی از اینترنت و شبکه های اجتماعی سود می برید، در این بخش باید کاملا صادقانه پاسخ دهید، در غیر این صورت شاید هرگز توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا نکنید. 

پس از اینکه شما پاسخ مربوط به زمان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را دادید، نوبت به تاثیرگذاری بر روی مخاب هدف به شیوه ای استاندارد می رسد. این بخش برای شما شامل انتخاب نهایی زمان بارگذاری محتوا و انتشار نهایی آن است. یادتان باشد برای تاثیرگذاری بهتر بر روی مخاطب هدف باید زمان بارگذاری محتوا را به خاطر بسپارید. این امر بعدها برای ارزیابی میزان موفقیت تان در انتخاب بهترین زمان ممکن کاربردی خواهد بود. 

بی شک همه برندها در ابتدای فعالیت بازاریابی اندکی از شیوه آزمون و خطا سود می برند. در رابطه با زمان مناسب برای تولید محتوا نیز شما باید همین ایده را در دستور کار قرار دهید. چنین امری شما را به طور چشمگیری در کانون توجه مشتریان قرار داده و فرصت های بسیار خوبی پیش روی تان قرار خواهد داد. 

ترکیب ایده ها و محتواها

طراحی برنامه تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

شما قرار نیست همیشه به برنامه تان برای طراحی محتوا در محورهای مشخص پایبند باشید. گاهی اوقات برخی از ایده های باید به سرعت جایگزین شده یا حتی در صورت بروز رویدادی خاص نیاز به استفاده از محتوای ویژه پیش می آید. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و توانایی تان در این میان را نیز توسعه می دهد. 

مطلب مرتبط: چگونه ایده های جدید برای تولید محتوای خود داشته باشیم؟

یادتان باشد در طول زمان سلیقه کاربران نسبت به محتوای شما تغییرات مهمی خواهد کرد. این امر می تواند به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان در این میان را نیز تغییر دهید. بنابراین باید همیشه نیم نگاهی به نحوه ساماندهی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف داشته باشید و شیوه فعالیت تان را نیز بر همین اساس توسعه دهید. 

استفاده از شیوه های حرفه ای برای تولید محتوا در راستای بازاریابی بهتر امر مهمی محسوب می شود. در این میان شما می توانید هر از چند گاهی با ترکیب ایده های تان در حوزه بازاریابی همه کاربران را به وجد آورده و شانس تان در این میان را به طور چشمگیری توسعه دهید. 

خلاقیت در حوزه بازاریابی همیشه مورد نیاز است. با این حال شما باید خلاقیت تان را استاندارد پیش ببرید. در این میان برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از راهکارهای کمتر حرفه ای سود می برند. این امر شامل طراحی یک برنامه واحد و تلاش برای پایبندی به آنها در هر شرایطی است. اگر شما اندکی خلاقیت و انعطاف پذیری را نیز چاشنی کارتان کنید، وضعیت تان به طور قابل ملاحظه ای بهتر خواهد شد. پس همیشه این نکته مهم را در کانون توجه قرار داده و براساس آن اقدام به برنامه ریزی نمایید. 

تعیین مسئولیت ها

اینکه هر کدام از اعضای تیم بازاریابی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف چه وظایف و شرایطی دارند، امر ساده‎ ای نیست. شما باید براساس میزان تخصص و مهارت هر کدام از اعضا نسبت به تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف اقدام کرده و در نهایت شانس تان در این میان را ارتقا دهید. 

بدون شک تیم های بازاریابی که برنامه مشخصی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف ندارند، همیشه با مشکلات زیادی رو به رو می شوند. این امر می تواند به شما در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و شانس تان را نیز تغییر دهد. وقتی یک تیم در حوزه بازاریاب مسئولیتش را به خوبی بشناسد، تلاش بیشتری برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کرده و در این میان موفقیت بیشتری نیز پیش روی آنها قرار می گیرد. 

شما به عنوان مدیر یک برند یا مسئول تیم بازاریابی باید همیشه وظیفه خودتان را نیز به خوبی مورد توجه قرار دهید. این امر شامل تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با ایده های کاربردی و حرفه ای است. همچنین شما وظیفه اصلی در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و همچنین ارائه راهنمایی های کاربردی به دیگر اعضای تیم را نیز دارید. درست به همین دلیل باید همیشه کارتان را به بهترین شکل ممکن ساماندهی کرده و از پس وظایف تان به خوبی برآیید. 

نگارش کپشن پست ها

گاهی اوقات در شبکه های اجتماعی کپشن یک پست اهمیت بیشتری در مقایسه با خود آن دارد. این امر برای برخی از برندها امر تعجب آوری محسوب می شود. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن هستید، باید همیشه از کپشن های درست و حرفه ای استفاده کنید. متاسفانه امروزه برخی از کارآفرینان تعریف کپشن خوب را در نگارش طولانی آن می بینند. توصیه ما در این میان تلاش برای خلاصه نویسی در دنیای بازاریابی است. این امر از شما برند بسیار بهتری در نگاه مشتریان خواهد ساخت. پس تلاش اصلی شما در این میان باید استفاده از شیوه های حرفه ای و ساده برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باشد. در این میان اگر خلاصه نویسی را نیز در کانون توجه تان قرار دهید، وضعیت تان به طور حرفه ای بهتر خواهد شد.

مطلب مرتبط: 60 ایده برای تولید محتوا

کپشن ها به مخاطب هدف امکان پیش نمایش یک محتوای جدی را داده و از آنها حمایت می کند. به این ترتیب اگر محتوای مورد نظر مورد پسند کاربران نباشد، در زمان شان صرفه جویی خواهد شد. همچنین با مشاهده کپشن کاربران امکان پیش بینی آنچه در انتظارشان است، خواهند داشت. این امر نوعی احترام به مخاطب هدف و سلیقه اش است. بنابراین شما باید همیشه از کپشن های کوتاه و در عین حال کامل برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف سود ببرید. این امر می تواند در بلند مدت به شما از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک کرده و توانایی تان در این میان را نیز به شدت کاهش دهد. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بهینه بر روی مخاطب هدف هستید، مرور کپشن سایر برندها می تواند به شما کمک نماید. 

منبع : blog.hootsuite
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/XdcwUCNM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه