دوشنبه, ۲۹ شهریور(۶) ۱۴۰۰ / Mon, 20 Sep(9) 2021 /
           
فرصت امروز

17 نشانه میلیونر شدن

1 سال پیش ( 1399/2/20 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جان رمپتون  

میلیونر شدن برای بسیاری از افراد بیشتر شبیه به یک رویا است. اگرچه نمی توان کتمان کرد که درصد بالایی از ثروتمندان جهان خانواده ای متمول داشته اند، با این حال همچنان تعداد زیادی از میلیونرهای خودساخته وجود دارد که در بدترین شرایط زندگی رشد کرده اند. بدون شک اگر آنها موفق شده اند، شما نیز می‎توانید در این رابطه اقدام کنید. در رابطه با میلیونر شدن، یکسری نشانه ها وجود دارد که بیانگر قدم گذاشتن شما در مسیر درست بوده و شانس شما را افزایش می‎دهد. در این مقاله به بررسی 17 مورد از آنها خواهیم پرداخت.

1-از سنین پایین اقدام به کسب درآمد کرده اید

نشانه میلیونر شدن

به هر میزان که سریع تر وارد بازار کار شوید، تجربه و شرایط آینده شما نیز بهبود پیدا خواهد کرد. برای مثال فردی را تصور کنید که از 17 سالگی وارد یک حوزه کاری شده است، بدون شک وی تا 23 سالگی در آن زمینه به جایگاه محکمی دست پیدا کرده و پیشرفت قابل توجهی را داشته است. این امر در حالی است که اگر بخواهید پس از پایان تحصیل چنین سیاستی را به اجرا درآورید، بدون شک با مشکلات زمان زیادی را از دست خواهید داد. در نهایت این امر که به سطح فعلی خود راضی نباشید، باعث می شود تا همواره به دنبال انجام اقدامات بهتر و بیشتری جهت ارتقای درآمد خود باشید. این دقیقا طرز تفکر افراد میلیونر محسوب می شود. درواقع این افراد برای درآمد خود سقفی تعیین نکرده و به صورت مداوم در تلاش برای بهبود هستند. همین امر نیز باعث می-شود تا سریعا رشد کنند. مثال ها در این رابطه زیاد است. برای مثال مارک کوبان و ریچارد برانسون از سن 11 سالگی فروشندگی را آغاز کردند.

مطلب مرتبط: پنج نکته برای تبدیل شدن به یک میلیونر قبل از 30 سالگی

2-شما روحیه کارآفرینی دارید

آیا ذهن شما توانایی ایده‎پردازی های جدیدی را دارد؟ اگرچه ممکن است تصور کنید که ذهن تمامی افراد به این صورت است، با این حال بسیاری از افراد خلاقیت خود را نابود کرده و ذهنی روباتی را پیدا می کنند. به همین خاطر اگر از فکر کردن و پرداختن به ایده های جدید واهمه ندارید، شما یکی دیگر از ویژگی های میلیونر شدن را در اختیار دارید. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که کارآفرینی، شانس میلیونر شدن شما را به مراتب افزایش خواهد داد. این امر در حالی است که با کار کردن برای دیگران، رسیدن به این خواسته کاملا سخت خواهد بود.

3-شخصیتی کاریزماتیک دارید

نتایج یکی از عجیب ترین تحقیقات نشان می-دهد که افرادی که ظاهر و رفتارهای جذاب-تری دارند، شانس موفقیت آنها در زندگی بالاتر خواهد بود. اگرچه این مورد جای بحث فراوانی دارد، با این حال می خواهم این موضوع را از یک منظر دیگر نگاه کرده و دلایل خود را برای این موضوع مطرح کنم. درواقع افرادی که در اصطلاح جذاب تر هستند، اعتماد به نفس بالاتری داشته و سایرین تمایل بیشتری را به ارتباط با آ نها دارند. این موضوع باعث می شود تا زمینه رشد آنها مهیاتر باشد. اگر جسارت کافی را در زندگی خود نداشته باشید، پیشرفت خود را کاملا محدود کرده اید. درواقع افرادی که جذاب تر هستند، حتی در مصاحبه‎های شغلی، مذاکرات و هر اقدامی شانس موفقیت بالاتری را خواهند داشت. اگرچه این امر منصفانه محسوب نمی شود، با این حال یک واقعیت است. با این حال نکته ای که نباید فراموش کنید این است که هر فردی می تواند حتی از نظر ظاهری بهتر شود. برای مثال با تغییر در سبک لباس پوشیدن، نوع رفتارها، صداسازی و فن بیان، تغییر در مدل مو و... شما می-توانید ظاهری جذاب و در نهایت شخصیتی کاریزماتیک پیدا کنید. در نهایت از تغییر در رفتارهای خود نیز غافل نشوید.

4-فردی عملگرا محسوب می شوید

اگرچه ایده‎پردازی اقدام مهمی محسوب می-شود، با این حال تا زمانی که به مرحله اجرا درآورده نشود، ارزشی به وجود نخواهد آمد. در این رابطه اگر فردی هستید که زمان را تلف نکرده و از سریع اقدام کردن واهمه ندارید، شما شانس رسیدن به ثروت را در آینده ای نزدیک خواهید داشت. این دسته از افراد در مدت زمانی کوتاه به استقلال مالی دست پیدا کرده و به دنبال ایجاد تنوع در منابع درآمد خود هستند.

5-نوعی بی‎تابی درونی دارید

این امر یک واقعیت است که فرصت ها منتظر افراد نمی مانند و هر فردی می تواند از آنها استفاده کند. تحت این شرایط حتی از دست دادن یک ساعت نیز می تواند مسیر موفقیت شما را طولانی تر کند. برای مثال شانس یک خرید فوق‎‏العاده را داشته اید، با این حال به علت ترس از سخت شدن اوضاع زندگی، آن را از کنار گذاشته و بر وضعیت فعلی تمرکز کردید. این امر در حالی است که خرید شما طی دو سال باعث می شد تا سرمایه فعلی، به بیش از 10 برابر برسد. درواقع این مثال به خوبی نشان می دهد که افرادی شانس میلیونر شدن را دارند که زمان را از دست نداده و عدم نارضایتی درونی، نوعی اضطرار و بی تابی را در درون آنها به وجود آورده است. همچنین این افراد زمان را تلف نکرده و سریعا اقدامات لازم را انجام می دهد.

6-به جای افزایش پس‎انداز به دنبال بهبود درآمد هستید

استراتژی محتاطانه این است که افراد پس‎انداز حرفه ای داشته باشند تا درآمد فعلی، کفاف زندگی آنها را بدهد. اگرچه نمی توان اهمیت بودجه‎بندی و مدیریت مالی درست را کتمان کرد، با این حال استراتژی بهتر این است که به دنبال افزایش درآمد خود باشید. در این رابطه تنها کافی است تا این انتخاب را داشته باشید، با کمی تحقیق، انواع روش ها را پیدا خواهید کرد.

7-مطالعه مداومی دارید

منطور از مطالعه مداوم این نیست که شما کتاب داستان مطالعه کنید. بلکه این اقدام تنها زمانی سودمند است که شما در زمینه مورد علاقه خود، مطالعه مداومی را داشته باشید. به عقیده جک ما هر فردی با سه سال سرمایه گذاری بر روی خود می تواند در هر زمینه ای به سطح حرفه ای دست پیدا کند. به همین خاطر اگر شما حوزه مورد علاقه خود را پیدا کرده اید و برای آن نرخ مطالعه بالایی را دارید، بدون شک شانس میلیونر شدن شما بسیار بالا خواهد بود.

مطلب مرتبط: چگونه به یک میلیونر تبدیل شویم؟

8-به کیفیت دوستان خود توجه دارید

بسیاری از میلیونرها با دوستان خود یک کسب و کار را راه ‎اندازی کرده اند. درواقع تنها بودن شانس شما را کاهش خواهد داد. برای مثال گوگل توسط دو دوست ایجاد شد و این موضوع در رابطه با اکثر برندهای جهانی، به همین صورت بوده است. به همین خاطر اگر دوستانی دارید که خواهان پیشرفت در زندگی خود هستند، بدون شک شما نیز شانس موفقیت بالاتری پیدا خواهید کرد. در این رابطه اگر بتوانید با افرادی ارتباط برقرار کنید که ویژگی های لازم برای موفقیت آتی شما را دارند، شانس موفقیت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای مثال اگر دوستی دارید که از سرمایه کافی برای شروع یک کسب وکار برخوردار است می توانید به صورت شراکتی اقداماتی را انجام دهید.

9-سبک زندگی مخصوص به خود را دارید

تقلیدکردن در هر زمینه ای یک اقدام نادرست محسوب می شود. برای مثال در سینما، تقلیدکردن از یک فیلم باعث می‎شود تا ارزش کار شما بسیار پایین بیاید و شانس موفقیتی را نداشته باشید، با این حال موفق ترین کارگردان ها و بازیگران آنهایی هستند که سبک خاص خود را دارند. در این رابطه اگر از متفاوت بودن واهمه نداشته و براساس اهداف خود زندگی می کنید که منجر به یک سبک زندگی مخصوص شده است، شما شانس میلیونر شدن خود را افزایش داده اید.

10-آستانه تحمل بالایی در برابر سختی ها دارید

بدون شک ثروتمندشدن اقدامی ساده نیست. درواقع اگر به این صورت بود تعداد میلیونرهای جهان تا به این اندازه کم نمی شد. با نگاهی به داستان زندگی میلیونرهای خودساخته متوجه این امر خواهید شد که آنها در مسیر کار خود با انواع مشکلات مواجه شده اند. به همین خاطر اگر تحمل سختی های زیاد را ندارید، بدون شک شانس میلیونر شدن را از دست خواهید داد.

11-مربی ای برای خود دارید

درست به مانند یک بازیکن که همواره مربی-ای برای خود دارد، شما نیز باید در این رابطه فردی را انتخاب کنید که اشتباهات شما را برطرف کرده و مشاورتان باشد. در این رابطه سعی کنید که از افراد مختلف آموزش ببینید و در نهایت فردی را به عنوان آموزگار و مربی اصلی خود انتخاب کنید. این امر باعث خواهد شد تا سریعا رشد کرده و به هدف خود دست پیدا کنید، با این حال این موضوع را نیز مدنظر داشته باشید که هر دستاوردی، به زمان خاص خود نیاز خواهد داشت. به همین خاطر عجله بیش از حد تنها تلاش های شما را بی‎نتیجه خواهد کرد.

12-شما در گذشته باقی نمی مانید

بسیاری از افراد هستند که در گذشته خود زندگی می کنند. برای مثال فردی که اشتباهی را در جوانی کرده است، دیگر آن مسیر را انتخاب نکرده و این موضوع باعث می شود تا همواره با یک ترس محدودکننده به زندگی خود ادامه دهند. این امر در حالی است که برای موفقیت شما باید درست به مانند زمانی رفتار کنید که در حال آموزش دوچرخه‎سواری بودید. بدون شک هر فردی در این پروسه بارها زمین خورده است، با این حال ادامه دادن کار در نهایت باعث شد تا به نحوه ایجاد تعادل دست پیدا کرده و به موفقیت برسیم. در مسیر خواسته ها نیز باید چنین اقدامی را انجام داده و ترس را یک مرحله کاملا طبیعی بدانیم که تنها اعلام می کند که در حال حاضر آمادگی رسیدن به سطح بالاتر را ندارید. این اتفاق اگر با تحلیل دلایل همراه باشد، بسیار سودمند خواهد بود.

13-شما هدفمند زندگی می کنید

آیا شما هدفی را در زندگی خود دارید که باعث می شود تا زمان خود را هدر ندهید؟ اگر پاسخ شما به این سوال منفی است و استراحت کردن را ترجیح می دهید، بدون شک شانسی برای کسب موفقیت وجود نخواهد داشت. درواقع شما باید هدفی را برای خود داشته باشید که بیش از 70درصد زمان شما را به خود اختصاص دهد.

14-شما ازدواج موفقی را دارید

بنا بر آمارهای منتشرشده، درصد میلیونرها در بین افرادی که ازدواج موفقی را داشته-اند به مراتب بیشتر از سایرین است. درواقع مجرد بودن اگرچه به تصور بسیاری از افراد منجر به کاهش هزینه ها و امکان تلاش بیشتر خواهد شد، با این حال واقعیت خلاف این موضوع را به اثبات می رساند. درواقع با این اقدام شما یک تیم دو نفره را تشکیل داده اید که امکان رسیدن به هر هدفی، میسرتر خواهد شد.

15-خودشناسی خوبی را دارید

این امر که بدانید از چه نقاط قوت و ضعفی برخوردار هستید، باعث خواهد شد تا انتخاب های بهتری را داشته باشید. به همین خاطر پیش از هر اقدامی لازم است تا یک دوره خودشناسی را سپری کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشید.

16-مثبت‎گرا هستید

جهان در دستان افرادی قرار دارد که امیدوار بوده و از تفکری مثبت برخوردار هستند. درواقع اگر از همان ابتدا بخواهید به نیمه خالی لیوان توجه داشته باشید، بسیار طبیعی خواهد بود که در کوتاه ترین زمان ناامید شده و همه چیز را رها خواهید کرد. در نهایت براساس علم ان ال پی که به عقیده بسیاری از افراد رعایت قوانین آن برای کسب موفقیت الزامی است، اگر ذهنیت درستی را نداشته باشید، هیچ اتفاق ارزشمندی در زندگی شما رخ نخواهد داد.

مطلب مرتبط: چهار راه برای تبدیل شدن به یک میلیونر، حتی زمانی که با چیزهای کوچکی شروع می کنید

17-به صورت مداوم به دنبال بهبود خود هستید

آیا به نسبت سال گذشته پیشرفت خاصی را داشته اید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است شما در مسیر تبدیل شدن به یک میلیونر قرار دارید. درواقع این امر که رشد خود را محدود نکنید، کمک خواهد کرد تا در زمینه مورد علاقه خود، به بالاترین سطح دست پیدا کرده و تحت این شرایط طبیعی است که موفقیت را به دست آورید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ay6fpcmg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه