شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز
5 فرد موفقی که قبل از رسیدن به شهرت با شکست هایی سخت مواجه شدند

چگونه شکست مقدمه پیروزی است!

5 سال پیش ( 1397/11/22 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جن هابلی لوک وارد  

برای بسیاری از افراد، شکست درست نقطه پایانی محسوب می شود. همین امر نیز باعث شده است تا با ترس راز این امر زندگی کرده و عملا در زندگی خود کار بزرگ و سختی را انجام ندهند. با این حال با نگاهی به افراد موفق به وجود جسارت در آنها پی خواهید برد. درواقع آنها در مقطعی از زندگی خود تصمیمی مهم را گرفته اند که باعث شده است تا شهرت و ثروت فوق العاده ای برای شان به ارمغان آورده شود. در این رابطه تصور این امر که افراد موفق، با این ویژگی به دنیا می آیند کاملا غلط بوده و تمامی آنها با شکست هایی در مسیر شکل دهی به رویای خود مواجه شده اند. در همین راستا آشنایی با این افراد خود می تواند به تغییر نگرش شما نسبت به مقوله شکست، کمک نماید. در همین راستا و در ادامه به بررسی پنج نمونه از بهترین افرادی قبل از دستیابی به موفقیت عظیم خود با شکست هایی جدی مواجه شده اند، خواهیم پرداخت.

شکست مقدمه پیروزی

1-استیو جابز

استیو جابز از جمله نوابغ عرصه کارآفرینی محسوب می شود که در سال 1976 ابرشرکت اپل را تاسیس کرد. در حال حاضر نیز محصولات تولیدی این برند از بالاترین کیفیت برخوردار بوده و انتخاب اول هر فردی محسوب می شود. با این حال مسیر موفقیت وی کاملا هموار نبوده و در سال 1985 طی یکسری اختلافات مدیریتی، از سمت خود کنار گذاشته شد. وی در این رابطه گفته است که چطور احتمال دارد که یک فرد از شرکت خود اخراج شود؟ با این حال این اتفاق باعث نشد تا وی تسلیم شود. جالب است بدانید که وی در همان سال شرکت نکست را تاسیس کرد که در زمینه تولید رایانه فعالیت داشته و میزان کیفیت و موفقیت آن به قدری بالا بوده است که نخستین مرورگر در آن شکل گرفت. همین امر نیز باعث شد تا اپل در سال 1996 پی به اشتباه خود برده و این شرکت را به مبلغ 429 میلیون دلار به انحصار خود درآورد. همین اتفاق منجر به بازگشت استیو جابز طی توافقی جدید به اپل شد.

شکست مقدمه پیروزی

جالب است بدانید که مهم ترین اتفاقات و دستاوردهای این شرکت نیز پس از بازگشت وی با معرفی محصولاتی نظیر آی پاد، آیفون و آی پد شکل گرفت. از دیگر اقدامات آینده نگرانه وی می توان اشاره کرد به خرید یک بخش گرافیکی شرکت لوکاس فیلم که امروزه آن را به نام پیکسار می شناسید. میزان موفقیت این برند تولیدکننده انیمیشن به قدری بالا بود که در سال 2006 والت دیزنی اقدام به خرید آن کرد و این امر باعث شد تا جابز به سهامدار اصلی این برند جهانی تبدیل شود. به عنوان نکته پایانی در این بخش ذکر این نکته ضروری است که برند اپل در 10 سال گذشته موفق شده است تا همواره در بین سه برند باارزش و برتر سال قرار گیرد که بدون شک پایه این موفقیت توسط استیو جابز شکل گرفته است.

مطلب مرتبط: از شکست خود درس بگیرید

2-اپرا وینفری

اگر بخواهید بهترین مجری قرن اخیر را انتخاب کنید، بدون شک اپرا وینفری بهترین گزینه موجود خواهد بود. از وی به عنوان نخستین میلیاردر سیاه پوست و بانفوذترین زن جهان نام برده می شود. با این حال زندگی وی بارها محتمل شکست های بزرگی بوده است که آشنایی با آن می تواند برای هر فردی الهام بخش باشد. وی بارها در زندگی خود مورد تجاوز و انواع آزارها قرار گرفته با این حال پس از آنکه در سن 15 سالگی تصمیم گرفت تا در کنار پدر خود زندگی کند، زندگی وی در مسیری کاملا متفاوت شکل گرفت. درواقع پدر وی با اعمال یکسری برنامه های سخت گیرانه اپرا وینفری را در مسیر رسیدن به رویای خود سوق داد. وی در سن 17سالگی نخستین فعالیت رسمی خود را تحت گویندگی رادیو محلی شهر نسویل، آغاز کرد. اگرچه مدیران این شبکه وی را در همان ابتدای کار مورد موأخذه قرار داده و مناسب گویندگی ندانستند، با این حال همین امر نیز به سکوی پرتاب وی برای حضور در عرصه مجری گری شد درواقع این اتفاق باعث نشد تا وی از رویای خود دست بکشد و برای رسیدن به آن مسیری جدید را انتخاب کرد.

شکست مقدمه پیروزی

جالب است بدانید که مهارت های وی تنها در اجرا محدود نشده و او در همان ابتدا نیز در زمینه بازیگری استعداد فوق العاده ای را از خود نشان داد و دو جایزه برای دو اجرای درون دانشگاهی خود دریافت کرد. همین امر نیز باعث شد تا کارگردان بنام سینما، استیون اسپیلبرگ از وی به عنوان نقش اول زن فیلم رنگ ارغوانی، استفاده کند. اگرچه این فیلم نخستین حضور وی در عرصه سینما محسوب می شد، با این حال میزان درخشش او به قدری زیاد بود که در همان سال توانست اسکار بهترین بازیگر زن را به دست آورد. با این حال نقطه اوج موفقیت وی را باید در سال 1986 و با شروع پخش برنامه اپرا دانست که برای 25 سال متوالی در صدر برترین برنامه های سراسر جهان قرار داشت.

3-جی.کی رویلینگ

وی نویسنده کتاب های هری پاتر است که عنوان پرفروش ترین سری کتاب ها در تاریخ را در اختیار دارد. اگرچه برای بسیاری از نویسندگان بزرگ موفقیت طی چندین مرحله اتفاق افتاده و نوشته های آنها به مرور پختگی لازم را پیدا می کنند، با این حال داستان برای جی.کی رویلینگ کاملا متفاوت رقم خورده است. اگرچه وی از همان دوران کودکی با مشاهده برخی از آثار نویسندگان بزرگ، تصمیم گرفت تا به یک نویسنده محبوب تبدیل شود، با این حال از دست دادن مادر خود در همان سنین کودکی باعث شد تا نتواند به این مسیر سرعت بخشد. تاثیر این امر در روحیه وی به قدری زیاد بوده است که مرگ والدین را نیز به خصوصیت زندگی شخصیت اصلی داستان خود اضافه کرد. همچنین وی یک ازدواج ناموفق و کوتاه مدت را داشت که در نهایت این جدایی وی را به زندگی با دختر کوچک خود تحت شرایط بد اقتصادی سوق داد.

شکست مقدمه پیروزی

وی همواره در خاطرات خود عنوان کرده است که این دوران سخت ترین مقطع زندگی وی بوده و حتی چندین بار تصمیم به خودکشی نیز داشته است. با این حال پس از ایجاد جرقه شکل گیری داستان هری پاتر، همه چیز ناگهان تغییر یافت و با انتشار نخستین نسخه از این داستان، در مدت زمان کوتاهی شهرت و ثروت فوق العاده ای نصیب وی شد. این امر در حال است که تمامی نوشته های قبل وی با بی توجهی ناشران مواجه شده بود و همین امر می توانست برای هر فردی به معنای پایان کار باشد. با این حال وی با استقامت و اعتقاد راسخ به هدف خود در نهایت موفق شد تا از یک زن کاملا فقیر، به ثروتمندترین نویسنده تاریخ تبدیل شود.

مطلب مرتبط: درس هایی در مورد شکست از زبان کارآفرینان بزرگ

4-والت دیزنی

شکست مقدمه پیروزی

والت دیزنی، موسس بزرگترین برند تولید انیمیشن در جهان است. اگرچه وی خالق شخصیت های جهانی نظیر میکی ماوس، پینوکیو، سیندرلا و بسیاری شخصیت های دیگر بوده است، با این حال جالب است بدانید که وی در مسیر شکل دهی به پروژه دنیای دیزنی، بیش از 300 بار با شکست مواجه شد. همچنین وی از فرصت های شغلی اول خود به بهانه عدم وجود خلاقیت کافی در کارها اخراج شد. با این حال وی در نهایت به جایگاهی فوق العاده و غیرقابل تصور دست پیدا کرد. از جمله افتخارات دیگر وی می توان به چندین جایزه اسکار به علت فعالیت و تولیدات شرکت وی، اشاره کرد. در آخر نیز وی مرکز تفریحی دیزنی لند را تاسیس کرد که امروزه میلیون ها بازدیدکننده را متوجه خود ساخته است.

5-توماس ادیسون

شکست مقدمه پیروزی

از توماس ادیسون به عنوان بزرگترین مخترع قرن نام برده می شود. درواقع وی اختراعات بسیار مهمی را در کارنامه خود دارد که مهم ترین آن را می توان لامپ رشته ای دانست. با این حال در دوران تحصیل همگان وی را شاگردی فاقد استعداد و کندذهن تلقی می کردند. همین امر نیز باعث شد تا مادر وی مسئولیت آموزش به او را برعهده گیرد. وی در زمینه اختراعات بی شمار خود نیز همواره با شکست هایی در مسیر کار خود مواجه شده است و در نهایت با کسب تجربه، بهترین ها را اختراع و به جهان معرفی کرد. برای مثال وی برای یافتن بهترین رشته برای لامپ خود، هزاران بار تلاش کرد و هر بار با شکست مواجه می شد تا در نهایت به بهترین گزینه برای خود دست پیدا کرد.

مطلب مرتبط: باورهای محدودکننده ای که باعث شکست کسب و کار می شوند

با نگاهی به زندگی این افراد کاملا موفق، به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها با شکست های بسیار بزرگی در زندگی خود مواجه شده اند، با این حال آنها هیچ گاه متوقف نشده و پشتکار را پشتوانه موفقیت خود قرار داده اند. به همین خاطر شما نیز برای تحقق رویای خود، نباید شکست در هر مرحله ای را پایان کار تصور کنید.

منبع : thebalancecareers
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/PGCphaW4
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه