جمعه, 01 فروردين 1399 - 13:46

هیچ چیز بدتر از آن نخواهد بود که مغازه شما به مکان ایده آل انواع دزدها تبدیل شود. این امر به سادگی باعث می شود تا درآمدهای به دست آمده صرف جبران خسارت ها شود. تحت این شرایط امکان بروز یک بحران مالی نیز وجود دارد. تحت این شرایط سوال اصلی این است که چگونه می توان از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری کرد؟ نکته جالب در این رابطه آمارهایی است که منتشر می شود که بیانگر میزان سرقت بالای فروشندگان و کارکنان است. به همین خاطر اگر برنامه ریزی درستی نداشته باشید، این مشکلات همواره با شما باقی خواهد ماند. از این امر به عنوان دومین تهدید جدی خرده فروشی ها نام برده می شود. در همین راستا به بررسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که مغازه شما را به بالاترین حد ایمنی در برابر دزدی می رساند.

1-در استخدام های خود حرفه ای تر عمل کنید

چگونه از مغازه خود در برابر دزدی محافظت کنیم

برخی از افراد مستعد دزدی بوده و یا سابقه بدی را دارند. بدون شک اگر شما این افراد را استخدام کنید، ریسک بالایی را متحمل خواهید شد. به همین خاطر نیز توصیه می-شود تا در استخدام افراد دقت عمل کافی داشته و برای مدتی آنها را کاملا زیر نظر داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا به اطمینان بیشتری نسبت به آنها دست پیدا کنید.

2-از دوربین مداربسته استفاده کنید

تکنولوژی به شما کمک خواهد کرد تا انجام بسیاری از کارها ساده تر شود. درواقع نمی توان انتظار داشت که شما در تمامی مکان ها حضور داشته باشید، با این حال با استفاده از دوربین های مداربسته، امکان مشاهده همه فضاها به وجود می آید. همچنین شما باید همه کالاها را مکتوب کنید تا در صورت کم شدن، سریعا بتوانید پیگیری های لازم را انجام دهید. این امر که حداقل یک فرد کاملا قابل اعتماد همواره در کنار فروشندگان حضور داشته باشد، باعث خواهد شد تا احتمال بروز چنین اتفاقی به پایین-ترین حد ممکن برسد. در نهایت ضروری است تا فضاهایی امن و دور از دسترس برای قرار دادن پول و وسایل شخصی افراد وجود داشته باشد. در غیر این صورت با یک فاجعه مواجه خواهید شد. فراموش نکنید که احتمال دزدی حتی از مشتریان نیز وجود داشته و در صورت وقوع چنین اتفاقی شما با مشکلات قضایی و بدنامی مواجه خواهید شد. به همین خاطر ضروری است تا در ابتدا از تیم خود اطمینان کافی داشته باشید. در آخر توجه داشته باشید که این دوربین ها باید فضای بیرونی مغازه را نیز پوشش دهد.

مطلب مرتبط: چگونه سارقین فروشگاه خود را شناسایی کنیم

3-فردی را مسئول تامین امنیت کنید

در این رابطه منظور ما استخدام یک بادیگارد حرفه ای نبوده و تنها کافی است تا فردی را استخدام کنید که خصوصا در زمان شلوغ شدن مغازه و مشغله کاری بالای فروشندگان، همه چیز را زیر نظر داشته باشند. همچنین این امر که فیش خرید افراد کنترل شود، یک راهکار مناسب خواهد بود. در نهایت اگر در این رابطه به صورت شیفتی عمل کرده و فردی شب ها نیز در مغازه و یا فروشگاه حضور داشته باشد، آرامش خاطر بالاتری را خواهید داشت. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که سیستم های امنیتی شما باید کاملا هوشمند باشد. این امر باعث خواهد شد تا در صورتی که در زمانی غیر از ساعت کاری، تلاشی برای بازکردن درها صورت گیرد، شما سریعا از آن مطلع شوید. همچنین از کمک گرفتن از پلیس محلی نیز نباید غافل شد.

در نهایت توجه به اقدامات انجام شده از سوی سایر مغازه ها می تواند شما را در افزایش ضریب امنیت مغازه یاری رساند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید