شنبه, ۵ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Sat, 25 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

هوش مصنوعی همیشه سناریوهای مربوط به جنگ میان انسان و ربات ها را به همراه دارد. انگار فیلم های علمی- تخیلی واقعا اثر منفی خودشان را روی ذهن ما گذاشته و قرار است تا ابد هوش مصنوعی با نگاه های سنگین بدرقه شود. ما در این مقاله قصد داریم کمی متفاوت به ماجرا نگاه کنیم. اصلا بر فرض که هوش مصنوعی واقعا مشکوک می زند، آیا این فناوری تازه فرصت های شغلی جدید هم به همراه دارد؟

فرصت های شغلی در حوزه هوش مصنوعی

شما در این مقاله خیلی شسته و رفته با موقعیت های شغلی تازه ای که هوش مصنوعی در اختیارتان خواهد گذاشت، آشنا می شوید. شاید باورتان نشود، اما برخی از این حوزه ها اصلا انقلابی یا دور از ذهن نیست. پس با ما همراه باشید تا ببینیم هوش مصنوعی به غیر از تهدید گرفتن جای انسان ها، فرصت های اشتغال زایی هم دارد!

مطلب مرتبط: هوش مصنوعی به توسعه کسب و کارها کمک می کند

خبرنامه هوشمند: پایان دردسرها

خبرنامه هوشمند

آیا تا حالا در خبرنامه برخی از برندها عضو شده اید؟ اینطور وقت ها آدم به طمع دسترسی به محتوای به درد بخور خودش را در دامی بزرگ می اندازد؛ چراکه اغلب اوقات چنین خبرنامه هایی اصلا محتوای باکیفیتی ندارند. در عوض، شما خودتان را دو دستی در معرض حمله بی پایان ایمیل ها قرار می دهید. 

مزیتی که فناوری هوش مصنوعی در این بخش برای کارآفرینان دارد، امکان ساماندهی کیفی محتوا و گردآوری برخی از بهترین اخبار در حوزه کسب و کارهای گوناگون است. اینطوری شما دیگر همیشه با دست پر و اخبار تحلیلی پیش مخاطب تان می روید. ماجرا جالب شد، نه؟

خبرنامه های هوشمند به زودی نه تنها جای خبرنامه های معمولی را می گیرند، بلکه رقیب جدی برای اخبار به طور کلاسیک (همان اخبار تلویزیون) خواهند بود؛ چراکه پیگیری اخبار به طور فشرده و با نظارت دقیق هوش مصنوعی خیلی راحت تر از شنیدن اخبار سر ساعت مشخص و با تفصیل فراوان خواهد بود. 

بی شک مدیریت خبرنامه های هوشمند مثل نمونه های کلاسیک نیست. درست به همین خاطر فرصت شغلی خوبی برای افراد آشنا با این فناوری فراهم می کند تا موقعیت شغلی مناسبی پیدا کنند.

راه اندازی کانال یوتیوب: ایده ای ساده

راه اندازی کانال یوتیوب

هر فناوری تازه ای که از راه می رسد، مردم دوست دارند کلی اطلاعات درباره اش داشته باشند. اینطور وقت ها آدم فکر می کند هرچه بیشتر درباره فناوری تازه وارد بداند، بهتر از آن استفاده خواهد کرد. البته از این بگذریم که خیلی ها اصلا یادگیری نکات تازه درباره یک فناوری به کارشان نمی آید و صرفا از سر کنجکاوی اخبارش را دنبال می کنند. 

ایده ای که ما در این بخش قصد بررسی اش را داریم، حسابی در دنیای دیجیتال محبوب است. راه اندازی کانال یوتیوب کاری است که شما با چند کلیک ساده می توانید انجام دهید. این امر به شما کمک می کند تا بدون هیچ دردسری درگاه تعاملی رایگان و صدالبته محبوبی با مخاطب تان داشته باشید. در این میان کافی است دست به طراحی ویدئوهایی درباره هوش مصنوعی بزنید. اینطوری دیگر همه چیز به طور خودکار جلو رفته و دیگر لازم نیست خیلی به خودتان سخت بگیرید. 

مطلب مرتبط: توسعه کسب و کار با هوش مصنوعی: آشنایی با 5 ابزار مقرون به صرفه

اتوماسیون اطلاع رسانی: نیاز هر سازمان

اتوماسیون اطلاع رسانی

سازمان های بزرگ از نظر اطلاع رسانی به کارمندان و از همه مهمتر مشتریان دردسرهای زیادی دارند. گاهی اوقات مسئولیت اطلاع رسانی بین دپارتمان های مختلف دست به دست می شود و آخر هم هیچ کس از آنها خبردار نخواهد شد. این کاری است که معمولا مشتریان را حسابی عصبانی کرده و برندها را با مشکلات عمیقی رو به رو می سازد. اگر دوست دارید یکبار برای همیشه از شر چنین مشکلاتی خلاص شوید، باید زود سراغ اتوماسیون هوشمند بروید. این اتوماسیون ها با استفاده از هوش مصنوعی گزارش های مختلف از بخش های گوناگون شرکت را گردآوری کرده و به دست مخاطب درستش می رساند. تنها نکته کلیدی در این میان نیاز به یک ناظر برای رفع اشتباهات احتمالی است. اینطوری ضریب خطا هم به حداقل کاهش پیدا خواهد کرد. ماجرا حسابی جالب شد، نه؟

هوش مصنوعی در یک افق کلی به ساده سازی کار کارآفرینان کمک می کند. شما در این میان می توانید خیلی راحت فرصت های شغلی تازه ای پیدا کنید که با سلیقه تان سازگار بوده و اتفاقا فشار کمتری هم داشته باشد. 

طراحی نرم افزار مدیریت زمان هوشمند: خداحافظی با تاخیرها

طراحی نرم افزار مدیریت زمان هوشمند

چند بار تا حالا برای تان پیش آمده دقیقه 90 متوجه یک قرار کاری مهم شوید و با کلی تاخیر سر آن حاضر شوید؟ این تجربه معمولا حسابی برای کارآفرینان دردناک خواهد بود؛ چراکه علاوه بر بدبینی طرف مقابل، عملا فرصت آماده شدن برای جلسه را نیز از آنها می گیرد. دقیقا مثل بازیگری که تازه همین نیم ساعت پیش فهمیده باید در یک اجرای زنده نقش اصلی تئاتر را ایفا کند!

یکی از امکانات ویژه ای که هوش مصنوعی به اهالی دنیای کدنویسی می دهد، امکان طراحی انواع نرم افزار با کمک هوش مصنوعی است. اینطوری خیلی از دردسرهای مربوط به مدیریت چنین نرم افزارهایی خود به خود رفع می شود. مثلا مدیریت زمان را در نظر بگیرید؛ اگر ابزاری بود که از چند روز قبل درباره یک ملاقات به آدم پیام می داد و نکات کلیدی را یادآوری می کرد، چقدر خوب بود؟

حالا اگر نرم افزار بالا به هوش مصنوعی مجهز باشد و بتواند با جست وجو درباره افراد حاضر در جلسه کاری توضیحی مختصر درباره آنها به شما دهد، چه اتفاقی می افتد؟ بی شک جلسه موردنظر نه تنها خیلی بهتر جلو می رود، بلکه دیگر خبری از نارضایتی حاضران هم نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: آینده و تحول کسب و کارها در عصر هوش مصنوعی

همانطور که می بینید، طراحی نرم افزار به کمک هوش مصنوعی می تواند تجربه تمام افراد از دنیای کسب و کار را تغییر دهد. شاید اولین نسل از چنین نرم افزارهایی باگ های خاص خودشان را داشته باشند، اما خب مگر کار بی عیب و نقص وجود خارجی دارد؟ 

تحلیل دقیق تر بازار: پیش به سوی موفقیت نامحدود

تحلیل دقیق تر بازار

تحلیل بازار کاری است که برای خیلی از کارآفرینان حسابی دردناک محسوب می شود. اینطور وقت ها آدم حس می کند تمام تلاش های او در یک چشم به هم زدن نیست و نابود شده است. راستش را بخواهید، حتی کارآفرینان خبره هم از مطالعه و تحلیل بازار وحشت دارند، چه برسد به کسانی که تازه اول راه هستند. به همین خاطر خبر تحلیل بازار با کمک هوش مصنوعی از ماه ها قبل هوش و حواس کارآفرینان را برده است. درست شنیدید، شما الان می توانید به کمک ابزارهایی مثل چت جی پی تی یا نمونه های حرفه ای تر مثل هوت سویت (Hootsuite) دست به تحلیل بازار بزنید؛ آن هم بدون اینکه کارتان نیاز به کمک گرفتن از دیگران داشته باشد. 

این روزها کسب و کاری در دنیا نیست که دنبال یک کارشناس همه فن حریف برای تحلیل بازار نباشد. خیلی از کارآفرینان برای اینکه کارشان در دنیای کسب و کار را ساده تر کنند، دنبال کسانی هستند که گزارش های دقیق و صدالبته سریع تحویل شان دهند. این دقیقا همان بخشی است که هوش مصنوعی می تواند به شما برای بهبود کارها کمک کند. پس تعارف را کنار گذاشته و همین الان کارتان با هوش مصنوعی را شروع کنید. بی شک تلاش های اولیه تان در زمینه کار با این ابزارها خیلی سخت خواهد بود، اما هر چیزی با تمرین و تکرار امکان پذیر خواهد شد. پس بهانه تراشی را کنار گذاشته و با ترندهای تازه در این حوزه همراه شوید. 

حسابداری هوشمند: خداحافظی با کارهای سخت

حسابداری هوشمند

خیلی از کارآفرینان دوست دارند خودشان حسابداری شرکت یا کسب و کارشان را برعهده بگیرند. از آنجایی که این دسته از کارآفرینان مهارت زیادی در حسابداری ندارند، معمولا حسابی کارشان سخت می شود. به طوری که بعد از مدتی کوتاه دوباره دست به دامن حسابدارهای حرفه ای می شوند. اگر شما هم چنین تجربه ای را پشت سر گذاشته اید، دیگر لازم نیست نگران باشید؛ چراکه هوش مصنوعی اینجاست تا کارتان را ساده کند.

این روزها شما دیگر نیازی به یادگیری یک مهارت به طور کامل ندارید. در عوض می توانید از هوش مصنوعی در قالب ابتدایی مثل ابزار بارد (Bard) گوگل استفاده کنید. اگر هم کمی بودجه برای کارتان دارید، بد نیست نگاهی به ابزارهای تازه در حوزه حسابداری بیندازید. 

اینطوری با کمک هوش مصنوعی حتی درباره مسائلی که درباره شان مشکل دارید هم تصمیم گیری خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: مهم ترین صنایع و کسب و کارهایی که در آینده توسط هوش مصنوعی متحول خواهند شد

سخن پایانی

دوره ای نوین توسعه کسب و کار با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی بیشتر از اینکه تهدیدی برای موقعیت شغلی افراد باشد، به آنها برای ساده سازی کارها و انجام هرچه دقیق تر مسئولیت شان کمک می کند. در این میان برخی فرصت های شغلی تازه هم در دسترس است. به همین خاطر شما باید خودتان را برای دوره ای نوین از توسعه کسب و کار آماده کنید. 

منابع:

https://www.noobpreneur.com

https://appinventiv.com

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/uM77iSMI
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه