چهارشنبه, ۳۰ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Wed, 19 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

یوتیوب یکی از بهترین پلتفرم ها برای بازاریابی محسوب می شود. علاقه رو به افزایش کاربران به محتوای ویدئویی در طول یک دهه اخیر امر قابل توجهی است. همین نکته برای بسیاری از بازاریاب ها امیدوارکننده بوده است. با این حساب شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان امکان بهره گیری از این ترند را دارید. گاهی اوقات کسب و کارها برای حضور در یوتیوب به منظور فعالیت بازاریابی دچار تردید می شوند. دلیل این امر اغلب اوقات عدم آشنایی با تکنیک های درست تولید محتوا و تعامل با مخاطب هدف در این فضاست.

یوتیوب به عنوان مهمترین پلتفرم ویدئویی در دنیا تفاوت آشکاری با دیگر شبکه های اجتماعی دارد. بنابراین تلاش برای بازاریابی و تعامل با مشتریان در این پلتفرم مانند دیگر شبکه های اجتماعی همیشه با شکست همراه خواهد بود. درست به همین خاطر شما در هر فعالیت کاری تان باید تفاوت میان یوتیوب با دیگر نمونه ها را مد نظر قرار دهید، در غیر این صورت شرایط تان به طور مداوم دشوارتر از هر زمان دیگری خواهد شد. 

ویژگی های محتوای بازاریابی عالی در یوتیوب چیست؟

هدف اصلی در این مقاله کمک به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن در قالب طراحی ویدئوهای یوتیوب است. در این میان استفاده از توصیه های حرفه ای نقش مهمی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بازی می کند. با این حساب در ادامه برخی از مهمترین نکات و ویژگی های ویدئوهای موفق در زمینه بازاریابی را مورد ارزیابی قرار می دهیم. چنین امری به شما برای آشنایی با ویژگی های بازاریابی استاندارد موردنیاز در یوتیوب کمک خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی در یوتیوب با ترندهای اساسی سال 2022

مقدمه تجاری برای ویدئو

مقدمه ویدئوی شما باید به طور کامل رنگ و بوی تجاری و مرتبط با کسب و کارتان را داشته باشد. شما قرار نیست ویدئویی معمولی پیش روی مخاطب هدف تان قرار دهید. درست به همین خاطر باید فکر تمام بخش ها و جزییات کار را کرده باشید. ساده ترین راهکار در این میان استفاده از لوگو و شعار برند در مقدمه ویدئوهاست. این امر شروع مناسبی برای برند شما به همراه داشته و شانس تان در زمینه جلب نظر مخاطب تان را به شدت افزایش می دهد. 

گاهی اوقات برندها دقیقا مانند یک یوتیوبر یا اینفلوئنسر محتوای شان را شروع می کنند. این امر اغلب موجب سردرگمی کاربران در زمینه تشخیص محتوای تان خواهد شد. بنابراین همیشه از چنین اشتباهی پرهیز نمایید، در غیر این صورت دردسرهای تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. این امر حتی توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و بهبود شرایط تان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. 

مقدمه یک ویدئوی بازاریابی باید بسیار خودمانی و همچنین دارای علامت های مشخص از سوی یک برند باشد. یکی از تمرین های خوب در این میان تلاش برای مشاهده نمونه ویدئوهای موفق از برندهای بزرگ است. شاید این امر زمان زیادی از شما بگیرد، اما دست کم تجربه خوبی پیش روی تان قرار خواهد داد. با این حساب دیگر نیازی به نگرانی نسبت به بخش ابتدایی ویدئوی تان در یوتیوب نخواهید داشت. 

طراحی بخش اولیه ویدئو به طور جذاب

جذابیت ویدئوها امر بسیار مهمی برای تعامل میان کاربران با برندها محسوب می شود. متاسفانه برخی از برندها در این راستا جذابیت بخش ابتدایی ویدئوی شان را به طور مداوم مورد بی توجهی قرار می دهند. شاید این امر در نگاه نخست مشکل چندان بزرگی نباشد، اما بدون تردید در فضای یوتیوب برای برندها دردسرساز می شود. دلیل این امر نیز تمایل کاربران در یوتیوب برای مشاهده بخش ابتدایی ویدئوها در قالبی به شدت جذاب است. با این حساب حتی اگر شما بهترین ویدئوی دنیا را هم داشته باشید، بدون یک مقدمه کاربردی توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را نخواهید یافت. 

یادتان باشد شما برای جذاب تر ساختن بخش ابتدایی ویدئوی تان همیشه امکان بیان اخبار تازه یا توضیح اجمالی درباره کلیت ویدئو را دارید. این امر مشتریان را نسبت به بخش هایی که باید منتظرش باشند، آگاه خواهد کرد. به علاوه، اگر یک مکالمه ساده و احوالپرسی را هم در نظر داشته باشید، بخش ابتدایی تان بی نظیر شروع خواهد شد. همانطور که قابل مشاهده است، بخش ابتدایی یک ویدئو نباید همیشه بی عیب و نقص باشد. شما امکان استفاده از ایده های بسیار متنوع برای شروع ویدئوی تان را دارید. با این حساب باید این نکته مهم را به طور مداوم مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شاید توانایی لازم برای جلب نظر مشتریان تان را به سرعت از دست بدهید. 

انتخاب تیتر مناسب

تیترها نقش مهمی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارد. اگر تیتر یک ویدئو به خوبی طراحی شود، توانایی برند موردنظر برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و افزایش بازدیدها به شدت بالا خواهد رفت. در این میان وضعیت یک برند نقش مهمی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد داشت. با این حساب شما باید همیشه به فکر تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان به شکل حرفه ای و همراه با تیتری جذاب باشید، در غیر این صورت شاید توانایی تان در این میان به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کند. 

اغلب اوقات برندها برای انتخاب تیترها دردسرهای زیادی را پشت سر می گذارند. دلیل این امر نیاز به یک تیتر جذاب و هماهنگ با ماهیت کلی محتواست. با این حساب شما باید ابتدا گزینه های مختلف را مدنظر قرار داده و در نهایت بهترین آنها را انتخاب نمایید، در غیر این صورت شاید حتی ویدئوی تان یک بازدید هم دریافت نکند. 

امروزه برخی از برندها برای تعامل با مخاطب هدف ویدئوهای شان را براساس استفاده از آزمون آ/ب نام گذاری می کنند. این آزمون شامل استفاده از تکنیک های مختلف برای اسم گذاری ویدئوها و ارزیابی میزان موفقیت هر کدام در جلب نظر مخاطب هدف است. شما به این ترتیب شانس تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان به بهترین شکل ممکن را خواهید داشت. 

یادتان باشد تیتر شما باید همیشه از نظرات دیگران نیز به خوبی استفاده نماید. بنابراین شما هیچ محدودیتی در این میان پیش روی تان نخواهد بود. اگر در این میان شیوه های تازه ای برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیدا کردید، باید همیشه از آن استقبال نمایید. این امر اغلب اوقات از طریق توجه به نظرات دیگران به خوبی امکان پذیر است. با این حساب باید برخورد بسیار خوبی با دیگر کاربران در زمینه استفاده از نظرات شان داشته باشید، در غیر این صورت شانس تان به طور مداوم در زمینه انتخاب تیترهای جذاب کاهش پیدا می کند. 

مطلب مرتبط: بازاریابی در یوتیوب با برگزاری مسابقات هیجان انگیز

استفاده از ترندهای تازه در ویدئوها

طراحی و ساخت ویدئو براساس ترندهای تازه همیشه گرد و خاک زیادی در میان کاربران به پا می کند. امروزه کاربران در یوتیوب به خوبی از ترندها مطلع شده و مایل به مشاهده ویدئوهایی براساس آنها هستند. بازاریاب های حرفه ای نیز در راستای تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف به طور مداوم از چنین توصیه هایی سود می برند. بنابراین شما باید همیشه به دنبال پیگیری ترندهای تازه باشید. 

تیم های بازاریابی به طور معمول همیشه در جریان ترندهای تازه هستند. اگر شما در این راستا مشکلی دارید، همیشه ابزارهای حرفه ای در دسترس تان خواهد بود. درست به همین خاطر باید تا جای ممکن در زمینه استفاده از ترندهای تازه از ابزارهایی نظیر گوگل ترندز یا آنالیتیکس سود ببرید. نکته جالب درباره چنین ابزارهایی امکان استفاده رایگان از آنها و بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافی است. با این حساب شما مشکل زیادی برای جلب نظر مشتریان تان نخواهید داشت. 

استفاده از موسیقی پس زمینه

موسیقی عنصر مهمی در زندگی انسان محسوب می شود. صرف نظر از آثار مختلفی که در قالب آلبوم های موسیقی به طور سالانه منتشر می شود، استفاده از برخی تکنیک ها نظیر اضافه کردن موسیقی متن به ویدئوهای بازاریابی نیز امر مهمی محسوب می شود. این نکته باید به طور مداوم مدنظر برندها قرار داشته و شرایط تان را براساس آن پیش ببرید. 

موسیقی متن جذابیت ویدئوها برای مخاطب هدف را به طور چشمگیری افزایش می دهد. این نکته شانس شما برای تعامل با مخاطب هدف را بیشتر می کند. البته یادتان باشد در زمینه استفاده از موسیقی متن باید به هماهنگی آن با ماهیت ویدئو نیز توجه نشان دهید، در غیر این صورت شاید خیلی زود جذابیت ویدئوی تان برای مخاطب هدف از بین برود. 

گاهی اوقات برندها فقط از یک موسیقی متن برای تولید محتوا استفاده می کنند. شاید این امر در نگاه نخست بسیار جذاب به نظر می رسد، اما شانس تان در عمل برای تعامل با مخاطب تان به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا خواهد کرد. درست به همین خاطر باید همیشه تنوع بخشی به موسیقی های مورد استفاده در ویدئوهای تان را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت خیلی زود شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان کاهش پیدا خواهد کرد. 

خوشبختانه امروزه ویدئوهای رایگان بسیار زیادی در دسترس برندها قرار دارد. نکته مهم در این میان اطمینان از عدم نقض قوانین کپی رایت در زمینه استفاده از ویدئوهای مختلف است. اگر شما به این نکته مهم توجه لازم را نشان ندهید، خیلی زود با مشکلات اساسی در این راستا رو به رو خواهید شد. این امر می تواند شانس شما در بازار را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده و مشکلات بازاریابی تان را نیز دوچندان کند. 

استفاده از صدای شفاف در ویدئوها

اگرچه فرمت ویدئو اهمیت بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارد، اما معنای این امر بی توجهی به صدای ویدئوها نیست. هرچه باشد کاربران نیمی از مفهوم محتوای شما را از طریق صدای آن درک خواهند کرد. درست به همین خاطر شما باید با دقت بسیار زیادی صداگذاری کارتان را پیش ببرید. این امر شما را در قالب یک کارگردان حرفه ای پیش روی مشتریان قرار خواهد داد. 

صداگذاری درست بر روی محتوای بازاریابی برند در یوتیوب شانس تان برای جلب نظر مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. نتیجه این امر بهبود رتبه ویدئوی شما در جست و جوی یوتیوب خواهد بود. این امر تا حددی یکی از تکنیک های سئو برای یوتیوب نیز محسوب می شود. با این حساب شما باید همیشه در کنار فیلمبرداری و ساخت ویدئوهای جذاب به فکر صداگذاری درست نیز باشید. این امر شانس تان در بازار برای تعامل بهینه با مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. 

مطلب مرتبط: نبایدهای بازاریابی در یوتیوب برای کسب و کارها

رعایت اختصار

هیچ کس در دنیای کنونی حوصله ویدئوهای طولانی را ندارد. این امر حتی درباره یوتیوب به عنوان یکی از پلتفرم های مناسب برای محتوای طولانی نیز مصداق دارد. بی تردید شما امکان بارگذاری ویدئوهای چند ساعته را نیز در یوتیوب دارید. با این حال در قالب یک برند باید همیشه انگیزه و شرایط مشتریان تان را نیز مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت خیلی زود شرایط تان برای همکاری با مخاطب هدف پیچیده و غیرقابل درک خواهد شد. چنین امری شانس تان برای تعامل بهینه با مخاطب هدف را کاهش داده و شرایط تان در بازار را نیز به طور قابل ملاحظه ای دشوار خواهد کرد. 

شاید برخی از برندها تهیه ویدئوهای بسیار کوتاه را سخت و حتی دشوار بدانند. در این صورت شما امکان ویرایش ویدئوی تان در مراحل پایانی را خواهید داشت. این امر شامل استفاده از امکانات ویرایش ویدئو برای حذف بخش های غیرضروری و کاهش مدت زمان آن است. به این ترتیب دیگر نیازی به نگرانی بابت کاهش تعداد بازدید از سایت تان نخواهد بود. 

اگر نگاهی به عملکرد برندهای بزرگ در زمینه تولید محتوای ویدئویی در یوتیوب داشته باشید، اغلب آنها ویدئوهایی کمتر از یک دقیقه پیش روی مخاطب شان قرار می دهند. معنای این امر ضرورت استفاده شما از چنین ترندی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد بود. با این حساب اگر شما به چنین نکته مهمی توجه نشان دهید، شانس تان برای همکاری با مخاطب هدف و بهبود شرایط تان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند. 

شخصی سازی تجربه کاربران

ویژگی های محتوای بازاریابی عالی در یوتیوب چیست؟

شخصی سازی تجربه کاربران شامل استفاده از ایده های متنوع برای پاسخگویی به نیازها و سلیقه های متمایز آنهاست. بدون تردید کاربران در زمینه تعامل با برندها دارای سلیقه ها و حتی انتظارات بسیار متنوعی هستند. درست به همین خاطر شما باید در زمینه تولید محتوا به فکر سلیقه تمام کاربران تان باشید، در غیر این صورت شاید خیلی زود توانایی جلب نظرشان را از دست بدهید.

یکی از اشتباهات بزرگ برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف مربوط به استفاده از یک ایده یا مجموعه ای از ایده های ثابت به طور مداوم است. این امر شانس تان برای جلب نظر دامنه وسیع تری از کاربران را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. بنابراین در نهایت با کلی مشتری ناراضی در کنار برندتان تنها خواهید ماند. این امر برای بسیاری از برندها مهم و تعیین کننده خواهد بود. 

استفاده از داده های معتبر و نظرخواهی از کاربران برای پی بردن به محتوای مورد علاقه شان ضرورتی اجتناب ناپذیر برای برندها محسوب می شود. این امر باید نکته اساسی و راهنمای مهمی برای برند شما باشد. درست به همین خاطر همیشه تعامل با مخاطب هدف را به یاد داشته باشید، در غیر این صورت شرایط تان به طور مداوم دشوار و پیچیده خواهد شد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی در یوتیوب با تکنیک های جذاب

اضافه کردن دعوت به عمل (CTA)

ویژگی های محتوای بازاریابی عالی در یوتیوب چیست؟

دعوت به عمل یکی از بخش های مهم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. این امر شانس شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده و در نهایت وضعیت تان را بهبود می بخشد. امروزه بسیاری از برندها در زمینه حضور در یوتیوب به دنبال فروش محصولات شان نیز هستند. بنابراین استفاده از دعوت عمل مناسب در ویدئوها نقش مهمی برای جلب نظر مخاطب هدف خواهد داشت. شما با چنین راهکاری به سادگی هرچه تمام تر شانس تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و جلب نظرش به سوی محتوای مورد علاقه تان را خواهید داشت. 

بدون تردید کاربردهای دعوت به عمل فقط مربوط به فروش محصولات نیست. امروزه شما امکان استفاده از این بخش برای افزایش ترافیک سایت اصلی یا حتی نمایش سایر محتواهای برندتان در یوتیوب را دارید. بنابراین طراحی این بخش به طور مشخص باید براساس نیازهای کسب و کارتان صورت گیرد، در غیر این صورت شاید مشکلات تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. 

یادتان باشد ارزیابی مداوم کیفیت دعوت به عمل و تلاش برای استفاده از نمونه های بهتر در تلاش های بعدی برندتان همیشه نکته مثبتی محسوب می شود. بنابراین شما باید به طور مداوم این امر را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان به طور مداوم کاهش پیدا خواهد کرد. 

استفاده از صفحه پایانی برای پروموت کردن سایر محتواها

ویژگی های محتوای بازاریابی عالی در یوتیوب چیست؟

وقتی کاربران یکی از محتواهای برند شما را مشاهده می کنند، احتمال اینکه انگیزه شان برای مشاهده سایر محتوای کانال تان هم بالا برود، وجود دارد. بنابراین شما باید خودتان را برای چنین اتفاقی به خوبی آماده سازید، در غیر این صورت وضعیت تان به طور مداوم بدتر شده و شاید حتی توانایی تاثیرگذاری ساده بر روی مخاطب تان را هم از دست بدهید. 

پروموت کردن محتوا در بخش پایانی ویدئوهای یوتیوب کانال همیشه ایده جذابی است. یادتان باشد این امر هیچ هزینه ای برای شما و برندتان به همراه ندارد. بنابراین همیشه نسبت به استفاده درست از آن در زمینه بازاریابی توجه نشان دهید، در غیر این صورت شاید خیلی زود عرصه رقابت بازاریابی در یوتیوب را به رقبای تان واگذار نمایید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی و جذب مخاطب هدف در یوتیوب

بدون تردید استفاده از یوتیوب برای بازاریابی یکی از نکات اساسی و اجتناب ناپذیر برای برندها محسوب می شود. درست به همین خاطر شما باید همیشه در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از شیوه های درستی سود ببرید. این امر شانس تان در بازار را به طور محسوسی افزایش می دهد. توصیه های مورد بحث در این مقاله نقطه شروع مناسبی برای شما به منظور بازاریابی در یوتیوب خواهد بود. 

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/nczBIxVU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه