پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز
برترین های جهان پاسخ می دهند

چگونه موفق باشیم

3 سال پیش ( 1398/7/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : لئون هو   پدیدآورنده : موفقیت  

تاکنون نسبت به نگرش خود به موفقیت فکر کرده اید؟ بدون شک برای هر فردی، موفقیت معنای خاصی را خواهد داشت، با این حال راهکارهای رسیدن به آنها عملا یکسان است. برای مثال مدیریت زمان از جمله موارد الزامی ای محسوب می شود که دیگر تفاوتی ندارد که فرد در چه حوزه ای می خواهد به موفقیت برسد. بدون شک رعایت آن کاملا مهم و حیاتی خواهد بود. در این زمینه اگرچه کتاب ها و مقالات متعددی به چاپ رسیده است، با این حال در اکثر آنها، به بررسی نظرات نویسنده و یا چند فرد محدود پرداخته شده و این امر جامعیت کافی را به همراه ندارد. به همین خاطر بسیار مهم است که با نظریات برترین های جهان در این رابطه آشنا شوید. علت این امر به این خاطر است که این افراد، در زمینه کاری خود به موفقیت لازم دست پیدا کرده و به همین خاطر نظریات و توصیه های آنها می تواند کاملا کاربردی باشد.

چگونه موفق باشیم

در این رابطه وجود تنوع در حوزه کاری افراد موفق نیز کاملا مهم خواهد بود. برای مثال این امر که موفقیت تنها از نگاه کارآفرین ها مورد ارزیابی قرار گیرد، بدون شک توصیه های آنها تنوع و جامعیت لازم را به همراه نخواهد داشت. در همین راستا و در ادامه به بررسی رازهای موفقیت از نگاه برترین های جهان در حوزه های مختلف، خواهیم پرداخت.

1-بزرگ فکر کنید(میکل آنژ)

چگونه موفق باشیم

میکل آنژ را باید یکی از بزرگترین هنرمندان تاریخ دانست. وی در زمینه نقاشی، شاعری، مجسمه سازی و معماری فعالیت داشته و یکی از شناخته شده ترین نام های تاریخ محسوب می شود. وی در جمله ای طلایی عنوان کرده است که بزرگترین تهدید و خطری که هر فرد را تهدید می کند، پایین بودن و در دسترس بودن اهداف آن است. درواقع هر فردی باید بتواند فراتر از محدودیت ها فکر کند. در این رابطه میکل آنژ نیز در بدو تولد مادر خود را از دست داد و در کنار پدری بزرگ شد که کمترین توجهی را به هنر نداشته است.

مطلب مرتبط: درس های کارآفرینی از کارآفرینان برتر دنیا

همچنین شرایط جامعه وی نیز بسیار سخت بوده و فورانس شهری درگیر جنگ محسوب می شد، با این حال همه این موارد به دلیلی برای رها کردن رویای او نبوده است. بدون شک وی در هیچ حوزه ای نمی توانست به اندازه هنر، به موفقیت دست پیدا کرده و نام خود را در تاریخ جاودانه سازد. به همین خاطر بسیار مهم است که در چه حوزه ای قصد فعالیت دارید. درواقع هر فرد تنها باید به دنبال علاقه خود باشد. در غیر این صورت زندگی خود را در یک حسرت همیشگی به پایان خواهد رساند. به همین خاطر رویا های خود را محدود نکرده و از فکر کردن به موارد بزرگ، واهمه نداشته باشید. با نگاهی به تمامی افراد موفق جهان، به این نکته پی خواهید برد که آنها رویایی به مراتب بزرگ تر از شرایط فعلی خود داشته اند. همین امر نیز باعث شده است تا قادر به انجام کاری باشند که از نظر سایرین، غیرممکن به نظر می رسد.

2-علاقه اصلی خود را پیدا کنید(اوپرا وینفری)

چگونه موفق باشیم

بدون شک اوپرا وینفری را باید یکی از موفق ترین زنان تاریخ دانست. وی اگرچه دوران کودکی و نوجوانی فاجعه باری را تجربه کرده است، با این حال به علت انتخاب درست حوزه مورد علاقه خود، موفق شده است تا به ثروت و شهرتی مثال زدنی دست پیدا کند. وی از جمله برترین مجری های تاریخ محسوب شده و برنامه وی به مدت بیش از 20 سال، محبوبیت بسیار بالایی را داشته است که یک رکورد دست نیافتنی محسوب می شود. جالب است بدانید که وی اگرچه در زمینه بازیگری فعالیت بسیار کمی را داشته است، با این حال در نخستین حضور خود، موفق شده است تا جایزه اسکار بهترین بازیگر زن را به دست آورد. وی عقیده دارد که هر موقعیتی را که در ذهن بتوانید به خوبی تصور کنید، بدون شک قدرت به دست آوردن آن را پیدا خواهید کرد.

در این رابطه توجه داشته باشید که هرگز نباید به شرایط فعلی خود توجه داشته باشید. درواقع این امر که در چه خانواده ای بزرگ شده اید، ابدا دست شما نیست، با این حال تعیین مسیر آینده کاملا در اختیار خودتان است. به همین خاطر هیچ بهانه ای را به سدی برای خود تبدیل نکنید. بدون شک اگر من توانستم از بدترین شرایط ممکن فاصله گرفته و به عنوان یکی از پرنفوذترین و ثروتمندترین زنان تاریخ قرار گیریم، شما نیز قادر به خلق افسانه خود خواهید بود، با این حال این امر تنها زمانی میسر است که علاقه اصلی خود را بتوانید پیدا نمایید. در این رابطه فراموش نکنید که هیچ سنی زود و یا دیر نبوده و نباید خود را با سایرین مقایسه کنید. همواره این جمله را به خاطر داشته باشید که گیاهی به مانند بامبو، اگرچه بسیار دیر شکوفا می شود، با این حال پس طی کردن این مرحله، سرعت فوق العاده ای در رشد را تجربه خواهد کرد. این مثال به تنهایی کافی خواهد بود تا خود را دیگر درگیر هیچ مقایسه ای نکنید. بدون شک علاقه، تمام آن چیزی خواهد بود که شما برای موفقیت نیاز خواهید داشت.

3-نحوه ایجاد تعادل در زندگی را بیابید(فیل نایت)

فرد موفق

هر فردی باید بتواند در زندگی خود تعادل ایجاد کند. بدون این امر امکان برنامه ریزی درست عملا غیرممکن خواهد بود. فراموش نکنید که حتی در بهترین حالت ممکن نیز شما نمی توانید 24 ساعت شبانه روز را به کار اختصاص دهید. درواقع با نگاهی واقع بینانه به این امر پی خواهید برد که ابدا موفقیت به معنای فدا کردن زندگی در یک بعد خاص نبوده و لازم است تا کیفیت کار بالایی داشته باشید. بدون شک چنین برنامه ای شما را در مدت زمان بسیار کوتاهی، از پا خواهد انداخت. در این رابطه توجه داشته باشید که من قبل از رسیدن به موفقیت، ازدواج کرده و صاحب چند فرزند شدم. درواقع داشتن هدف، به معنای عدم توجه به سایر بخش های مهم زندگی نبوده و هرگز نباید تک بعدی زندگی کنید. به همین خاطر از همان ابتدای کار خود به دنبال ایجاد تعادلی درست باشید. در این رابطه شما باید به اندازه کافی زمان برای استراحت، تفریح و رسیدگی به خانواده خود را داشته باشید. در غیر این صورت حتی در صورت رسیدن به موفقیت، عملا هیچ لذتی را از زندگی خود نبرده اید. فراموش نکنید که مهم-ترین دارایی هر فردی، زمان است. شما با هیچ پول و اقدامی نمی توانید حتی یک ثانیه آن را بازگردانید.

به همین خاطر ضروری است تا از تمامی لحظات آن به خوبی استفاده کنید. در نهایت فراموش نکنید که برای موفقیت، هیچ نقطه پایانی وجود ندارد به همین خاطر ضروری است تا زندگی متعادلی داشته باشید تا همه چیز را در کنار هم به دست آورید. با نگاهی به افراد موفق اطراف خود نیز به این باور خواهید رسید که آنها بیشتر از سایرین کار نکرده و عامل اصلی موفقیت آنها، برنامه ریزی درست و همه جانبه بوده است. برای خود من، خانواده بزرگترین پشتیبان و انگیزه برای فعالیت بوده است. به همین خاطر نباید تشکیل خانواده را اقدامی زمان بر و متضاد با اهداف خود تلقی کنید.

4-از شکست واهمه نداشته باشید(هنری فورد)

فرد موفق

بسیاری از افراد هیچ اقدامی را تنها به علت ترس از شکست انجام نمی دهند. همین امر نیز باعث می شود تا آنها در سطحی بسیار محدود به کار خود پایان دهند. این امر در حالی است که در نهایت همه ما از این جهان چشم فرو خواهیم بست. به همین خاطر کاملا دیوانگی خواهد بود اگر به دنبال تحقق رویا های خود نباشید. در این رابطه فراموش نکنید که هیچ گاه فردی به خاطر شکست جان خود را از دست نداده است. درواقع هر انسانی که در راستای هدفی ارزشمند قدم برمی دارد بدون شک با شکست-هایی نیز مواجه خواهد شد. این امر کاملا طبیعی و مختص به همگان خواهد بود. درواقع شکست تنها به این معنا است که شما هنوز برای رسیدن به مراحل بالاتر آماده نیستید که خود عاملی سودمند محسوب می شود. درواقع اگر شما شایستگی یک اتفاق و یا دستاورد را نداشته باشید، در صورت کسب آن، همه چیز را به سادگی از دست خواهید داد. به همین خاطر شکست یک اتفاق بسیار سودمند محسوب می شود که باید از آن نهایت استفاده را کرد. با نگاهی به افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که آنها دیدگاه بسیار متفاوتی را نسبت به شکست دارند.

برای مثال توماس ادیسون از 1000 بار تلاش خود برای پیدا کردن رشته مناسب لامپ، ابدا به عنوان یک شکست یاد نکرده است. به همین خاطر اگر هدفی مطابق علاقه خود را دارید، هر اتفاقی برای شما جذابیت بالایی را به همراه خواهد داشت. فراموش نکنید که انسان های موفق، از دل شکست های خود نحوه موفق شدن را می آموزند. به همین خاطر ضروری است که از همین امروز تصورات غلط خود را در این رابطه کنار گذاشته و بدون ترس به دنبال تحقق رویای خود باشید. فراموش نکنید که هر انسانی، برای خود رویایی دارد. تفاوتی ندارد که آن تا چه میزان بزرگ تلقی شود.

مطلب مرتبط: نکاتی که رهبران برای کسب موفقیت باید بدانند

در این رابطه حتی ممکن است سایرین شما را مسخره کنند. علت این امر به این خاطر است که رویای شما تنها به خودتان تعلق داشته و این امر بسیار طبیعی است که سایرین آن را درک نکنند. در این رابطه در صورتی که با شکستی مواجه شدید، خوشحال باشید. بدون شک شما یک قدم به رویای خود نزدیک تر شده اید. درواقع تنها کسانی با شکست مواجه نمی شوند که حقیقتا تلاشی جدی را در دستور کار خود قرار نمی دهند.

5-به بهترین شکلی که می توانید تلاش کنید(کلنل ساندرز)

فرد موفق

مجموعه رستوران های مرغ سوخاری کنتاکی، بدون شک یکی از موفق ترین ها در جهان محسوب می شود. موسس آن آقای کلنل ساندرز، در دوران جوانی اگرچه کارهای مختلفی را امتحان کرده است، با این حال وی همواره عنوان کرده است که تصمیم درست وی ایجاد یک رستوران هرچند کوچک برای خود بوده است. وی در طول کار خود موفق شد تا به فرمول مرغ کنتاکی دست پیدا کند که برای وی شهرت و ثروت فوق العاده ای را به همراه داشت. در حال حاضر نیز وی از یک رستوران بسیار کوچک جنب پمپ بنزین، به مجموعه رستوران هایی در سرتاسر جهان دست پیدا کرده است که تعداد آن بیش از 6000 است.

وی در رابطه با موفقیت عنوان کرده است که من تصمیم گرفتم تا به بهترین شکلی که قادر هستم، تلاش کنم. درواقع نمی توان از خود انتظارات خارج از محدوده توانایی را داشت. درواقع من قادر به خرید حتی یک رستوران بزرگ تر نیز نبودم. به همین خاطر تنها راز موفقیت را در پیدا کردن یک روش جدید پخت می دانستم. همین امر نیز باعث شد تا همواره در تلاش برای امتحان روش-های مختلف باشم که در نهایت به فرمول مرغ کنتاکی منتهی شد. این موفقیت برای من در سن 65 سالگی اتفاق افتاد. به همین خاطر ابدا نمی توان زمان دقیقی را برای نتیجه دادن تلاش های خود تعیین کرد، با این حال در صورتی که تلاش نکنید، بدون شک هیچ شانسی برای موفقیت نخواهید داشت. به همین خاطر ضروری است تا شوق پیشرفت و رسیدن به موفقیت را تا آخرین لحظات عمر خود حفظ کنید.

6-اقدام کردن را به تاخیر نیندازید(لئوناردو داوینچی)

فرد موفق

هر چیز که بیش از حد ساکن بماند، فاسد خواهد شد. این امر در رابطه با تمامی افراد صادق بوده و نباید اجازه دهید که زندگی شما درگیر اتفاقات تکراری شود. در این رابطه وجود اهداف مختلف کاملا ضروری است. اهداف مختلف به معنای متضاد بودن آنها نیست و به این امر اشاره دارد که می توان یک هدف بسیار بزرگ را به اهدفی کوچک تر تقسیم کرد تا رسیدن به آن ملموس تر باشد. در این رابطه فراموش نکنید که نباید از پیشگام بودن در عرصه خود واهمه داشته باشید. درواقع اگر از همان ابتدا نقطه پایانی برای خود متصور شوید، بدون شک حتی قادر به رسیدن به آن نیز نخواهید بود. به همین خاطر ضروری است تا با قدرت اقدام کرده و اولین قدم را که مهم ترین آنها است، با قدرت بردارید. تحت این شرایط می توانید شاهد این امر باشید که چگونه همه چیز به نفع شما تغییر خواهد کرد. علت این امر به این خاطر است که جهان متعلق به کسانی است که در تلاش برای رسیدن به هدفی هستند. در نهایت فراموش نکنید که فرصت ها تنها برای شما نبوده و هر فردی ممکن است از آن استفاده کند. به همین خاطر در صورتی که انجام یک کاری را بیش از حد به تاخیر بیندازید، باید شاهد انجام شدن آن توسط فرد دیگری باشید.

7-به کیفیت روابط خود توجه ویژه ای را داشته باشید (تئودور روزولت)

فرد موفق

تئودور روزولت، بیست و ششمین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است که تفاوت وی با سایرین در این بوده که نخستین فرد آمریکایی محسوب می شود که موفق به دریافت جایزه نوبل شده است. همچنین وی یکی از نخستین آمریکایی هایی است که به کمربند قهوه ای در رشته جودو دست پیدا کرده است. وی در رابطه با موفقیت، اهمیت آموزش و کیفیت اطرافیان را بسیار مهم می داند. درواقع شما باید برای موفقیت، بیش از هرچیز بر روی خود سرمایه گذاری کرده و تنها با افرادی همنشین شوید که بهتر از شما هستند. این امر باعث خواهد شد تا در کوتاه ترین مدت، به بالاترین جایگاه ها دست پیدا کنید. به همین خاطر نباید از کنار گذاشتن برخی از افراد در زندگی خود، واهمه-ای داشته باشید. در نهایت این امر که بدانید با مردم چگونه باید رفتار کرد، خود از جمله مهم ترین مواردی است که شما را به موفقیت خواهد رساند. فراموش نکنید که در هر حزوه ای مردم، مشتریان و عوامل اصلی موفقیت شما خواهند بود. به همین خاطر ضروری است تا به خوبی آنها را شناخته و به بهترین نحو ممکن با آنها ارتباط برقرار کنید. در نهایت به خاطر داشته باشید که با کمک به افراد توانا، آنها نیز به عملی مشابه رفتار شما تشویق خواهند شد.

8-از بیان ایده های خود نترسید(مارک توآین)

فرد موفق

مارک توآن نویسنده مطرح آمریکایی است. وی اگرچه در دوران نوجوانی پدر خود را از دست داد، با این حال این امر باعث شد تا بسیار زود وارد بازار کار شده و به عنوان مسئول حروف چینی، فعالیت کند. همین امر نیز جرقه اولیه را برای علاقه مندی او به ادبیات ایجاد کرد. علاقه وی به این حوزه باعث شد تا وی در زمینه نگارش مطالب طنز نیز فعالیت کند. او راز موفقیت خود در این زمینه را شجاعت خود برای بیان ایده هایش عنوان کرده است. درواقع تا زمانی که نتوانید خواسته های خود را مطرح کرده و ایده-های خود را به مرحله عمل برسانید، بدون شک هیچ گونه تغییر مثبتی در زندگی شما رخ نخواهد داد. در این رابطه توجه داشته باشید که تقریبا تمامی افراد از ایده های فوق العاده ای برخوردار هستند، با این حال ترس از بیان آن باعث شده است تا نتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند. فراموش نکنید که هیچ فردی به غیر از خودتان، در این رابطه اقدامی را انجام نخواهد داد.

مطلب مرتبط: 5 راز موفقیت در کسب و کار

به همین خاطر نباید تصور کنید که در یک فرصت مناسب، فردی به کمک شما خواهد آمد. در آخر فراموش نکنید که تمامی ایده-های برتر جهان، در ابتدا کاملا خام بوده و به همین خاطر حتی ساده ترین ایده ها را نباید به سادگی رها کنید. درواقع حتی عجیب ترین ایده ها نیز ممکن است در زمانی دیگر، کاملا سودمند باشد. به همین خاطر عملا نمی توان هیچ ایده ای را بد تلقی کرد، با این حال باید با مکتوب کردن آن، زمان دقیق به اجرا گذاشتن هر یک را بیابید.

9-به توانایی های خود برای رسیدن به موفقیت ایمان داشته باشید (والت دیزنی)

فرد موفق

به عقیده والت دیزنی اگر بتوانید چیزی را در ذهن خود تصور کنید، بدون شک قادر به انجام دادن آن خواهید بود. درواقع والت دیزنی را باید نمونه کامل از فردی تصور کرد که از دل شرایطی بد و شکست های متعدد، موفق به ساخت یک امپراتوری عظیم برای خود شد. وی در این رابطه عنوان کرده است که او به خوبی می دانست که توانایی موفق شدن را دارد. همین امر نیز باعث شد که حتی در برخورد با سخت ترین شرایط نیز ناامید نشود. درواقع برای فردی که به خود ایمان دارد، موفقیت حتمی خواهد بود، با این حال نمی توان زمان دقیق آن را مشخص کرد. به همین خاطر تنها کافی است تا در مسیر رویای خود همواره به سمت جلو گام بردارید. بدون شک اگر قدرتمندتر از شرایط و اتفاقات تلخ زندگی خود باشید، به هر موفقیتی دست پیدا خواهید کرد.

10-همواره نگرشی مثبت داشته باشید(توماس جفرسون)

موفقیت

سومین رئیس جمهور تاریخ آمریکا که اقدامات فوق العاده ای نظیر تاسیس دانشگاه ویریجینیا را در کارنامه خود دارد، در زمینه موفقیت عنوان کرده است که همه چیز به ذهنیت و نوع نگرش فرد بستگی دارد. درواقع حتی بهترین راهکارها نیز نمی تواند به فردی که نگرش منفی در رابطه با موفقیت دارد، کمکی کند. به همین خاطر قبل از هر چیز لازم است تا بر روی تفکرات خود فکر کنید. در این رابطه هر تفکر محدودکننده ای باید کنار گذاشته شود. بدون شک اگر فردی موفق شده است تا اقدامات بزرگ و منحصر به فردی را انجام دهد، شما نیز قادر به انجام آن خواهید بود. جالب است بدانید تقریبا تمامی افراد موفق جهان، از خانواده فقیر بوده و در سخت ترین شرایط زندگی کرده اند. همین امر نیز باعث انگیزه قوی برای تغییر اوضاع در آنها شده است. به همین خاطر هیچ یک از مواردی که به عنوان الزامات موفقیت محسوب می شوند را نباید به قدرتمندی ذهن و انگیزه تصور کرد. درواقع این امر تنها چیزی است که شما برای انجام هر کاری نیاز خواهید داشت. برای فردی که انگیزه و ذهنیت یک فرد برنده را دارد، حتی نبود امکانات و شرایط مناسب نیز بی معنا خواهد بود. در نهایت مثبت ماندن هنری است که باعث خواهد شد تا هیچ اتفاق تلخی بر روی شما تاثیر مخربی را نداشته باشد.

11-اجازه ندهید که دلسرد شدن شما را از به سمت جلو قدم گذاشتن دور نگه دارد (آبراهام لینکلن)

موفقیت

این امر یک واقعیت است که همه چیز مطابق میل و انتظار شما نخواهد بود. این امر به سادگی می تواند شما را نسبت به آینده ناامید سازد، با این حال نباید فراموش کنید که لحظات سخت هیچ گاه ابدی نبوده و آزمایشی است تا شما شایستگی خود را نشان دهید. به همین خاطر افرادی که خواهان موفقیت هستند باید قدرت تحمل و صبر خود را افزایش دهند. علت این امر به این خاطر است که شما نمی توانید تعیین کنید که در چه زمانی اهداف خود را به دست خواهید آورد. تنها کافی است که در برابر سختی ها صبر داشته و همواره رو به جلو گام بردارید. این امر که امکان عقب نشینی را برای خود نابود سازید، خود از جمله اقداماتی است که باعث خواهد شد تا هیچ راهی به جز موفق شدن برای شما وجود نداشته باشد. در نهایت فراموش نکنید که این امر بسیار طبیعی است که اطرافیان به شما شک کنند. تحت این شرایط اگر از شخصیت درست و قدرتمندی برخوردار نباشید، ممکن است نظرات سایرین شما را تحت تاثیر قرار دهد. بدون شک این امر دلسری را به همراه خواهد داشت که خود زمینه انواع تردیدها را مهیا خواهد کرد. به همین خاطر برای نزدیک نشدن به چنین سطحی، ضروری است تا راهکارهایی برای حفظ روحیه خود داشته باشید.

12-یک مبارز واقعی باشید (جیمز کش پنی)

موفقیت

وی یکی از مشهورترین بازرگانان تاریخ آمریکا است که موفق شده است تا برند جی.سی پنی را تاسیس کند. ابن برند یکی از بزرگترین شرکت ها فعال در زمینه خرده فروشی محسوب می شود. وی در زمینه موفقیت عقیده دارد که باید خود را برای انجام کارهای سخت آماده سازید. درواقع اگر به مانند یک مبارز واقعی به مقابله با سختی ها نروید، بدون شک در سطح افراد برتر جهان قرار نخواهید گرفت. درواقع موفقیت ابدا ساده نبوده و به همین خاطر است که درصد کمی از افراد جهان در این رده قرار می-گیرند. به همین خاطر هیچ فرمولی برای موفقیت یک شبه وجود نداشته و لازم است تا خود را برای چندین سال فعالیت سخت و مداوم آماده کنید. فراموش نکنید که هیچ چیز به اندازه کار کردن شما را به موفقیت نزدیک نخواهد کرد.

مطلب مرتبط: 10 راز اصلی موفق ترین کارآفرینان جهان

به همین خاطر به محض آنکه ایده و هدف خود را تعیین کردید، لازم است تا برای اقدام کردن آماده شوید. در نهایت فراموش نکنید که هیچ گاه در رابطه با زندگی افراد موفق، به بخش های پس از کسب موفقیت آنها توجه نداشته باشید. این امر ممکن است شما را به این باور برساند که به سادگی می توانید به سطحی حتی فراتر از آنها دست پیدا کنید. این امر در حالی است که موقعیت فعلی آ نها، حاصل سالیان متمادی تلاش بی وقفه بوده است. به همین خاطر اگر خواهان مبارزه با سختی ها و تلاش فوق العاده نیستید، بهتر است تا رویای خود را فراموش کرده و به مانند فردی عادی به زندگی خود ادامه دهید.

13-فراموش نکنید که زمان در اختیار شما محدود است(استیو جابز)

موفقیت

بدون شک زمان افراد برای زندگی در این جهان، بسیار محدود است. درواقع شما نمی توانید اطمینان داشته باشید که فردا زنده خواهید ماند. به همین خاطر ضروری است تا از تمامی دقایق خود به خوبی استفاده کرده و بهترین عملکرد ممکن را از خود به نمایش بگذارید. این امر باعث خواهد شد تا رضایت درونی از خود در شما شکل گرفته و فردی باشید که هر روز با بیش ترین انگیزه چشمان خود را باز خواهد کرد. با توجه به محدود بودن زمان، بسیار مهم است که هدف اصلی خود را شناسایی کنید. درواقع شما فرصت برای پرداختن به همه حوزه ها را ندارید. حتی در صورت تلاش برای این امر نیز به بالاترین مراتب در هیچ یک از آنها دست پیدا نخواهید کرد. به همین خاطر بسیار مهم است که بر روی یک هدف تمرکز کنید. در این رابطه تنها افرادی می توانند بهترین مسیر ممکن را برای خود پیدا کنند که خودشناسی خوبی داشته باشند.

منبع : lifehack
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/CVGX8wOM
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه