جمعه, ۱ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 23 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

چگونه 2020 را به درخشان ترین سال خود تبدیل کنیم

1 سال پیش ( 1398/10/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : لری کیم  

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، همواره افراد به فکر کارهایی خواهند افتاد که موفق به انجام آن نشده و همین امر به انگیزه ای برای تلاش بیشتر تبدیل می شود. درواقع این سوال همواره مطرح است که آیا می توان سال آینده را به درخشان ترین زمان زندگی خود تبدیل کرد؟ اگرچه هیچ کاری غیرممکن نیست، با این حال شما باید الزامات این امر را نیز فراهم آورید. درواقع تنها خواستن در این زمینه کافی نبوده و بدون آگاهی از اقداماتی که باید انجام شود، تمامی تلاش های شما ممکن است با نتیجه ای نامناسب همراه باشد. اگرچه ممکن است این جملات کمی شما را دلسرد کند، با این حال جالب است بدانید که اقدامات ضروری برای رقم زدن سالی فوق العاده، ابدا سخت نبوده و به راحتی توسط هر فردی قابل اجرا است. در همین راستا به بررسی هشت اقدام ضروری خواهیم پرداخت.

2020 درخشان ترین سال

1-به صورت روزانه مطالعه داشته باشید

تفاوتی ندارد که میزان مطالعه شما تا قبل از خواندن این مسئله چقدر بوده است، شما باید در سال آینده آن را به عادت روزانه خود تبدیل کنید. بدون شک کتاب، مهم ترین منبع برای یادگیری بیشتر بوده و این امر به معنای افزایش ظرفیت جهت پیشرفت است. به خاطر داشته باشید که شما صرفا به مطالعه کتاب های تخصصی محدود نبوده و هر موضوعی که مورد علاقه شما است، می تواند در گزینه ها قرار گیرد، با این حال این نکته را نیز مورد توجه خود قرار دهید که عمر هر فرد به اندازه ای نخواهد بود که فرصت برای مطالعه تمامی کتاب ها فراهم باشد. به همین خاطر نیز باید همواره به هزینه فرصت اقدام خود توجه داشته باشید. در این رابطه توجه به توصیه های برترین-های جهان، می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی باشد.

مطلب مرتبط: چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

برای مثال بیل گیتس، همواره بهترین کتاب های هر سال را معرفی می کند که همه آنها ارزش مطالعه بسیار بالایی را دارند. در نهایت اهمیت مطالعه صرفا برای کسب دانش بیشتر نبوده و مطالعات روان شناس ها حاکی از آن است که این اقدام، در زمینه کاهش استرس و خطر ابتلا به آلزایمر بسیار سودمند خواهد بود. در رابطه با نحوه مطالعه نیز هر فرد باید به شرایط خود توجه داشته باشد. برای مثال ممکن است کتاب صوتی، بهترین گزینه برای شما باشد.

2-از پادکست ها برای استفاده از زمان های مرده خود استفاده کنید

اگرچه ممکن است در نگاه اول، زمان مرده هر فرد بسیار کم به نظر برسد، با این حال واقعیت این است که به طور معمول افراد در طول روز از سه ساعت وقت مرده برخوردار هستند که برای گوش دادن به تعداد زیادی پادکست، کاملا کافی خواهد بود. در رابطه با پادکست ها ذکر این نکته ضروری است که شما بهتر است تا به موارد مرتبط با حوزه کاری خود توجه داشته باشید، با این حال یکسری موضوعات نظیر علم ان ال پی وجود دارد که گوش دادن به پادکست های آن، برای هر فردی مفید خواهد بود. خوشبختانه برای این دسترسی به انواع پادکست ها، تعداد زیادی اپلیکیشن وجود دارد. برای مثال شما می توانید از اپلیکیشن برنامه TED برای دسترسی به انواع پادکست ها که در نسخه جدید این برنامه اضافه شده است، استفاده کنید.

3-در دوره های آموزشی ثبت نام کنید

برای سال جدید دوره های آموزشی را مورد توجه قرار داده و در چنین کلاس هایی شرکت کنید. خوشبختانه در حال حاضر یادگیری، از تنوع بالاتری برخوردار شده است و شما حتی می توانید در دوره های آنلاین و با کمک ابزارهایی نظیر وبینار، در هر زمینه ای دوره های آموزشی آن را سپری کنید. در نهایت توجه داشته باشید که بهترین نوع دوره های آموزشی، آنهایی هستند که در آخر به شما مدرکی معتبر را بدهند. این امر باعث خواهد شد تا برای شما فرصت های شغلی جدیدی نیز شکل گیرد. درواقع تنوع دادن به منابع درآمدی، برای هر فردی کاملا الزامی خواهد بود.

4-از سرگرمی ها برای افزایش خلاقیت خود استفاده کنید

این امر یک واقعیت است که حتی در بهترین شرایط نیز نمی توان به مانند یک روبات رفتار کرد. به همین خاطر هر فردی نیاز به استراحت خواهد داشت، با این حال این امر که در استراحت های خود نیز کاری سودمندانه را انجام دهید، بدون شک دارای اهمیت زیادی خواهد بود. برای مثال می توان در وقفه میان دو فعالیت، یک سرگرمی مورد علاقه خود را انجام داد. نتایج تحقیقات در این زمینه حاکی از آن است که سرگرمی-های مختلف، به افزایش خلاقیت انسان کمک می کند. در این رابطه بازی های رایانه ای نیز شامل این موضوع شده و نباید آنها را به عنوان عاملی مضر تلقی کرد. این امر در نهایت باعث خواهد شد تا فشار کاری شما کاهشی محسوس را پیدا کرده و از درگیر شدن با روزمرگی فاصله بگیرید.

مطلب مرتبط: چگونه موفق باشیم

5-بازخوردها را مورد توجه جدی خود قرار دهید

یکی از روش های بسیار عالی برای پیشرفت، توجه به انتقادات و پیشنهادات است. این امر در حالی است که تقریبا تمامی افراد از این موضوع فراری بوده و آن را می توان یکی از دلایلی دانست که باعث می شود تا تعداد افراد موفق در هر جامعه کاملا محدود باشد. درواقع شما نمی توانید با عادت های رایج افرادی معمولی، به سطح بهترین ها نزدیک شوید. در همین راستا توصیه می شود تا تمامی شرایط برای ترغیب افراد برای نظردهی را فراهم کرده و نسبت به آنها واکنش و استقبال فوق العاده ای را داشته باشید. نکته دیگری که در این بخش باید مورد توجه قرار دهید این است که تمامی نظرات، از درجه اهمیت یکسانی برخوردار نبوده، با این حال بهتر است تا تمامی نظرات را مورد بررسی قرار دهید.

6-یک هدف اصلی داشته باشید

این امر یک واقعیت است که نمی توان در چندین حوزه مختلف، به بالاترین سطح ممکن دست پیدا کرد. برای مثال تاکنون هیچ فوتبالیست مطرحی، همزمان یک ستاره بزرگ در رشته ای دیگر نظیر تنیس نبوده است. علت این امر به این خاطر است که پیشرفت در یک موضوع، به صرف تقریبا تمام زمان و انرژی شما نیاز خواهد داشت. تحت این شرایط امکان پرداختن به موضوعات دیگر فراهم نبوده و به همین خاطر لازم است تا هدف اصلی خود را تعیین کنید. بدون شک شروع سال جدید، بهترین زمان برای اعمال تغییرات بوده و می توان از زمان تعطیلات سال نو، برای پیدا کردن هدف اصلی خود در زندگی استفاده کرد. با تعیین هدف اصلی خود، امکان برنامه ریزی درست فراهم خواهد شد.

7-فرصت ها را غنیمت شمارید

بدون شک جهان پر از فرصت های فوق العاده است که متعلق به افرادی خواهند شد که جسارت کافی اقدام کردن را دارند. برای این موضوع توجه به نیاز خود و یا جامعه، به خوبی می تواند ایده لازم برای رشد سریع را در شما ایجاد کند. برای مثال ایده اوبر، پس از نیاز تراویس کالانیک در سمیناری در کشور فرانسه شکل گرفت که وی موفق به پیدا کردن سریع یک تاکسی نشد. به همین خاطر در هر حوزه ای از کسب و کار، شما با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد که می تواند به ایده ای برای فعالیت تبدیل شود. با این حال این امر تنها زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما توجه و شجاعت کافی را داشته باشید. درواقع تقریبا تمامی ایده های موفق، در ابتدا مورد تمسخر قرار گرفته و برچسب غیرممکن بودن بر روی آنها زده شده است. به عنوان نکته پایانی فراموش نکنید که هر فرد باید از آمادگی تغییر سریع برخوردار باشد. درواقع جهان با سرعتی باورنکردنی در حال تغییر است. تحت این شرایط تنها افرادی می توانند بهترین عملکرد را داشته باشند که خود را با این موضوع هماهنگ سازند.

8-ارتباطات خود را گسترش دهید

به هر میزان که ارتباطات بیشتر و عمیق تری را داشته باشید، متوجه مسائل بیشتری نیز خواهید شد. این امر نه تنها در زمینه جهان بینی شما تاثیرگذار خواهد بود، بلکه زمینه پیشرفت را نیز مهیا خواهد کرد. برای مثال بسیاری از فرصت های شغلی، از دل ارتباط خوب افراد بیرون آمده است، با این حال نباید از تاثیر همنشین غافل شد. به همین خاطر لازم است تا به کیفیت افراد اطراف خود نیز توجه ویژه ای را داشته باشید. برای مثال در هر حوزه ای از کسب وکار، انواع انجمن ها وجود دارند که حضور شما، می تواند منجر به اتفاقات بی نظیری شود و زمینه آشنایی شما با بهترین ها را فراهم آورد.

مطلب مرتبط: 5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان

در نهایت توجه داشته باشید که تمامی موارد معرفی شده، تنها اصول اولیه و الزامی محسوب می شود. بدون شک با درگیر شدن در هر یک، متوجه بسیاری از نیازهای جدید خواهید شد. به همین خاطر نیز توصیه می شود که هیچ گاه خود را محدود نکرده و همواره به دنبال راه های جدید برای ارتقای سطح خود باشید.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/K5Peu3Ii
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه