شنبه, ۳۱ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۱ / Sat, 21 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

فعالیت در دنیای کسب و کار همیشه تجربه ای لذت بخش نیست. گاهی اوقات شما به بیشترین تمرکز ممکن در محل کار نیاز دارید و هرچه تلاش می کنید چنین امری قابل تحقق نیست. درست به همین خاطر باید ارزیابی دوباره ای در روش کارتان در این میان صورت دهید. این امر شاید شرایط بسیار دشواری پیش روی تان قرار دهد، اما گامی به سوی حرفه ای تر شدن در حوزه کارآفرینی خواهد بود. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از راهکارهای حرفه ای برای بهبود وضعیت کاری از نقطه نظر حفظ تمرکز است. اگر شما هم در محل کار یا هنگام پیگیری امور شرکت از راه دور با مشکل از دست دادن تمرکز رو به رو هستید، این مقاله به طور کامل مخصوص شماست. در ادامه برخی از نکات مهم در این رابطه را از نظر کارآفرینان جوان و موفق در سراسر دنیا مورد ارزیابی قرار می دهیم. 

حفظ تمرکز در محل کار به شیوه کارآفرینان حرفه ای

تأمل درباره چرایی کسب و کارتان

زین استیونز: موسسه مالی پروتی

بسیاری از کارآفرینان در فرآیند فعالیت کاری به دلیل فراموشی چرایی راه اندازی کسب و کار با مشکلات بسیار زیادی رو به رو می شوند. این امر شرایط بسیار دشواری پیش روی برندها قرار می دهد. اگر شما هم به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، شروع کار با پیدا کردن چرایی حضورتان در بازار امر مناسبی خواهد بود. این نکته به طور معمول انگیزه کارآفرینان را چند برابر کرده و فرصتی مناسب به شما برای حفظ تمرکزتان در سطحی بالا خواهد داد. به این ترتیب دیگر مشکلی از نظر تاثیرگذاری بر روی فرآیند کسب و کارتان نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: چالش حفظ تمرکز در محیط کار

امروزه برخی از برندها برای جلب نظر مشتریان به طور مداوم با مشکلاتی رو به رو هستند. این امر در نگاه نخست شرایط برندها را به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید. با این حساب شما باید همیشه در زمینه مقابله با اتلاف وقت یا فقدان تمرکز در محل کار این نکته مهم را مدنظر قرار دهید. 

حذف تمام عوامل حواس پرتی

کریستین مارکوئت: موسسه رسانه ای مارکوئت

عامل حواس پرتی در تمام بخش های شرکت و محل کار وجود دارد. اگر شما توانایی کنار آمدن با آنها و حفظ تمرکزتان را ندارید، باید راهکار دیگری برای آن پیدا کنید. این امر نکته بسیار مهمی برای بهبود وضعیت کسب و کار محسوب می شود. متاسفانه بسیاری از اوقات برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان شرایط دشواری را پیش رو دارند. این امر وقتی امکان تمرکز بر روی کار سخت تر شود، با بحران مهمتری نیز رو به رو می شود. بنابراین اولین راهکار در این میان حذف تمام المان های حواس پرتی است.

المان هایی مانند دکور بیش از اندازه شلوع در دفتر کار یا حتی گوش همراه می تواند حواس شما را به سادگی پرت کند. درست به همین خاطر باید همیشه به دنبال حذف این موارد از کنار خودتان باشید، در غیر این صورت شاید هرگز امکان بازیابی تمرکز از دست رفته تان را پیدا نکنید. 

حفظ تمرکز در محل کار به شیوه کارآفرینان حرفه ای

درخواست کمک از دیگران

جان ترنر: موسسه سید پراد

درخواست کمک از دیگران همیشه ایده بدی نیست. گاهی اوقات شما برای برون رفت از شرایط برند به کمک فوری دیگران نیاز دارید. این امر می تواند به شما فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی دیگران بدهد. در این صورت شما باید همیشه از فرصت موردنظر به خوبی سود ببرید، در غیر این صورت شاید هرگز شانسی برای بازیابی تمرکزتان نداشته باشید. امروزه بسیاری از افراد در سراسر دنیا با مشکل فقدان تمرکز در محل کار رو به رو هستند. این امر از سوی برخی از کارشناس های حرفه ای یا دیگر افراد متخصص در حوزه کسب و کار به خوبی حل شده است. بنابراین شما امکان استفاده از توصیه های آنها برای بهبود شرایط‎تان را خواهید داشت. مقاومت در برابر این امر همیشه به ضرر شما خواهد بود. 

مطلب مرتبط: چالش حفظ تمرکز دورکارها

خداحافظی با ابزارهای آنلاین

بلیر ویلیامز: موسسه ممبر پرس

استفاده از تجهیزات آنلاین مانند گوشی همراه یا رایانه های متصل به اینترنت در فرآیند تمرکز بر روی شرایط کاری همیشه دردسرساز است. این امر شما را در موقعیتی به شدت خطرناک از نظر کاهش سطح تمرکز قرار می دهد. با این حساب اگر شما به دنبال راهکاری برای بهبود وضعیت تان هستید، خداحافظی با ابزارهای آنلاین می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. این امر در مدت زمانی مشخص توانایی شما برای تمرکز بهینه بر روی کار را افزایش می دهد.

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LbUFURvu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه